Zoznam Výcvikových Stredísk - Banskobystrický Kraj

Poslaťod kikula22 » Uto 01.01.2008 18:10

Lenka.Buddy píše:na niektoré tam máš aj kontakty tak skús zavolať a popýtať sa :no:



diky skusim :no:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod raky » Uto 01.01.2008 19:18

Iwka píše:vies, ale psy skacu aj prirodzene, aj steniatka. mne meggy od troch mesiacov preskakuje kazdy mozny garad a jarok a vyziva sa v tom. potom nechapem, preco by si stena nemohlo skusit 1.2x preskocit nizulinkuuuuu prekazocku


Iwka,
ja by som psíka usmerňoval aj ako šteniatko, nakoľko viem, že to môže uškodiť a pre to si dám na to pozor. Samozrejme záleží od veľkosti psa, výške prekážky atď. Šteniatku pri raste neprospieva žiadna nadmerná záťaž, napr ani klus pri biku, s tým sme radšej začali až po roku veku a to ešte po poľných cestách kvôli nespevnenému povrchu. Píšem to len pre to, že ani ja som v minulosti toto nevedel a s predchádzajúcim psíkom som sa na konci natrápil so zadnými kľbmi/NO13r/. Teraz sa už môžem len domnievať, či som mu aj sám nepomohol k trápeniu. Inak myslím, že sa to dosť opisuje v knihe _ p. Zdeněk Procházka-Chov psú.
Možno aj vďaka tejto prevencii mám DDK 0/0 aj predné aj zadné. Teraz som si ešte spomenul, že na jednom výcvikovom tábore HW som videl krásneho a super vycvičeného psíka zo záchranárskej brigády Praha a pán sa sťažoval, že má tiež problémy s kľbmi a bol presvedčený, že je to zo 100cm prekážky, ktorú sa učili s polročným psíkom... Tak hádam všetko, čo ma k tomuto napadlo, keď tak na to pozerám, je toho až moc... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Poslaťod MisheliQ » Uto 01.01.2008 19:46

raky píše:
Iwka píše:vies, ale psy skacu aj prirodzene, aj steniatka. mne meggy od troch mesiacov preskakuje kazdy mozny garad a jarok a vyziva sa v tom. potom nechapem, preco by si stena nemohlo skusit 1.2x preskocit nizulinkuuuuu prekazocku


Iwka,
ja by som psíka usmerňoval aj ako šteniatko, nakoľko viem, že to môže uškodiť a pre to si dám na to pozor. Samozrejme záleží od veľkosti psa, výške prekážky atď. Šteniatku pri raste neprospieva žiadna nadmerná záťaž, napr ani klus pri biku, s tým sme radšej začali až po roku veku a to ešte po poľných cestách kvôli nespevnenému povrchu. Píšem to len pre to, že ani ja som v minulosti toto nevedel a s predchádzajúcim psíkom som sa na konci natrápil so zadnými kľbmi/NO13r/. Teraz sa už môžem len domnievať, či som mu aj sám nepomohol k trápeniu. Inak myslím, že sa to dosť opisuje v knihe _ p. Zdeněk Procházka-Chov psú.
Možno aj vďaka tejto prevencii mám DDK 0/0 aj predné aj zadné. Teraz som si ešte spomenul, že na jednom výcvikovom tábore HW som videl krásneho a super vycvičeného psíka zo záchranárskej brigády Praha a pán sa sťažoval, že má tiež problémy s kľbmi a bol presvedčený, že je to zo 100cm prekážky, ktorú sa učili s polročným psíkom... Tak hádam všetko, čo ma k tomuto napadlo, keď tak na to pozerám, je toho až moc... :ahoj:

no aj moja kamoška keď ešte mala bígla /ako jej bígel ešte žije, ale vzdala sa ho a stará sa o ňu jej dedko a babka/ tak chodila s ňou na agility, bola to sučka, a teraz má tiež problémy s kĺbami a chodila do toho istého klubu ako ja, ale chodila tam dlhšie..takže vlastne to môže mať z toho, že už ako šteňa robila takéto prekážky :rip:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod šeltie » Uto 01.01.2008 21:37

