Tomas SCHWARZT CHAJATI

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod wer » Pon 19.12.2016 20:17

Vysvetli co myslis citovanym, lebo mi to nedava zmysel
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod naja » Pon 19.12.2016 20:18

Ak kamarat nie je kamarat, ale jeho zamestnanec, beriem :lol: . Inak nie. ked si zaplatim za 3 hodiny s nejakym clovekom a pol hodinu z toho mi bude saskovat niekto uplne iny, pre mna je to odrb.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Elis » Pon 19.12.2016 20:49

Offtopic: tak jsem to docetla -a jako tohle je "nemocne" cele -od obou ucastniku.
A DF to nerozsoudi urcite :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod naja » Pon 19.12.2016 21:14

Som nasla vseobecne obchodne podmienky, vcera som ich dajak nevidela, ci co :ach: .
http://psiaskola.sk/sluzby/vseobecne-obchodne-podmienky

Zaujalo ma par bodov :lol: :
3.6. .......Zálohová platba za objednanú službu je nevratná, a Užívateľ nemá právo na jej spätné vymáhanie a to z toho dôvodu, že poskytovateľ je schopný poskytnúť službu iba pre určitý počet spotrebiteľov. Túto skutočnosť je poskytovateľ povinný oznámiť spotrebiteľovi.
5.2. l Poskytovateľ nenesie zodpovednosť za konanie psa, jeho zdravotný stav, ani za škody spôsobené psom Užívateľa a to ani v prípade, že Užívateľ odovzdal svojho psa Poskytovateľovi na výcvik bez prítomnosti Užívateľa.
:angel:
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod nespokojnost » Pon 19.12.2016 21:35

Poskytovateľ je tuto skutočnosť povinný oznámiť spotrebiteľovi. To sa však nestalo. Rovnako ako si pán cvicitel mení obchodné podmienky ako mu vyhovuje.
nespokojnost
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Margita » Pon 19.12.2016 21:49

nespokojnost píše:Záloha je u neho nevratna. To opakuje. To však nieje v súlade s legislatívou

ved tu to je,
a ma to aj v podmienkach,ci ?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod nespokojnost » Pon 19.12.2016 21:51

Pán cvicitel si nesmie upravovať podmienky mimo zákona.

Podľa zákona 102/rok 2014, paragraf 2 a 7, sje spotrebiteľ oprávneny odstúpiť od akejkoľvek zmluvy na diaľku (cez telefón,emailom) bez udania dôvodu do 14 dní, pričom stačí odoslať oznámenie o odstúpení emailom v posledný deň lehoty.

A ako som písala predtým na stránke si ich upravuje ako mu vyhovuje
nespokojnost
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod nespokojnost » Pon 19.12.2016 21:58

naja píše:Ak nebola podpisana ziadna zmluva, tak moze ist dokelu. Zmluvnu pokutu mozno dojednat len pisomne a zmluva musi obsahovat vysku pokuty, pripadne sposob jej urcenia(§544 ods.2 OZ). INak asi pojde pravdepodobne o bezdovodne obohatenie.
A to vas vopred vobec upozornil, ze podla neho je zaloha nevratna? Na stranke nic take nie je, ma len cennik.



Nie neupozornil..
nespokojnost
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Margita » Pon 19.12.2016 22:09

lenze vy ziadnu zmluvu nemate,predsa, a ustna dohoda je taka cojaviem,tvrdenie proti tvrdeniu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod naja » Pon 19.12.2016 22:27

Na tie Vseobecne obchodne podmienky by som sa nespoliehala :angel: .

Zakon 282/2002, ktorym sa upravuju niektore podmienky drzania psov
§ 4 Vodenie psa
(3) Za psa vždy zodpovedá držiteľ psa alebo osoba, ktorá psa vedie alebo nad psom vykonáva dohľad.

A vpodmienkach je: Poskytovateľ nenesie zodpovednosť za konanie psa, jeho zdravotný stav, ani za škody spôsobené psom Užívateľa a to ani v prípade, že Užívateľ odovzdal svojho psa Poskytovateľovi na výcvik bez prítomnosti Užívateľa.

To vazne? :joint:
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod chajati » Štv 22.12.2016 20:17

Pridám aj ja názor.

To, čo mňa na celej veci najviac pobúrilo je, že mi volala a písala úplne cudzia osoba (sestra pani majiteľky psa). Táto osoba mi volala vzápätí po mojom rozhovore s majiteľkou, ktorá zrušila našu dohodu. Sestra sa mi vyhrážala, že ak do 3 hodín nevložím peniaze na účet, tak ma ohovorí tam kde sa bude dať. Toto sa stalo v sobotu poobede. Aj keby som chcel okamžite peniaze vrátiť, tak musím cestovať najmenej 40 km aby som o tom čase našiel otvorenú banku, alebo to riešiť cez EB. Toto nie sú moje výmysly ale mám sms a nahraté telefonáty. Neubehli ani 2 hodiny a už bol o mne článok tu na DF. Čiže ja som nedostal takmer žiadnu šancu na vrátenie zálohy. Ani tu zo zákona, ktorý tu pani Eva dookola cituje.

