[K] Manfred Koch-Kostersitz: 400 rád pre milovníkov psov

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: 400 rad pre milovnikov psov.

Poslaťod renqa » Sob 23.05.2009 1:52

Bona píše::dancing: Tak to len pre silné povahy!!!!
V jednej knihe o psoch (400 rád pre milovníkov psov) sa píše:
Čistokrvné psy sa zriedkakedy zvyknú darovať.Ked niekde leží v košíku 5 alebo 6 milých šteniať, ktorých otec je neznámy a majitelia z lásky alebo !!falošného!! súcitu nechcú všetky alebo niekoľko z nich usmrtiť, ostáva jediná možnosť-darovať ich.Aj šteňa neznámeho pôvodu môže byť verné, prítulné a milé.ba !!niekedy!! je aj také pekné ako čistokrvný pes.Zväčšavšak vidieť v ňom ,že je "kríženec z prechádzky".A kto sa ŕad ukazuje na ulici s krížencom špica a jazvečíka :rozlucka: :plac: :hmm: :slzy:
To je už vrchol!!!!!Ved aj krásny kríženček je pes tak isto ako s "čistou krvou" :aplause:

//zmeneny nazov temy
/Silvia


tak toto totálne zaskočilo aj mňa! to je hrozne ohavná veta! ja si tiež nevyberám kamarátov podľa toho kto má akých rodičov a pod. A priznám sa predtým ako som si zaobstarala westíka som tuho uvažovala nad tým vziať si nejakého kríženčeka do opateri a spraviť mu pekný život. Len som sa bála, že z toho dačo veľké vyrastie, tak som radšej si kúpila, ale mám to isté, že mám bytového psíka. Ale keby bývam v dome... tak určite nejeden havo by u mňa našiel domov... a určite aj kríženček. Bohužiaľ v byte si to nemôžem dovoliť.
A k tým brutálnym výchovným metódam - to je úplná kravina, to si ani neviem predstaviť, že to niekto môže praktizovať. Dnes už určite nie...
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: 400 rád pre milovníkov psov / Manfred Koch-Kostersitz

Poslaťod johny5 » Pia 05.06.2009 23:58

Mam taku otazku:Preco si tu kazdy vsima tie nepodstatne vety a to co je podstatne nevidi?Brutalne veci tam nebolo nejak vidno.Vtedy boli psi omnoho tvrdsi ako su teraz a kazdy pes mal svoj ucel.Aky ma ucel teraz napr Westik?
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: 400 rád pre milovníkov psov / Manfred Koch-Kostersitz

Poslaťod zeane » Sob 06.06.2009 21:39

johny5: myslím že to je vekom :no: Dneska si nikto nepamätá ako to bolo keď sa nechávalo suke prvých 6 šteniat, keď si musel odovzdávať kópiu z toaleťáku na UV a zo základnej školy na strednú sa dostávalo po známosti a podľa naplnenosti kót ktoré určil ten UV (asi podľa toho toaleťáku)... "Ježiš to je strašné, ako môžu byť takí zlíííííí" je pomerne jasným prejavom intolerancie, infantility a nevedomosti, :lol: len si to tí ľudia neuvedomujú. Nevysvetlíš im že "vtedy" to bolo inak ako je "dnes" a že chov psov bol oveľa tvrdšia záležitosť ako dnes... Pravidlo "prvých šesť" bola kravina z pohľadu kvality šteňaťa - prvý až šiesty nemusia byť naj a ten siedmy môže byť najsamsuper :nwm: No a výcvikové metódy sú otázkou doby, takže stačí trocha tolerancie...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: 400 rád pre milovníkov psov / Manfred Koch-Kostersitz

Poslaťod johny5 » Sob 13.06.2009 15:13

mna len zaraza ako sa niektori ludia hned buria a hraju sa na ochranarov a ich psi su nevychovani ako oni sami.Aj ten pristup k vychove psov je zaujimavy teraz a pred tym ze?
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Predchádzajúci

Späť na Filmy a Literatúra