[K,W] Knihy o psoch (DatabazeKnih.cz)

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K,W] Knihy o psoch (DatabazeKnih.cz)

Poslaťod Zenei » Pon 24.10.2011 20:33

Rada by som sa s vami podelila o môj obľúbený web http://www.databazeknih.cz. Je to česko-slovenská databáza kníh (niečo ako ČSFD o filmoch), ktorá obsahuje už takmer 100 000 kníh, z toho takmer 500 kníh o psoch vydaných v ČR a na Slovensku, pričom toto množstvo neustále rýchlo narastá. Na stránkach sú knihy hodnotené hviezdičkami, je tu množstvo recenzií a komentárov, rebríčky, možnosť pridávania a triedenia kníh, diskusia... a veľmi veľa ďalších funkcií, pričom stále pribúdajú ďalšie. Ja som si vďaka týmto stránkam spravila skvelý prehľad v kynologickej literatúre, môžem ich len odporučiť :jop:

Pomocou štítkov sú tu knihy o psoch rozdelené na niekoľko kategórií, pár ich sem napíšem, snáď to niekoho zaujme :)

Psi - všetky knihy o psoch
Encyklopedie psích plemen
Monografie psích plemen
Výcvik psa
Psi- chování, etologie
Nemoci psů
Psí sporty
Psi - krmení, výživa
Chov psů
Pes a člověk

A taktiež edície :) napríklad:
http://www.databazeknih.cz/edice/kynolo ... 7/strana-1
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: [K,W] Knihy o psoch (DatabazeKnih.cz)

Poslaťod Vikiki22 » Str 26.10.2011 13:21

Tento istý príspevok som už niekde videla. :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K,W] Knihy o psoch (DatabazeKnih.cz)

Poslaťod Mackie » Str 26.10.2011 13:37

toto je obycajny eshop, ziadna databaza
pridavat komentare ci hviezdicky a v neposlednom rade kupovat knihy sa daju hocikde

kam s tym, mozno niekam do linkov? keby sme tu take nieco mali :heh:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: [K,W] Knihy o psoch (DatabazeKnih.cz)

Poslaťod Zenei » Str 26.10.2011 20:36

Vikiki22: V nejakej téme som už kedysi spomínala tieto stránky, ale bol to určite iný príspevok.

Mackie: Tak v prvom rade to v žiadnom prípade nie je e-shop. Je tu maximálne tak bazár (ako jedna z funkcií), kde si navzájom predávajú svoje knihy samotní užívatelia :)
Naozaj neviem, kde si našla, že je to e-shop, po kliknutí na O projektu a nápověda, sa zobrazí tento text:
Co je DatabazeKnih.cz?
Web DatabazeKnih.cz má za cíl shromážďovat co možná nejvíce informací o autorech a jejich knihách, OFICIÁLNĚ vydaných na území České republiky a Slovenska.
Projekt byl spuštěn v druhé polovině prosince 2008 a každým dnem je vylepšován a rozšiřován.


Ok, mohla som miesto toho radšej napísať, že sa tam dá vytvoriť vlastná Knihotéka, Prečítané knihy, Chystám sa čítať, Obľúbení autori, Obľúbené citáty, Doporučené knihy, exportovať knihy do excelu, sú tu odkazy na filmy, fórum, hodnotenie komentárov, životopisy autorov, súťaže (momentálne písanie rozprávky)... Knihy sa tu dajú nie len hviezdičkovať, ale na základe (aj) toho sa vytvárajú rebríčky najlepšie hodnotených kníh, autorov, ďalej kníh jednotlivých autorov, kníh podľa kategórií a mnoho ďalšieho. Neprišlo mi to v tej chvíli podstatné, preto som spomenula len tie najbežnejšie funkcie, ktoré mi práve v rýchlosti napadli. Naozaj je ich priveľa na to, aby som ich tu všetky vypisovala. Okrem iného som ani nenašla inú česko-slovenskú stránku, na ktorej by bolo toľko komentárov ku knihám.

Kam s tým? načo je tu potom vytvorená táto kategória, ak sa môžem spýtať? [W] www stránky

Inak tie štítky a edície o psíkoch som robila ja, zabralo mi to dosť veľa času. A čo ma k tomu viedlo? Jednak som mala už dlhšie dosť veľký zmätok v monografiách o psoch a výcvikovej literatúre, encyklopédiách a toto mi prišlo ako najlepší spôsob ako si to trošku sprehľadniť. Druhý dôvod, ktorý mi časom napadol bolo potešiť ľudí tu na fóre. Naozaj som tým nechcela nikomu ublížiť, ani robiť reklamu, či zbytočne zaberať miesto tu na fóre. Túto tému mi kľudne môžete zmazať, len si prosím k tomu aspoň nejaké vysvetlenie, pretože som z toho naozaj smutná...
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: [K,W] Knihy o psoch (DatabazeKnih.cz)

Poslaťod Mackie » Str 26.10.2011 22:15

vychadzala som z toho, ze kazda kniha ma button "kupit" :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: [K,W] Knihy o psoch (DatabazeKnih.cz)

Poslaťod Zenei » Str 26.10.2011 22:35

Mackie: Áno, je to tam, ale je to iba odkaz (reklama) na nejaký e-shop, ktorý s tými stránkami nemá absolútne nič spoločné :) Ale uznávam, že to môže byť zavádzajúce... Ja len že naozaj som to sem písala s najlepším úmyslom a tešila som sa z toho. Nikdy by som to nerobila, ak by som mala dojem, že tým možno porušujem pravidlá alebo podobne...
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: [K,W] Knihy o psoch (DatabazeKnih.cz)

Poslaťod Silvuch » Ned 13.11.2011 18:29

Zenei, ked som pred davnym casom hladala na nete online kniznicu, prihlasila som sa asi do kazdej jednej. Ostala som iba v tejto. :jop: ma mrzi, ze exportovanie udava len autora a nazov knihy. :ach:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [K,W] Knihy o psoch (DatabazeKnih.cz)

Poslaťod Zenei » Štv 17.11.2011 1:24

Silvuch: Veľmi ďakujem za pozitívnu reakciu :)
Hmm k tomu exportovaniu, možnože sa to časom ešte nejak rozšíri... Ja som ešte tú funkciu nevyužívala.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov


Späť na Filmy a Literatúra