[K] Stavače, poľovnícky výcvik

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Poslaťod Rika » Uto 18.09.2007 18:32

shishi píše:viete niekto o knihe pre polovnicke plemena? na skusky a tak? diky...


JJ:
Lovečtí psi - výchova a výcvik
http://www.martinus.sk/?uItem=6910
http://www.press.sk/index.php?option=co ... uct_id=669

Lovíme se psy
http://www.eplanet.sk/inshop/knihy/knih ... 8024714981).html
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: POLOVNICKY VYCVIK - STAVACE

Poslaťod shishi » Str 23.01.2008 23:12

no vela veci viem od polovnikov, ale nechcem sa stale pytat a ked bude teplejsie,chcem intenzivne trenovat :smile:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: POLOVNICKY VYCVIK - STAVACE

Poslaťod Ulfheiðr » Str 23.01.2008 23:17

ja myslím, že je lepšie sa pýtať, ako čítať. Ak máš tú možnosť, tak by som sa neuzatvárala do kníh. :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: POLOVNICKY VYCVIK - STAVACE

Poslaťod shishi » Str 23.01.2008 23:31

jasne ze nechcem zanevriet na styky s polovnikmi,ale proste ze ked si nie som ista,skocim do knihy.. a tak... an vychode nei su velmi hromadne instruktaze,takze len sem tam sa stretnu majitelia polovnych stavacova cvicime, musim byt odkazana sama na seba a chcem tento rok ist na skusky :no:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: POLOVNICKY VYCVIK - STAVACE

Poslaťod Eva K. » Pia 14.03.2008 14:15

Kniha od Báču sa volá - Výcvik loveckých psu pro praxi, už som ju zháňala aj v Brne, nie je nikde.
Ešte je kniha: Vladimír Hanzal, Václav Vochozka - Lovečští psy, ale aj tá je už vypredaná, aspoň na internetových kníhkupectvách.
Ďaľšia kniha - Výcvik ohaře - J. Kvíz, tiež nie je dostať. Do kelu, z čoho sa máme učiť na skúšky?
Poľovník tiež nie je vždy poruke.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: POLOVNICKY VYCVIK - STAVACE

Poslaťod shishi » Pia 14.03.2008 19:10

presne tak... :jop:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: POLOVNICKY VYCVIK - STAVACE

Poslaťod ZEva » Str 19.03.2008 9:35

Na Univerzite veterinárneho lekárstva v Košiciach funguje klub poľovnej kynológie /zastrešuje tuším aj agiliťákov/ treba sa skúsiť nakontaktovať ,na webovej stránke univerzity sa dá preklikať na ten klub, sú tam aj adresy a kontakty, no mne sa neozvali :hmm:
Ináč tu na východe je to poľovným výcvikom fakt bieda, ja mám duriča /druhá je kríženec/ a teda buď cestujem cez celú republiku do Belušských Slatín an výcvikové dni alebo trénujem sama /a mám aj kopec kníh tak študujem/
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: POLOVNICKY VYCVIK - STAVACE

Poslaťod jagdterier » Štv 20.03.2008 16:52

z knihy od Hanzala a Vochozku sa nic nenaucis.ja ju mam doma a lutujem ze som ju kupil
jagdterier
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Brezova pod Bradlom

Re: POLOVNICKY VYCVIK - STAVACE

Poslaťod Tigi » Pia 21.03.2008 20:01

Knizky nie su na zahodenie doporucujem prestudovat ,ale nepolovnik si sam rady neda. Dostat aj CD a DVD Priprava oharu ke zkouskam .Predavali na klubovke v cechach. Dobra skola su skusky samotne ,ist len tak okuknut . Polovnicke vyviky u nas pre nepolovnikov, len jednotlive chovatelske kluby a co viem este v blave .Je to bieda .
Tigi
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: POLOVNICKY VYCVIK - STAVACE

Poslaťod Stopinko » Pia 23.05.2008 8:59

Knizky vam nic nedaju ak nepoznate terminologiu , jednotlive veci ohladom pripravy stop , rozfazovanie nacviku prinasania a to som spomenul asi tisicinu z roznych inych podstatnych veci ohladom vycviku polovneho psa . Tak isto treba ovladat skusobny poriadok pre dane skusky . Najdolezitejsi je kontakt s niekym kto ma v tom prax nauci vas viac ako 100 kniziek ktore precitate lebo to co citate v praxi vyzera uplne inak a kazdy pes je individualita a treba mu prisposobit cely vycvik ! :no:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: POLOVNICKY VYCVIK - STAVACE

Poslaťod Nina » Štv 29.05.2008 17:50

Jeeej aj ja mám vyžlu :lol: A kedže bývame v Martine na inštruktáže to máme cca 200 km teda nic moc a ešte k tomu nemáme ani bažanty, zajace a inú zver, teda bieda, ale snažíme sa :smile: Ak chceš, môžem ti poslať knihu Všestranný ohar od Richarda Knolla (máme ju v compe od jedného známeho)
Smola, že všetci vyžláci bývajú tak daleko...
Nina
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Martin

Re:

Poslaťod Bona » Sob 05.07.2008 21:59

Shisi ja som kúpila na výstave o madarských vyžliach.Problém je že tá výstava bola v Madarsku a tá kniha je po madarsky :ach: .Je tam všetko od skúšok až po krmenie,výcvik proste všetko čo si len o plemene zmyslíš.
Naposledy upravil Bona dňa Ned 09.11.2008 9:17, celkovo upravené 1
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: [K] Stavače, poľovnícky výcvik

Poslaťod marian476 » Štv 30.12.2010 13:20

Tie stare knihy su vyborne, mam rad Knolla, Bacu, Kviza, paci sa mi aj Ohari od Steinitza alebo kniha Dohledavky a dosledy, tie nove su velice vseobecne. Z novych rad citam od prof. Martinka monografiu POINTER. Tie stare sa daju zohnat len neustalym obchadzanim antikvariatov, obcas sa vyskytne nejake dedicstvo po polovnikoch, vtedy ju maju.
marian476
Okoloidúci
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Diakovce


Späť na Filmy a Literatúra