Čo sa týka zmeny miesta ubytovania psa, nič som neporušil, nikoho som neoklamal. Povedal som, že možno tento krok bude potrebný, možno nie. V mojej škole pracujú mimo mňa ďalší dvaja ľudia. Momentálne sa u nás pripravujú 2 športové psy pre zahraničnú klientelu, 5 rodinných psov a 10 služobných, taktiež pre zahraničných klientov.

Čo sa týka zálohy, ja si môžem určiť obchodné podmienky aké chcem ja. Na to má každý právo v tejto republike. Ak by došlo k súdnemu sporu o spomínanú zálohu, tak súd rozhodne či moje nároky sú oprávnené alebo nie, resp. či moja výška sankcií je primeraná.

K majiteľke ešte toľko, že v telefonáte mi pani spomenula čo všetko už VYSKÚŠALA aby psa akože napravila (prostriedky na upokojenie vo forme tabliet, aroma terapie, elektronický obojok a pod., bolo toho hodne). Niekde som tu už písal, že ja nepracujem pokus - omyl, na to mám dostatok skúseností aj vedomostí. Áno veľa ľudí, ktorí si nevedia poradiť so psom, vyskúšajú čokoľvek. Keď však medzi takýchto ľudí patrím, tak si nechám poradiť, vysvetliť a v konečnom dôsledku pomôcť. Taký mal byť záver tejto spolupráce, aby sa pomohlo psovi aj majiteľovi.
Naposledy upravil chajati dňa Pia 23.12.2016 8:34, celkovo upravené 1
chajati
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Eva D. » Štv 22.12.2016 21:51

Takže rada by som vyjadrila svoj názor aj ja- majiteľka psíka.
Najvačším problémom v tejto kauze pre mňa bolo, že pán mi vyslovene sľúbiľ,že psík bude bývať u neho za príplatok 100e, s čím som teda súhlasila. Keďže som sa dozvedela, že neplánuje ho mať u seba celý čas, rozhodla som sa odstúpiť. Ķeby som bola vopred informovaná o skutocnostiach, na ktoré som mala právo- že psík nebude celý čas u neho, že záloha je nevratná, určite by som mu ju neposlala.
Odo dna, keď som poslala zálohu a odstúpila,ubehlo iba 5 dní.
Ak by mal nejaké sankcie,napr. vráti klientovi aspon 50% zálohy ak odstúpi v lehote 14 dní, bolo by to viac akceptovatelne, ako ponechat si celych 400e iba preto,ze som mu poslala peniaze, lebo ma o vsetkom vopred neinformoval.
Naposledy upravil Eva D. dňa Štv 22.12.2016 22:34, celkovo upravené 1
Eva D.
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Eva D. » Štv 22.12.2016 22:33

Obchodne podmienky si kazdy moze upravit sam, avsak nesmu byt porusene ani obmedzene zakonne prava spotrebitela.
Eva D.
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Puk » Pia 23.12.2016 8:29

Offtopic: Keď som laik, najprv sa naučím čo to o psovi vopred, než si ho zoženiem. Ako prvomajiteľ by som si určite nebral psa z útulku, pretože neviem čo má za životné skúsenosti. ak tieto veci ignorujem, potom to môže dopadnúť aj takto, ako v tomto prípade. A nebolo by ani tu treba nič riešiť, pretože TU SA AJ TAK NIČ NEVYRIEŠI, nanajvýš sa tu :kak: pár ľudí... Gro celej storry je vrátenie či nevrátenie 400 €. Ale zmluva (dohoda) je dohoda a je jedno, či ide o 5 hodín, 5 dní, či 5 mesiacov... Leda tak poučenie si zobrať z tohto prípadu : Blbý sa učí na vlastných chybách, múdry na cudzích.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Tomas SCHWARZT CHAJATI

Poslaťod Elis » Pia 23.12.2016 11:33

Offtopic: Puk -ale kdyz si laik, nemuzes mit znalosti k tomu se dobre rozhodnout :nwm: treba o tom, ze pes z utulku je nad tvoje sily... a teoreticky se tezko ziskavaji :ua: mj. cely net je prospikovan natlakovymi "pomozte psum z utulku" kde je vse v ruzovem svetle vykreslene. atd.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredné Slovensko