Pokial viem v BB sa zreme agility necvičí, niečo chcel rozbehnut Ivan Lukášik ale neviem či to dostalo realnu podobu treba si najst na neho kontakt na stránke agility.sk t.j. Aport LM. A čo sa týka tých nepodložených názorov akože sa so psom do 1 - 1,5 nesmie nič robiť, poviem vam je to hluposť :lol: venujem sa agility už nejaký ten rôčik a veru keby sa tohto vášho názoru držali agiliťáci daleko by sme sa nedostali. takže verte svojmu trenerovi v klube myslím si, že ma niečo za sebou a vie čo robí a nedávajte na nepodložené táraniny :no:
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Poslaťod raky » Uto 01.01.2008 23:54

šeltie píše: takže verte svojmu trenerovi v klube myslím si, že ma niečo za sebou a vie čo robí a nedávajte na nepodložené táraniny :no:


Môj posledný príspevok k tejto téme, aby som uzrejmil táraniny... :ahoj:
Zabudol som ešte na fakt, že niektoré plemená sú viac náchylnejšie, nakoľko majú rýchlejší rast a taktiež výrazné pribúdanie hmotnosti, ja osobne verím viac svojim skúsenostiam, svojmu veterinárovi a aj svojmu chovateľovi. No a taktiež odborníkom - prikladám jeden článok, podotýkam, že nemám RR.

Dysplázia lakťového kĺbu

Pre tak rýchlo sa pohybujúceho psa akým ridgeback je, sú zdravé lakte nanajvýš dôležité. Ridgeback je pes, ktorý vyniká obratnosťou a v stotine sekundy dokáže pri behu prudko meniť smer. Pri tomto pohybe zohrávajú zdravé lakte veľmi dôležitú funkciu. Tiež pohyby pre ridgebacka tak typické, akými sú prískoky a odskoky od zvere, ktorú fixujú a úskoky stranou, vyžadujú zdravé lakte.

Najkritickejším obdobím pre získanú dyspláziu lakťového kĺbu je 4.- 8. mesiac psa. V tomto období vôbec neodporúčam skoky na predné labky a časté chodenie po schodoch. Viditeľným prejavom dysplázie je slabé, až stredné krívanie už v mladom veku psíka. Môže dôjsť až k artróze lakťového kĺbu, kedy je krívanie psa už značne viditeľné a bolestivé.


Pre zápis dysplázie lakťových kĺbov sa používajú 3 medzinárodné skratky: UAP, FCP, OCD. Je to skupina troch na sebe nezávislých ochorení lakťového kĺbu

UAP - nespojený processus anconeus
FCP - uvoľnený processus coronoideus
OCD - osteochondrosis disecans
Výskyt dysplázie lakťových kĺbov súvisí už so spomínaným rýchlym rastom psa, nekvalitnou výživou, zaťažovaním kĺbov v období rastu psíka a tiež dedičnou preddispozíciou.

POUČME SA Z CHÝB INÝCH, NECHAJME SI PORADIŤ
výňatok zo spravodaja LDRR 7/1994 (nemeckého klubu chovateľov RR)
autor: Eckhard Rieke, preklad: Adriana Majcingerová

--------------------------------------------------------------------------------
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Poslaťod šeltie » Pia 04.01.2008 19:32

hej ja dobre viem čo je dysplazia evidentne sa nemá význam viac vyjadrovať k tejto teme keďže máš svoju pravdu o ktorej nas budeš presviedčať, hold asi to bude tak ako hovoriš :lol: ale vrámci RR. Jediné čo ma nasiera na takychto forach je práve to, že laici sa vyjadruju k témam ku kt. nemaju čo povedať ved ked neviem o čom je napríklad kojugačný rekombinančný proces tak nepôjdem o tom prednášať na univerzitu. :aaa: potom počuvam z každej strany hlúposti, ktoré si ľudia poprečituju na forach :hmm:
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Poslaťod raky » Pia 04.01.2008 20:09

Nie je to len RR, ale napr. aj HW + som našiel na stránke NO:
Táto porucha sa vyskytuje hlavne pri veľkých plemenách psov s určitou plemennou predispozíciou. Medzi také plemená patrí zlatý retriever, rotwailer, bernský salašnícky pes, labrador retriever, ridgeback.

Mňa zas mrzí, že na takýchto stránkach sa ľudia nedozvedia o nebezpečenstve prílišného zaťažovania šteniatok a potom môžu byť neštastní. Možno sa to Tvojich psíkov netýka u nás to je naopak. Radšej budem mať psíka výťaza o pol roka neskôr, ako by som niečo riskoval. Sama si niekde písala, že v polroku by si sa so psíkom len hrala. A nevravím, že som profesionál, ale psom sa venujem desaťročia.
Logicky aj malé deti niektoré športy môžu začínať až v určitom veku a nemá to nič spoločné s displaziou...Ale to už je od veci a nakoniec každý si aj tak robí zo svojim psom čo chce... :ua:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re:

Poslaťod lusy » Štv 07.02.2008 21:46

raky píše:Nie je to len RR, ale napr. aj HW + som našiel na stránke NO:
Táto porucha sa vyskytuje hlavne pri veľkých plemenách psov s určitou plemennou predispozíciou. Medzi také plemená patrí zlatý retriever, rotwailer, bernský salašnícky pes, labrador retriever, ridgeback.

