[F] Kočka není pes, ČT 2017

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod kellee » Štv 30.03.2017 13:57

Elis píše:
clupko píše:aj tak mi to nedava zmysel.


dela to i CM? tak to dame do české telky taky, ne? :haha:

moc bych v tom další, hlubsi smysl nehledala.

pro me je jedina spravna reakce na tuhle situaci - nikdy nedopustit, aby k tomu vůbec doslo.
ta ulička uz mi vadi méně. tam se da zachovat ferove.
ale nechat si na psy vyběhnout smecku cizích - no ne, ani omylem.

Offtopic: Eliska si to nezaslouzi a při Sprateckovi by tekla krev :joint:


CM to robi aspon tak, ze psy sa najskor navzajom vidia, co je predsalen plus, lebo vies co mas cakat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod Lindchen » Pia 31.03.2017 8:32

Čo sme sa bavili so Šustom pri obede, tak hovoril, že veľa vecí má RD vážne dobre ošetrených a urobených, vidí len 2 problémy, a to je ) RD nedokáže svoje know how odovzdať laickému majiteľovi psa a 2) relácia je tak zle postrihaná, že až škodí.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod kellee » Pia 31.03.2017 8:48

ako dobre osetrenych?
to zostrihanie tam je urcite poriadne, ale napriklad ked vidim pokroky ake robi ta baba s mackami a ako sa prezentuje ona a vidiet ze tym mackam rozumie a clovek to je schopny chapat, tak sa mi velmi nechce verit velmi v to zle zostrihanie, aj ked on aj na svojom FB pise ze vela z toho co povedal ze tam nie je.

Jedina cast ktora sa mi s nim pacila je ta s ausralskym ovciakom, tam som s nim vo vela veciach suhlasila
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod Elis » Pia 31.03.2017 10:20

Lindchen píše: 2) relácia je tak zle postrihaná, že až škodí.


:lol:
u kocek je to OK, ale u psu uz se spatne striha jako hlavni problém?

místo aby RD zajímalo, jak se pes/majitel chova doma, ve svém prostředí necha si ho dovezt k sobe a tam nejakyma umelyma zkouskama testuje?
aneb proc delat něco jednodsse, kdyz to jde i slozite.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod pigie » Pon 03.04.2017 6:33

Ten test u ruda nie je pre psa. To je kvoli reakciam na nepripravene situacie hlavne cloveka. Sak drviva vacsina ludi proste stoji a caka :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod wer » Pon 03.04.2017 7:08

A ten rudo je tam pritomny? Lebo to by som sa nedivila, ze ludia nereaguju - proste to nechavaju na nom, kedze sa dosli za nim poradit a on to riadi. :nwm: (ale teda nevidela som ani jeden diel, sudim podla napisaneho :lol: )
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod pigie » Pon 03.04.2017 7:11

Tak je, ale je to prvy stret aj s nim. Ved on riadi svojich a ja by som ocakavala, ze chce vidiet, co robim ja, kedze je to prve stretnutie :nwm: Ved ako inak moze poradit? Ci na, tu mas psa a rob? Aj ked ja ho mam na voditku? Ako ano, kebyze mu ho dam a ma ho na voditku on, tak aj ja stojim jak solny stlp a cakam, co s nim bude robit.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod kellee » Pon 03.04.2017 7:12

ano je tam. vsak som to aj pisala z pohladu cloveka co si ide po radu, cakam to ze mi pomoze a nie ma hodi do vody ked neviem plavat a bud sa top, alebo sa to nauc uz aj
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod wer » Pon 03.04.2017 7:14

Neviem, co by som ja, lebo do takej situacie by som sa nikdy nedostala :lol: Ale z pozorovania druhych - ano, ti ludia vypinaju v pritomnosti niekoho, na koho sa spoliehaju...
Mal by vopred informovat proste.
Naposledy upravil wer dňa Pon 03.04.2017 7:15, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod pigie » Pon 03.04.2017 7:15

To nie je, ze nauc. To je podla mna len nahlad na to, co ten clovek robi, ked sa mu to stane vonku. Ten co strhne psa k sebe ho strhne aj tam, ten co pusti voditko ho pusti aj tam...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod kellee » Pon 03.04.2017 7:16

az nato ze ty nie si laik, ale ked tam ide realne clovek co si bral psa len tak na maznaka a neplanoval s nim nikdy nic, len proste zivot, nema vobec predstavu ako reagovat, ked by aspon upozornil nejako co a ako
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod pigie » Pon 03.04.2017 7:21

On upozorni, ze sa zoznami zo smeckou, nie? Akurat tomu da velmi maly cas na reakciu. On proste vidi chyby a potom ich opravuje. Nerobi to vopred, ze teraz bude toto a ty sprav toto. Necha to vykvasit podla reakcii psa a majitela a az potom povie, co treba robit. Ako nehovorim, ze s nim suhlasim, to ani nahodou, len myslim, ze toto je urcite lepsie ako nechat vybiehat svojho psa po nahodnych psoch v ich prostredi. Radsej ich drbnut niekde, kde viem, ze ak vybehne po rudovych, tak ruda si to postrazi. Podla mna korektnejsie ako to, ked tam nutia ludi, aby sli so psami v meste za cudzimi psami, nech vidime reakciu :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod kellee » Pon 03.04.2017 7:24

ja by som to aspon urobila tak, ze poviem pustim na vas teraz psy a uvidim vasu aj psovu reakciu, nezlaknite sa, som tu, nic sa nestane. alebo nieco v tom zmysle. proste clovek by mal vediet co ho caka aspon zhruba a co ocakava on od nich. Ja napriklad nikdy nehladkam cudzie psy, tu sa to vyzaduje, tak by bolo fajn to aj povedat.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod pigie » Pon 03.04.2017 7:41

Ale to nie je o tom, ze sa vyzaduje hladkanie cudzich psov. Stacilo by mat s nimi kontakt podla mna. Proste nechat sa ocuchat, cupnut si atd... Ja by som urcite psa napr. zastavila, lebo ten by sa zacal zmietat. Tak by som urcite ho nenechala vyvliect z obojka, ale proste by som ho fyzicky stopla, ze tu budes a cakaj, kludne aj nasilu posadila, nech vie, co ma robit. Mne skor vadi, ze tie psi vybiehaju so stekotom. To nemam rada. Za to vrazdim, aj cudzich :haha:
Ako podla mna ta relacia nie je postavena az tak zle, lebo chcu ukazat, ze co sa nema, najprv ako ukazu, co sa ma. Ale rudov pristup mi nesedi no.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: [F] Kočka není pes, ČT 2017

Poslaťod Elis » Pon 03.04.2017 8:48

pigie píše:Stacilo by mat s nimi kontakt podla mna. Proste nechat sa ocuchat, cupnut si atd... Ja by som urcite psa napr. zastavila, lebo ten by sa zacal zmietat.


jen takovy OT - jak bys kontaktovala ty jiné psy, když bys musela kontrolovat svého?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra