[K] Václav Krajník a kol.: Policajná kynológia

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: [K] Václav Krajník a kol.: Policajná kynológia

Poslaťod kives » Ned 09.01.2011 21:34

Neviem sa k nej nejako dostat, lezi mi na stole, Len nemam kedy :ua: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: [K] Václav Krajník a kol.: Policajná kynológia

Poslaťod calwen » Pia 14.01.2011 20:49

Ako je tam popisany vycvik? To ma zaujima asi najviac a vobec neviem ci sa mi chce do nej tolko investovat alebo co :prd:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: [K] Václav Krajník a kol.: Policajná kynológia

Poslaťod Vikiki22 » Pia 14.01.2011 21:27

Popravde, výcvik som si ešte tak nestihla preštudovať v tejto knihe, ale z obsahu (čo sa výcviku týka):
Teória výcviku policajného psa: nervová sústava, metodika výcviku, výchova a výcvik šteňaťa, samotný výcvik polic. psa (teória, chyby psovoda, formy odmien, obrana, pachové práce...)
Skúmanie pachu osoby: všeobecné poznatky o pachu, vyhľadávanie, zaisťovanie, označovanie pachových stôp, konzerv, kriminalistické skúmanie...
Použitie psa v policajno-bezpečnostnej činnosti: pri odhaľovaní dorg, výbušnín, záchranná činnosť, zadržanie, zásahy, taktiky...
Toto je aspoň zhruba. Je to písané trošku laicky, aby to pochopili aj policajti - kynológovia (príliš podrobné - aké povely, ako upažiť ruku... :ach: ), ale nie je to zas na zahodenie ani pre ozajstného kynológa.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] Václav Krajník a kol.: Policajná kynológia

Poslaťod kives » Ned 16.01.2011 17:04

Ešte stále na ňu nemám čas, ale čo som preletela predtým, ten výcvik sa mi celkom pozdával. Je to viac použiteľné ako bežná prekladová literatúra, aspoň podľa mňa.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Predchádzajúci

Späť na Filmy a Literatúra