[K] Jaromír Dostál: Genetika a šlechtění plemen psů

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] Jaromír Dostál: Genetika a šlechtění plemen psů

Poslaťod Lenďa » Pia 08.02.2008 9:16

Vikiki22 píše:Hmmm...mala by som otazku: Nevie niekto nejaku knihu, ktora sa zaobera LEN genetikou psov? Nejaku odbornejsiu. Nikde neviem taku knihu zohnat a mna ta genetika zacala bavit. :lol:

Asi u nas su najlepsie tie 2 od Dostala (inak kopa cudzojazycnych) a potom ich dobre doplna Chov psu v roce 2000 od Wachtela.

Genetika a šlechtění plemen psů - Jaromír Dostál
Nanovo spracovaná príručka popredného odborníka, ktorá vyčerpávajúcim spôsobom zasväcuje do genetiky psích plemien. Cenné informácie v nej nájdu nielen chovatelia, ale aj záujemcovia o kúpu psa, ktorým kniha pomáha pochopiť problkematiku genetických vád u rôznych plemien psov.

Genetika v kynologické praxi - Jaromír Dostál
Populárně naučná, kynology dlouho očekávaná příručka informující o plemenitbě a genetických zákonitostech chovu psů.

Viem ti poslat aj zoznam nemecky pisanych knih o chove a genetike. Resp. staci link :lol:
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: [K] Jaromír Dostál: Genetika

Poslaťod marian476 » Štv 30.12.2010 12:06

Od Dostala Geneteika... je vyborna kniha, paci sa mi.
marian476
Okoloidúci
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Diakovce

Re: [K] Jaromír Dostál: Genetika

Poslaťod meggie26 » Štv 30.12.2010 12:36

tá kniha je novo spracovaná? mám ju ale v starej verzii. vynikajúca knižka :yes:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: [K] Jaromír Dostál: Genetika a šlechtění plemen psů

Poslaťod Vikiki22 » Uto 04.01.2011 13:41

Túto knihu mám už dávnejšie doma, aj prečítanú. Musím povedať, že lepšia kniha o genetike psov snáď ani nie je na SK/CZ trhu. Je pekne vypracovaná, prehľadne a hlavne zrozumiteľne. Myslím, že zaujme každého, kto sa o psy zaujíma, hlavne o ich chov, poukazuje na genetiku jednotlivých farieb, štruktúry srsti, veľa geneticky podmienených chorôb, dedičnosť poľovných, pracovných vlastností psov, chov všeobecne, metodiky plemenitby, plemenné hodnoty psa... Takže môžem len silno doporučiť! :jop:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ


Späť na Filmy a Literatúra