[K] Literatúra pre chovateľov

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] Literatúra pre chovateľov

Poslaťod shishi » Uto 05.02.2008 10:16

ja by som sa chcela opytat, ci niekto nevie o nejakej literature na odchov steniatok. je milion knih na vychovu a vycvik ale to s amylsi,az ekd doma niekto 8 tyzdnove steniatko. chcela by som mat buduce elto steniatka, som studentka VS takze s casom by problem nemal byt, budem 2 mesiace doma,ale steniatka sme ste nemali a chcem, aby sa mali dobre :jop: :ahoj:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Odchov šteniatok a práca

Poslaťod Fraga » Uto 05.02.2008 10:26

shishi píše:ja by som sa chcela opytat, ci niekto nevie o nejakej literature na odchov steniatok. je milion knih na vychovu a vycvik ale to s amylsi,az ekd doma niekto 8 tyzdnove steniatko. chcela by som mat buduce elto steniatka, som studentka VS takze s casom by problem nemal byt, budem 2 mesiace doma,ale steniatka sme ste nemali a chcem, aby sa mali dobre :jop: :ahoj:


Shishi neviem o žiadnej takej knižke, a čo sú knihy o psoch, je to tam vždy len stručne...poviem Ti len tolko, že núdza Ťa naučí a isto sa budeš starať ako najlepšie vieš... :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Odchov šteniatok a práca

Poslaťod raky » Uto 05.02.2008 10:36

Mne sa najviac osvedčila literatúra o konkrétnom plemeni a taktiež stránky chovateľov, kde sa dá veľa dozvedieť.
Najlepšia odborná kniha o psoch aj keď viac o chove je podľa mňa v češtine Chov psú - p.Procházka. Taktiež u veterinára by si mala nájsť dajaké odborné brožúrky... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Odchov šteniatok a práca

Poslaťod Amaguk » Uto 05.02.2008 10:38

ako knihu o genetike si dost chvalia toto: http://www.ramzes.sk/product_info.php?products_id=24926

ale co sa tyka samotnej starostlivosti, najlepsie je poradit sa s nejakym skusenym chovatelom :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Odchov šteniatok a práca

Poslaťod shishi » Uto 05.02.2008 11:08

diky...jasne, ez budem hladat an nete, pytat s ainych chovatelov, spytam sa aj chovatelky, od ktorej mam moju,ale osm myslela, ez exituje taka gtkniv (to pisala dara) polozila hlavu na klavesnicu :jop: kniha taka konkretnejsia... ale diky:)
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Odchov šteniatok a práca

Poslaťod Bibiana » Uto 05.02.2008 11:17

shishi, ja len môžem po Rakym opakovať, čo sa týka knihy Chov psu od Z. Procházku a taktiež monografií (napr. kniha Německá doga od M. Štourača a M.J. Labrousse dá vela i nedogárom :lol: )
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Odchov šteniatok a práca

Poslaťod yetti » Uto 05.02.2008 11:22

Bibiana píše:shishi, ja len môžem po Rakym opakovať, čo sa týka knihy Chov psu od Z. Procházku a taktiež monografií (napr. kniha Německá doga od M. Štourača a M.J. Labrousse dá vela i nedogárom :lol: )

:jop: :jop: :jop: :jop: je to na maximalnej urovni vypracovana kniha, povazovana za vrchol medzi kynologmi.... :jop: :jop: :jop:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Odchov šteniatok a práca

Poslaťod Bibiana » Uto 05.02.2008 11:29

yetti píše: :jop: :jop: :jop: :jop: je to na maximalnej urovni vypracovana kniha, povazovana za vrchol medzi kynologmi.... :jop: :jop: :jop:

Tak tak, ja som ju kupovala od p. Štourača ako darček pre známu, ktorá odišla mimo SR. Ale po prečítaní uvažujem, že si zaobstarám jednu aj pre seba.. Naozaj dobrá :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Odchov šteniatok a práca

Poslaťod mairi » Uto 05.02.2008 21:49

Vladimira Ticha- Mala skola pro chovatele psu
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Odchov šteniatok a práca

Poslaťod Tatiana » Uto 05.02.2008 21:53

mairi píše:Vladimira Ticha- Mala skola pro chovatele psu

to je ona,vyborna kniha,ozaj podrobne opisuje vsetko podstatne pri chove psov :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Literatúra pre chovateľov

Poslaťod shellinka » Str 02.03.2011 15:28

Tatiana dakujem, uz som si ju objednala
shellinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3


Späť na Filmy a Literatúra