[K] Jutta Ziegler: Psy by žili dlhšie, keby...

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] Jutta Ziegler: Psy by žili dlhšie, keby...

Poslaťod janajka » Str 02.11.2016 11:02

http://www.martinus.sk/?uItem=243929&gc ... GwodBsMJPQ

Ma niekto?

citala som dobre referencie ale zaroven aj zle od veterinarov (trosku mi to pride ak ockovanie u deti)
Prílohy
ml243929.jpg
ml243929.jpg (10.81 KiB) Zobrazené 6132 krát
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Jutta Ziegler: Psy by žili dlhšie, keby...

Poslaťod Slausa » Str 02.11.2016 12:37

Pokukovala som po tom...
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Jutta Ziegler: Psy by žili dlhšie, keby...

Poslaťod MisheliQ » Str 02.11.2016 13:28

Ešte som ju nečítala. Mne prekáža tá jednostrannosť - prírodná medicína vylieči "všetko" a veterinárna medicína chce psy a mačky pomaly že zabiť. WSAVA vydala odporúčanie pre vakcináciu psov a mačiek v roku 2007 (t.j. niektoré vakcíny nie je nutné revakcinovať každoročne) a zrazu sa v roku 2016 tvárme, že je to novinka, ktorú objavila kniha. Priemyselné krmivá sú zrazu dobré, ak ide o akútne prípady (recovery diéty apod) alebo o záchranu osirotených mláďať (mliečne náhrady)....
Skúste prírodnou medicínou vyliečiť zlomeninu panvy po autonehode a navrátiť zlomené kosti na pôvodne miesto.

Vždy treba vnímať veci s nadhľadom a mať všeobecný prehľad a nestranný nezaujatý prístup. Jednostrannosť a zaslepenosť nie je dobrá ani vo veterinárnej medicíne ani v alternatívnej medicíne. Treba spájať a nie oddeľovať. Treba hľadať, pýtať sa..... veterinárna medicína nie je všemohúca, ale akosi chybné postupy a nedoliečenia sa viac tolerujú alternatívnej medicíne než tej veterinárnej.... (to je ako s chovateľmi psov s PP a bez PP, kým chovateľom psov s PP sa netoleruje nič, tak chovateľom psov bez PP sa toleruje všetko, nevadí, že šteňa je nevakcinované, neodčervené, veď je len bez PP, nevadí, že má pes problémy, nevadí že bol odobratý od matky skôr než bola ukončená jeho potreba príjmu mlieka...)

Najlepšie keď si každý spraví názor sám, keď každý popremýšľa o tom, čo sa tam píše a prečo. Myslím si, že úplne najcennejšie to bude pre niekoho, kto hľadá a vidí zlatú strednú cestu...
Ja si ju plánujem kúpiť. Mňa vždy zaujímali oba pohľady...ako vo všetkom... a rada si spravím na knihu a to, čo sa v nej píše, vlastný názor
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Jutta Ziegler: Psy by žili dlhšie, keby...

Poslaťod janajka » Str 02.11.2016 15:06

:jop:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Jutta Ziegler: Psy by žili dlhšie, keby...

Poslaťod Lindchen » Str 02.11.2016 18:22

Držala som včera v ruke. Nie je marná tá kniha, ale áno, trošku ako tie "konšpiračné" o očkovaniach a neexistencii ADHD a pod. Ale ja si pravdepodobne kúpim, prečítam, presne ako píše Miška.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Jutta Ziegler: Psy by žili dlhšie, keby...

