Switch to full style
Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.

Pravidlá fóra

Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky
Odoslať odpoveď

[B] Karel Čapek: Dášenka

Str 22.12.2010 16:51

Mne sa táto kniha strašne páči lebo opisuje život šteniatka dášenky. Čítali ste ju niekto?

Re: Karel Čapek Dášenka

Štv 23.12.2010 14:15

Ja som ju ešte niekedy dávno mala v ruke. Stará dobrá klasika! :jop:

Re: Karel Čapek Dášenka

Štv 23.12.2010 14:16

Aj ja ju mám doma :jop:

Re: Karel Čapek Dášenka

Štv 23.12.2010 21:24

Snáď moja prvá kniha, ktorú som celú prečítala od začiatku až dokonca :smile: . ...mám ju doma, možno si ju znova prečítam :jop:

Re: [B] Karel Čapek: Dášenka

Pia 14.01.2011 12:10

ja som ju necitala a ani Robina som necitala,nechcela som sa dat odradit :lol: ked uz to mam doma v zivom 10 rokov,asi po precitani tych knih by som to vzdala s foxom

Re: [B] Karel Čapek: Dášenka

Sob 15.01.2011 14:03

citala som viackrat, naposledy ked som mala takych 9 rokov. Mila knizka, dodnes si spominam ako sa Dasenka ucila chodit a aj na pribeh, preco dobermany nemaju chvost :)

Re: [B] Karel Čapek: Dášenka

Uto 01.02.2011 21:53

Je to uplna klasika, rada sa k nej obcas vraciam. Ale musim sa pochvalit - mam ju aj na LP platni, text nahovoril Karol Hoger...a to uz je naozaj starozitnost :lol: a krasne pocuvanie....

Re: [B] Karel Čapek: Dášenka

Pia 04.05.2012 10:14

Mne sa najviac páčilo ako Dáša do všetkého kúsala lebo to robili aj moje psi ale tie toho rozkúsali oveľa viac. :lol:

Re: [B] Karel Čapek: Dášenka

Ned 16.06.2013 12:58

Nie je aj na to natočený nejaký film? :smile: Lebo veľa (starších) ľudí mi vraví, že sa môj parson podobá na Dášenku a ja by som si to rada pozrela, lebo tú knižku už asi nezoženiem :lol:

Re: [B] Karel Čapek: Dášenka

Ned 16.06.2013 14:00

Tá knižka sa dá bežne kúpiť v kníhkupectve, asi bola robená dotlač, dokonca ju v Pantarhei mali v akcii, koncom minulého roka som ju kupovala dcére :no:

Moje deti po tej knižke tiež reagovali na jedného Parsona tu na sídlisku, "mami, pozri, Dášenka" :heh: a ona dášenka v knižke bola tuším Foxteriér :nwm: , ale neviem, nečítala som :no:

Re: [B] Karel Čapek: Dášenka

Ned 16.06.2013 16:12

malinamaja píše:Nie je aj na to natočený nejaký film? :smile: Lebo veľa (starších) ľudí mi vraví, že sa môj parson podobá na Dášenku a ja by som si to rada pozrela, lebo tú knižku už asi nezoženiem :lol:

Neviem ci je film, ale v knihe su predsa fotografie Dasenky, aj Irisky :smile: A co by si knizku nezohnala, preto ze to nie je twilight este nemusi byt odstranena z knihkupectiev... Napriklad na gorila.sk maju hned niekolko roznych vydani, a vcera som ju videla v Martinuse.
Inak je to jedna z mojich oblubenych kniziek uz od detstva, aj Karel Capek ako autor :jop:

Re: [B] Karel Čapek: Dášenka

Ned 16.06.2013 17:15

A ja som ju nedávno kúpila v Panta Rhei a mali ju dokonca aj v akcii :smile:

Re: [B] Karel Čapek: Dášenka

Pon 17.06.2013 4:26

Aha, tak vám veľmi pekne ďakujem :smile:

Re: [B] Karel Čapek: Dášenka

Pon 17.06.2013 18:31

Povedala by som, že túto knižku zoženieš v akomkoľvek kníhkupectve aj na nete. A film je natočený presne podľa knihy, tiež doporučujem. Podarení sú tí foxteriéri. :lol:

Re: [B] Karel Čapek: Dášenka

Uto 18.06.2013 18:29

Takže je aj film? :smile: Paráda :smile:
Odoslať odpoveď