Tomas SCHWARZT CHAJATI

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod nespokojnost » Pon 19.12.2016 15:58

Záloha je u neho nevratna. To opakuje. To však nieje v súlade s legislatívou
nespokojnost
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Margita » Pon 19.12.2016 16:26

ja len nerozumiem,ako sa da dokazat na zaklade ustnej dohody,ze k nejakej dohode doslo?a ze nejake peniaze boli poslane a za akym ucelom?vypis z uctu,ale vzdy mohlo ist o dar :lol: pokial to nie je na papiery...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod naja » Pon 19.12.2016 17:48

Ak nebola podpisana ziadna zmluva, tak moze ist dokelu. Zmluvnu pokutu mozno dojednat len pisomne a zmluva musi obsahovat vysku pokuty, pripadne sposob jej urcenia(§544 ods.2 OZ). INak asi pojde pravdepodobne o bezdovodne obohatenie.
A to vas vopred vobec upozornil, ze podla neho je zaloha nevratna? Na stranke nic take nie je, ma len cennik.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod moschino » Pon 19.12.2016 18:11

Offtopic: čo ja viem, ale ja byť výcvikár, tak radšej vrátim nejakých pár stoviek, však som i tak so žiadnym psom žiadnu prácu nemala, bola to len záloha, lepšie ako negatívna recenzia :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod nespokojnost » Pon 19.12.2016 18:13

Práveže vôbec nič také predtým nepovedal. Nerozumiem prečo nechce vrátiť peniaze .ako vravíte bezdôvodné obohatenie
nespokojnost
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod elfinka » Pon 19.12.2016 18:31

Offtopic: Jedna negativna recenzia, hoci aj na df zas tak vela nespravi. Ja snad nepoznam cvicitela o ktorom by som z nejakeho zdroja nepocula ze tyra psy, a to vratane pozitivkarov :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Lindchen » Pon 19.12.2016 18:32

Offtopic: Asi tak :heh: . Viď Modra a ten bull cvičák.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Margita » Pon 19.12.2016 18:32

aj o wer? :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod wer » Pon 19.12.2016 18:33

Zaloha moze byt kvoli blokovanemu terminu...

Co co co? :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Lindchen » Pon 19.12.2016 18:35

Na takéto veci je lepšie mať proste zmluvu, ďalej riadne fakturovať platby a následne mať všetko v poriadku, čo sa účtovníctva týka. Hlavne pre svoju ochranu. Poučenie do budúcna pre obe strany.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod naja » Pon 19.12.2016 19:34

Ale to si mal osetrit v zmluve a minimalne vopred upozornit, vsak slusnost, nie? Chapem, ze on to berie tak, ze kvoli nim prichadza o ineho klienta, teda o zisk. Zas ked v dostatocnej lehote/dobe(furt si nepamatam, aky tam je rozdiel vo vyzname, hlavne ze je :lol: ) odstupili od zmluvy, tak zmluva sa rusi od zaciatku a maju pravo na vratenie celej zalohy, ziadne take, ze im z toho nieco strhne. Sluzba ako sluzba, ci je to murar,maliar, architekt, alebo vycvikar.

Inak-ked niekomu zverujem zviera, tak predpokladam, ze zviera bude unho a nie ze ho posunie na nejaky cas, bez mojho suhlasu a vedomia nejakemu kamaratovi. Platim si a platim si zanho, nie za jeho kamarata. Mne to niekto spravit, teda mojmu zvieratu, som zla, velmi zla(minimalne velmi velmi neprijemna). Ci je to ako bezna prax-dakto si zaplati konkretneho vycvikara a ten mu jeho psa da niekomu inemu, aj ked len na malu cast danej doby? Nemam ziadnu skusenost, tak sa len pytam.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Lindchen » Pon 19.12.2016 19:37

Teraz čisto všeobecne, určite by som nechcela, aby sa moje zviera presúvalo inam, bez môjho súhlasu.
V lete som strážila psíkov, keď som mala voľno, nenapadlo by ma len tak zviera presunúť k niekomu do hotela alebo ku kamarátke, lebo ja idem preč :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod wer » Pon 19.12.2016 19:51

To ano, to by som tiez povazovala za podvod - vsak aj v zmluvach je povinne odkryvat subdodavatelov pripadnych. :lol: Takze je to akoby porusenie zmluvnych podmienok a tym samozrejme vznika pravo na odstupenie od zmluvy a vratenie plnej sumy.

Ale treba si dopredu zistovat referencie, toboz, ked sa jedna o zive zviera - rodinneho milacika... :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod elfinka » Pon 19.12.2016 20:07

Ono je teda otazne, ci sa pravidlo o odstupeni do 14 dni na tento pripad vztahuje, kedze
(6) Spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy, predmetom ktorej je
k) ...(nesuvisiace)... alebo poskytnutie služieb súvisiacich s činnosťami v rámci voľného času a podľa ktorej sa predávajúci zaväzuje poskytnúť tieto služby v dohodnutom čase alebo v dohodnutej lehote


Inak mne to zas tak divne nepride, tak nejak ratam ze ked niekomu zverim psa, tak sa mu nebude venovat len on osobne ale aj ludia co pre neho pracuju/whatever.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Lindchen » Pon 19.12.2016 20:10

Ide skôr o to, že majiteľ psa by mal byť informovaný, čo sa bude so psom diať. Nech už sa bude diať čokoľvek. Mne by to napr. nenapadlo, že pes bude v starostlivosti niekoho iného, ak nepoznám pomery u daného výcvikára.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredné Slovensko