Mňa zas mrzí, že na takýchto stránkach sa ľudia nedozvedia o nebezpečenstve prílišného zaťažovania šteniatok a potom môžu byť neštastní. Možno sa to Tvojich psíkov netýka u nás to je naopak. Radšej budem mať psíka výťaza o pol roka neskôr, ako by som niečo riskoval. Sama si niekde písala, že v polroku by si sa so psíkom len hrala. A nevravím, že som profesionál, ale psom sa venujem desaťročia.
Logicky aj malé deti niektoré športy môžu začínať až v určitom veku a nemá to nič spoločné s displaziou...Ale to už je od veci a nakoniec každý si aj tak robí zo svojim psom čo chce... :ua:


tuto temu som postrehla az teraz. aj podla mna vela ludi nevie, ze by steniatka nemali tak zatazovat. u nas bol raz jeden pan a hovoril, ze ma 3 mesacneho labradora a ze tak beha stale po schodoch. :pac: a hned na to povedal, ze mu sice niektori vraveli, ze by to nemal, ale ze nechape preco.
dalsia osoba nechala stena tiez asi 3 mesacneho sarpeja utekat za bicyklom niekolko km a potom ho vratila chovatelovi, ze ma nieco s labkami. :hmm: ja by som takych ludi zadrhla.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Banskobystrický Kraj

Poslaťod Poca » Štv 13.03.2008 12:29

V KK Revúca je už pár rokov predseda Vladimír Králik, tak ked sa vám chce, tak si to opravte.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Banskobystrický Kraj

Poslaťod Poca » Štv 13.03.2008 12:38

jukel píše:Neviete niekto o nejakom cvičáku v Lučenci ?


V prvom prispevku do temy su uvedene 3 cvicaky v Lucenci, neviem odporucit, lebo som tam nikdy nebola len parkrat som stretla Peta Dozu (v jednom klube predseda) na nasom cvicaku v RA a to sme boli este detvaky, takze neviem ako cvici. Daj vediet ked zistis, mozno tam niekedy zbehnem. Cez kopec je to blizko. Asi.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Banskobystrický Kraj

Poslaťod Poca » Štv 13.03.2008 12:42

Vlastne teraz si spominam, ze som tam bola aj na vycvikovom tabore bradacov. Boli super,len Nixa harala (ako vzdy ked bola na sutazi) takze skusku sme nespravili, lebo nepocuvala.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Banskobystrický Kraj

Poslaťod kikula22 » Ned 16.03.2008 12:52

My ideme od pondelka na cvičák do kostiviarskej. Som zvedavá ako to tam bude :nwm:

No bolo tto tam nejake divne. Na Buba zacali až priliš tvrdo. Az sa chudák bal, ked si mal sadnut. Tak sme s tade odisli. Neviete mi niekto poradit ktorý je dobry?
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Banskobystrický Kraj

Poslaťod kikula22 » Pia 11.04.2008 19:12

Prosim prosim vas velmi pekne. Viem ze to tu uz pisem druhy krat a velmi sa ospravedlnujem. Ale neviete niekto z BB mi poradit daky cvicak co je pod 1000sk za mesiac?? Prosim naozaj je 1000 korun na styri razy velmi vela. Mno ja uz vobec neviem. Dostala som sa ku kontaktom asi len na tri cviciska co su tu. Ostatne neviem najst. Prosim ja vam budem taka vdacna :plac: :poklona: :pusa:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Banskobystrický Kraj

Poslaťod Poca » Pia 11.04.2008 21:19

Ak sa máš ako dopravovať, tak skús Detvu, tam je to 1000 Sk na rok, alebo ZV, tam plánujú nejaké agility
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Banskobystrický Kraj

Poslaťod kikula22 » Pia 11.04.2008 21:24

Ako by som ja rada. Lenze mne nechcu dovolit nasi do detvy. Zevraj je to na kazdy tyzden daleko tam dochadzat. :ua: Ach jaj, .
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredné Slovensko