Poslaťod Timej » Str 04.01.2017 9:09

Ja som tú knihu prečítala celú,nie je taká jednostranná..hovorí tam aj o tom, že proste zlomeniny a zákroky sa nedajú liečiť len prírodnou medicínou..táto žena bola kedysi rovnaká ako väčšina veterinárov...je to úžasná kniha a verte či nie, nám pomohla len prírodná liečba a a strava :) veterinári do mojej sučky pudla, teraz má 11 mesiacov, pchali samú chémiu, ATB ..stále niečo iné ..a bolo to horšie a horšie ( strašne sa škriabala a vykusávala ) ..nakoniec som spoznala jednu strašne milú veterinárku, ktorá je v liečbe prírodnou medicínou úspešná...prešla som na za studena lisované granule ( tzv suchý barf ) a mäso, odporučila mi prírodné prípravky ...toto nám neskutočne pomohlo a je na tom lepšie, aj srsť sa krásne regeneruje :) som jej za to veľmi vďačná ! ..a o očkovaniach ? moje čivavky majú takú alergiu na očkovanie, že som povedala dosť..nebudem ich takto trýzniť a očkovanie obmedzíme...takisto som objavila tvrdú bulku na mieste vpichov po očkovaní, veterinár tvrdí, že je to úplne v pohode...ale prd...v pohode to nie je ...ja túto knihu odporúčam :) keby som sama nemala skúsenosti s tým všetkým tak neviem ako by som sa k tomu postavila ...dokonca sa zhodujú niektoré príbehy s tými našimi v domácnosti keďže aj s kocúrom sme mali presne rovnaký problém ako kocúr v knihe :/ úplne rovnaký postup a aj tak nám umrel ...keby som vedela skôr to, čo viem teraz, tak by tu s nami mohol ešte byť :/ ..a negatívne recenzie od veterinárov sú úplne normálne, veď to všetko ich živý, hlavne marketing ...niektorí sú dokonca takí šikovní, že si popýtajú peniaze podľa toho na akom aute ste prišli...aj toto som zažila :/

MisheliQ píše:Ešte som ju nečítala. Mne prekáža tá jednostrannosť - prírodná medicína vylieči "všetko" a veterinárna medicína chce psy a mačky pomaly že zabiť. WSAVA vydala odporúčanie pre vakcináciu psov a mačiek v roku 2007 (t.j. niektoré vakcíny nie je nutné revakcinovať každoročne) a zrazu sa v roku 2016 tvárme, že je to novinka, ktorú objavila kniha. Priemyselné krmivá sú zrazu dobré, ak ide o akútne prípady (recovery diéty apod) alebo o záchranu osirotených mláďať (mliečne náhrady)....
Skúste prírodnou medicínou vyliečiť zlomeninu panvy po autonehode a navrátiť zlomené kosti na pôvodne miesto.

Vždy treba vnímať veci s nadhľadom a mať všeobecný prehľad a nestranný nezaujatý prístup. Jednostrannosť a zaslepenosť nie je dobrá ani vo veterinárnej medicíne ani v alternatívnej medicíne. Treba spájať a nie oddeľovať. Treba hľadať, pýtať sa..... veterinárna medicína nie je všemohúca, ale akosi chybné postupy a nedoliečenia sa viac tolerujú alternatívnej medicíne než tej veterinárnej.... (to je ako s chovateľmi psov s PP a bez PP, kým chovateľom psov s PP sa netoleruje nič, tak chovateľom psov bez PP sa toleruje všetko, nevadí, že šteňa je nevakcinované, neodčervené, veď je len bez PP, nevadí, že má pes problémy, nevadí že bol odobratý od matky skôr než bola ukončená jeho potreba príjmu mlieka...)

Najlepšie keď si každý spraví názor sám, keď každý popremýšľa o tom, čo sa tam píše a prečo. Myslím si, že úplne najcennejšie to bude pre niekoho, kto hľadá a vidí zlatú strednú cestu...
Ja si ju plánujem kúpiť. Mňa vždy zaujímali oba pohľady...ako vo všetkom... a rada si spravím na knihu a to, čo sa v nej píše, vlastný názor
Timej
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: [K] Jutta Ziegler: Psy by žili dlhšie, keby...

Poslaťod hewča » Str 04.01.2017 22:59

prečítala som aj ja...

zaujímavé čítanie, len mi trochu prekážalo, že veľa vecí stále dookola opakovala (resp. určité fakty rozvádzala do hĺbky vždy keď ich spomenula, aj keď už boli spomenuté a vysvetlené predtým.. )
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné


Späť na Filmy a Literatúra