[K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod Inya » Uto 13.09.2016 12:16

Offtopic: Nechcem sa mojím príspevkom nikoho dotknúť, ale ja napr. momentálne špekulujem nad takou "jednoduchou" vecou ako Sadni :lol:
Šustu jednotku mám prečítanú, mám pocit, že ju asi chápem. Plus medzi tým čítam Karen Pryor a Luciu Stemmerovú, k tomu články o Metodike na stránke Obedience Slovakia.
Takže som nádherný teoretik, povedala by som, že som múdrejšia už jak rádio, ale teraz prax. Máta ma v pozadí, že učiť hneď poriadne, správne a bez chýb. Rozfázujte si všetko na malé časti, chyby sa ťažko odstraňujú a tak ich nerobte. Do toho má mať pes predné labky........., lopatku zas tam kde.....
A keď si toto všetko zhrniem tak mám z toho dosť veľkú akciu v podobe Sadni. A to len preto, že som to takto nikdy predtým nerobila a teraz to tak chcem vyskúšať :hi:

Ale je zaujímavé, že sa mi pomocou kapitoly o kontrole okolia zvieraťom podarilo krásne "skrotiť" nášho papagája. Nešla som na to klasickým spôsobom, že sa vopchá ruka do vnútra klietky kde je papagáj ktorý sa trasie ešte viac ako osika a podáva sa mu jedlo, ale vymyslela som si iný prístup inšpirovaný knihou. Takže Šusta je super, všetko funguje, len s tým papagájom som to tak neprežívala ako prežívam to sadni a svojich psov.
Inya
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Lehnice

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod wer » Uto 13.09.2016 12:30

Offtopic: nooo, ono to je tak trosku veda. :heh: ono tym chybam sa clovek nikdy nevyhne uplne a to cvicenie, to je celozivotny proces a stale je na com pracovat, co zlepsovat. :lol: ono napr profici pri uceni niekedy vedome idu cez nejaku chybu, ale chybu, ktoru vedia ustrazit a lahko odstranit... kazdy pes je ale individualita a psovod musi vediet, ako s tym ktorym psom pracovat a na co sa zamerat... ja vidim najvacsi problem pri tom sportovom vycviku v tom, ze sa tam hodnotia dve - z pohladu vycviku protichodne - veci. 1. presnost a za 2. drive, chut, radost, prejav... a to automaticky plati, ze ak clovek riesi presnost, straca drive. ak pracuje na drive, tak straca presnost.. :heh: takze umenie je to drzat v balanse. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod elfinka » Uto 13.09.2016 12:35

Offtopic: Hej s tym sadni :haha: PRESNE. Rozkuskuj nikdy neries naraz viac nez 1 kriterium, ALE pritom vzdy to rob spravne tak ako to ma byt. Nejak mi pride ze su tie dve podmienky casto uplne protichodne - a to aj bez riesenia este nejakeho drive navyse
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod lucik » Štv 29.09.2016 12:39

Známym sa uvoľnilo miesto na dvojdňový seminár Šustu a Gabby Harris v Prahe, idú zo Žiliny cez Trenčín, Drietomu, Brno - do Prahy, nemal by niekto záujem? http://www.treninkjerozhovor.cz/c_cz/769_770/seminare-a-prakticke-lekce_aktualni-seminare-a-prednasky/
Ahojte kamoši! V sobotu ráno ideme na seminár Frantu Šustu & Gabby Harris. Bohužiaľ jeden člen posádky nám odpadol a tak ponúka miesto na dvojdňovom seminári(so-ned) za cenu 20€. My ponúkame odvoz zo Žiliny aj ubytko pri nás (cena ubytka cca 15€).
Kto sa k nám pridá? 0904023185 Paťo
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod Vikiki22 » Str 09.11.2016 20:29

Dočítala som druhú knihu! A bolo to viac než poučné! :yes: V skratke - Prvé kapitoly sú v podstate opakovanie vecí z prvej knihy, ale doplnené praktickými príhodami, ktoré vás nútia rozmýšľať a riešiť situácie. Celkovo je to poňaté skôr z praktického hľadiska, aj keď je tam aj veľa teórie (kto ale čítal prvú knihu, tak nič nového). Najzaujímavejšou kapitolou bola "Drobnosti, co hýbají horou", ktorá mi dala najviac a je to ako doplnenie doterajšej teórie do podrobna aj s praktickým vysvetlením. Síce trochu ťažšie na pochopenie, ale nakoniec mi všetko pekne zapadlo. Takže pre mňa super, určite si ju niekedy ešte raz prečítam a teším sa na prenášku v januári! :jop:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod Silvuch » Str 09.11.2016 20:30

Tak je ina. Dik za referencie.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod clupko » Pia 23.12.2016 11:17

dnes na fb :jupi:
František Šusta - Zaobzor o.s. píše:MALÝ VÁNOČNÍ DÁREK PRO VÁS - tedy doufám, že to budete brát jako dárek:-) Oznamuji, že PÍŠU TŘETÍ KNÍŽKU. Původně jsem se sice zařekl, že alespoň rok na ničem dělat nebudu, ale tohle se začalo psát tak nějak samo, či spíše mám pocit, že tohle napsat musím. Oproti prvním dvěma knihám by měla být o dost kratší, v ledasčem jiná... a vůbec, nejlépe to pochopíte z pracovní verze úvodu knížky, který najdete zde http://www.treninkjerozhovor.cz/data/uv ... t15906.pdf
Přeji všem radostné Vánoce a šťastný nový rok 2017!
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod moschino » Pia 23.12.2016 11:27

Som.videla :aaa:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod Elis » Pia 23.12.2016 11:49

tak za me teda opravdu :jop:
od nej to dost lidi pobere a pochopi :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod wer » Pia 23.12.2016 11:55

:aplause:
len aby si to ti ludia precitali...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod Elis » Pia 23.12.2016 11:57

Offtopic: super truper pozitivkari-teoretici ctou vsechno :-)
jak neni navod na papire/netu - neuveri :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod wer » Pia 23.12.2016 11:59

:heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [K] František Šusta: Trénink je v hlavě

Poslaťod Vikiki22 » Pia 23.12.2016 12:10

Jop, niečo spomínal na prednáške v novembri už. Teším sa! :aaa:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Millan Cesar, Bratislava , 25. 3. 2017

Poslaťod majjuna25 » Pon 27.03.2017 14:22

Offtopic:
Moniak píše:no o sustovi ani nehovorim, bola som v nedelu uplne KO a pocuvala som cely den so zaujatim, keby som bola v takom stave na ceasarovi tak tam spim pod stolickou :ha: ale to porovnavame neporovnatelne...
Aj ty si bola na Šustovi? Ktovie , koľko dogforákov som tam zas nespoznala :lol:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Millan Cesar, Bratislava , 25. 3. 2017

Poslaťod Lindchen » Pon 27.03.2017 14:25

Moniak nám piekla torty predsa :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra