Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod MetalCat » Sob 03.01.2015 19:42

beauceron píše:Na moje šťastie som objavila ..s pomocou jedného milého pána ....cvičák v Šenkviciach. Boli sme tam v ned...bolo tam skvele už sa teším kedy tam znovu pôjdeme. Zatial sme tam boli len s jednou mojou holkou a myslím, že aj jej sa tam celkom páčilo. Nabudúce berieme aj druhú nech sa aj ona pobaví :dancing:


No, tak tento šenkvický cvičák je na tom celkom dosť biedne. Jedine ak hľadáte miesto, ktoré vám z vášho miláčika urobia agresívneho tvora. Tento pán sa špecializuje na obranu a je mu jedno, či máte JRT alebo RTW, tu sa učí rovnakou metódou každý pes.
Tá metóda "výcviku" je dosť efektívna, keď chcete, aby váš psík mal neustále na papuli náhubok.

Moja osobná skúsenosť s týmto cvičákom je taká, že keď som bol mladší a nevedel som toho veľa o psoch, tak som mal kríženca NOx(Labrador x Boxer), Ozzyho, a mal takých 6 mesiacov.
Prišiel som na tento cvičák s tým cieľom, aby ho odučil útočnosti na ostatných psov a výsledok bol taký, že akonáhle sa priblížil k druhému psovi, tak v tej chvíli bol Ozzy zdvihnutý za sťahovačku do vzduchu a tým sa to skončilo a absolútne to nemalo žiadny efekt, tak to "výcvikár" nechal tak.
Odvtedy som tam nezavítal, až o 2 roky, keď som chcel s Ozzym robiť športovú kynológiu. Pán má na stránke skúšobné poriadky, tak som tam opäť prišiel. Samozrejme, Ozzy opäť robil cirkus, ale nikoho to nezaujímalo.. Dnes sa robili obrany, ale takým spôsobom, že psa úplne vydráždil tak, že vyslovene išiel po figurantovi, aj keby mal nejakého peška, tak psíkovi oň nejde, chce iba zahryznúť toho provokatéra.

Takto sa v Ozzym prebudila ďalšia nenávisť a mali sme incident s jedným susedom, zároveň majiteľom BSP. Ozzy vybehol z brány a bez varovania sa zahryzol do psa a Danov majiteľ Ozzyho kopal a snažil sa ho odtrhnúť od neho a skoro napadol aj jeho.
Odvtedy Ozzy chodil na vychádzky len s náhubkom.

Prestal som sem chodiť po druhej návšteve, zakončila to skúsenosť s odieraním zúčastnených, keď si pán vypýtal po približne 15 minútach jeho rozprávania takú istú sumu, ako po hodine plnej obrany...

Ja som iba takto chcel poukázať na to, ako funguje tento cvičák a myslím si, že v blízkom okolí je množstvo lepších výcvikových stredísk, napríklad v Pezinku, Modre alebo v Blatnom, kde sa vám nemusí stať taká vec, aká mne. :smile:
MetalCat
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Šenkvice

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod Maria222 » Pia 29.05.2015 14:07

Ahojte,
mám 8 mesačné šteniatko z útulku a chcem s ním začať chodiť na cvičák na základnú poslušnoť.
Máte nejaké skúsenosti s cvičákom v Rači, Žabí majer - DNL Canisterapia - pani Puškárová?
Ďakujem!
M.
Maria222
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod miska&sonny » Pia 24.07.2015 11:44

Zdravim, mam 4,5 mes. steniatko NO bez pp a chcem sa poradit ohladom cvicaku v okoli Tomasova, mate skusenosti s cvicakom v Tomasove (vedie ho p. Strasser)? Pes trocha problemovy v spravani (ak je na voditku) voci inym psom steka, kuse. Ak je pusteny hra sa bez problemov. Chcela by som so psikom spravit skusky poslusnosti a ak sa podarí obranu. dakujem za kazdu radu
miska&sonny
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod wer » Pia 24.07.2015 11:50

to spravanie je take typicke :ha: strasserovci su skuseni kynologovia, mozem odporucit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod Hannibal 2012 » Sob 09.01.2016 11:56

Zdravím zaujímalo by ma, či je v Bratislave cvičák ktorý má tréning aj v zime niekde v krytej hale alebo tak. Je v BA niečo také ?
A druhá otázka ak smiem. Neviete o nejakom tréningu flyball ? Viem že u nás to moc nefunguje čo je zaujímavé lebo v ČR to dobre funguje. Tak nechápem ako to že u nás až tak nie.

Ďakujem :)
Hannibal 2012
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod wer » Sob 09.01.2016 14:20

Kryta hala je v PK. A zrovna tam by ciisto teoreticky mohol byt aj flyball. Mozno agilitaci budu vediet...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod Lindchen » Sob 09.01.2016 14:25

O flyballe neviem, že by bol v Bratislave. Tu je FB stránka Flyballu Slovakia, založil to Rodinný pes, takže asi to bude prebiehať v Trnave - https://www.facebook.com/groups/1434118796872879/.

Pod pojmom cvičák rozumieš čo? Poslušnosť v zmysle základné kurzy alebo nejaký šport?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod wer » Sob 09.01.2016 15:37

Inak, to sa neda prenajat na akykolvek psi sport?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod Lindchen » Sob 09.01.2016 15:41

Dá sa :yes: . Teraz v zime je to dosť vybookované, nehovorím, že je totálne full, ale stále tam je čosi, aj cez týždeň. Ja mám celkom problém zohnať dieru v ich rozpise, čo by vyhovovala.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod calwen » Pon 11.01.2016 11:17

Flyball v hale nie je.
Inak sa da samozrejme prenajat na "hocico" :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod moschino » Pon 11.01.2016 13:00

Flyball je robia tuším v doggie
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod Hannibal 2012 » Ned 17.01.2016 20:20

Hej do toho doggie som písal ale neodpísali mi tak neviem či nedostali moju otázku alebo už to nerobia alebo tak :D a presne niečo také ako je PK som myslel. Ale na stránke flyball nemajú no ak by si to prenajal niekto s boxom tak by asi nebol problém. A naozaj to majú dosť obsadené. Aj cez leto je to také ?
Hannibal 2012
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod Haleth » Pon 07.03.2016 18:20

:haha:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod janajka » Ned 13.03.2016 20:28

Flyball je taka ptakovina. To nikoho nebavilo, preto sa to ani neujalo.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Bratislavský Kraj

Poslaťod Luffy » Ned 19.06.2016 18:14

Neviete náhodou kto/čo sa cvičí na takom place pred Rusovcami? Ako je parkovisko pri hrádzi smerom k Jaroveckému ramenu a Zemníku... Hľadám nejaký cvičák v Petržalke a okolí, tak keby ste o niekom vedeli, uvítam info :smile:
Luffy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Západné Slovensko