Cena za výcvikovú hodinu

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod wasaabi » Str 11.11.2009 18:04

Ijsbéérka : suhlasim s tou unudenostou,ale ja si cvicim s mojim tak,ze dostane po kazdom dobre spravenom povely pochvalu a medzi povelmi-teda cvicenim si cela skupina dame pauzu cez ktoru sa pohrame so psami,cize nie je to ciste len o poveloch ,potom jasne ze je pes unudeny, a ked aj nie je pauza,mne pes lepsie reaguje na peska ako lopticku ,tak ho odmenujem castejsie,lebo ja to zo skupiny beriem vaznejsie ako ostatní,co si tam chodia len v nedelu pocvicit :no: a pokecat s ostatnými známymi
okrem mojho 1,5 rocneho psa NO, mam najnovsie stena ,sucku NO,ktoru planujem uchovnit a tam pri uchovneni sa niet kam ponahlat s povelmi k nohe,sadni lahni a pod.... /neviem ako u ostatnych psov/ ale tu budeme do roka jej zivota nic ine len sa hrajkat s loptickou- pre ktoru ona potom spravi vsetko na svete a toto vsetko sa nauci (k nohe, odlozenia a pod.) ,dalej od 4.mesiaca s nou skusam obycajne jednoduche stopy a s obrany akurat budim v nej zauhem o handru a takto to bude do roka,tym som chcela len povedat,ze je rozdiel cvicit psa-teda pripravovat ho na uchovnenie a ine je cvicit so psom,ktoreho uchovnovat nebudem,ako v pripade mojho psa,ktory je bez PP,ale ma podla mna potencial na to,ze by sme sli buduci rok na nejaku miestnu ligu,co ja viem na svv1,tot vse :smile:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod mirka22 » Štv 12.11.2009 11:26

Suhlasim s Wasabi...ja tiez odmenujem castejsie a v skupine s tym nikto nema problem,dokonca vycvikar mi ukazal ako to robit,ako psika na lopticku/my mame maly pesek/zaujat.Ja som si do 11mes.cvicila sama,doma na luke mu to islo skvele ale ked som prisla na cvicak pes bol ako vymenení,vobec nepocuval a zaujimalo ho vsetko ostatne.Preto som radila skupinovy cvicak.Ale budem drzat palce aby ste si nasli co vam bude sediet.Ja som pobehala tiez viacero cvicakov kym som nasla tento,ktory nam vyhovuje.Takze netreba sa unahlit a mozno by som na tvojom mieste skusila jednu hodinu u tej pani a uvidis ako vam to bude sediet a ci 20eur za to stoji :yes: :ahoj:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod hapci » Pia 13.11.2009 10:40

No prvu hodinu mame za sebou. Cvicili sme spolu s jej psom - take odrastenejsie stena - skor pubertak a teda velmi dobre. Malu to bavilo a mala sa s kym aj pohrat a v podstate sme nerobili vobec nic nasilu. Zatial vsetko na motivaciu a bez voditka.
Chcem sa ist pozriet este na jeden cvicak, ale odtial mi pan uz do telefonu povedal, ze moja predstava o vycviku je skreslena, a ze chodenie pri nohe je zaklad, ktory sa kazdy pes musi naucit ako prvy. A este ma ubezpecil, ze KAZDY pes pri vycviku musi byt na voditku, pretoze si inak robi co chce. Tomu, ze 5 mesacna fena si nerobi co chce pokial ju zaujmem (teda vlastne ona si robi to co chce, a sranda je, ze je to to iste co chcem aj ja), bohuzial neveril a bola som tiez ubezpecena, ze kazdy kto pride na cvicak si mysli, ze ma vynimocneho psa, ale ze oni ho presvedcia, ze to tak nie je. Ale chcem sa tam ist pozriet a spravit si usudok aj podla toho co budem vidiet. Kazdpadne na tom cvicaku sa cvici aj individualne aj figuranta maju, len este neviem akeho. Mozno zostanem pri kombinacii, sem tam individualna hodina mojim stylom a sem tam klasika.

Ozaj, chcem sa opytat ci ste niekto ucili napr. tu spominanu chodzu pri nohe aj bez voditka. Na pamlsok alebo lopticku. Zatial som s nou robila iba priradenie k lavej nohe a sadnutie a nasledne par krokov so zastavenim, vzdy tak, aby som ju nemusela korigovat a pritahovat k sebe.
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod mirka22 » Pia 13.11.2009 11:11

hapci :jop: ak ste obaja spokojny je to super.A kombinacia je tiez skvely napad.
no k tej chodze pri nohe.Ja cvicim s voditkom plus pamlsok alebo odmena pesek ale to koli tomu aby som tu chodzu mala dotiahnutu na 100%.Ono je to tak,ak nechces ist neskor na nejake skusky a nebude ti vadit ze pes nieje pri nohe ale troska dalej,kludne mozes cvicit aj bez voditka.Ale ak v buducnosti nieco planujes je lepsie ucit to od zaciatku dosledne aby si neskor nemusela chyby odstranovat,tie sa odstranuju pomerne tazko.Ono je to na tebe ale to voditko je iba ako korekcia a samozrejme nakoniec odmena. :yes: :yes:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Bad » Pia 13.11.2009 12:12

Nejdřív jsme uměli chůzi u nohy navolno, vodítko jsem do toho začala motat až později. My jsme oběcně takoví bezvodítkoví :lol: .
Já jsem chodila na individuální výcvik (výborné), ale v rámci přípravy na ZOP a ZPU1 jsme párkrát byli i ve skupince, pes tě musí plně vnímat i když jsou kolem jiní psi. I pořadové cvičení je občas potřeba. Jenom pozor na to, aby ti různí cvičitelé neudělali guláš ve výcviku - ten ti řekne dělej to tak, druhý řekne to je blbost, dělej to úplně jinak!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod wer » Pia 13.11.2009 17:26

ja cvicim len bez voditka, od steniatka. a mam v plane preteky. nakontaktovat psa sa da aj bez voditka a sklbania. dalej ti poradim, cvic aj sustredenie, nielen samotnu chodzu.
a nemen trenera. radsej si cvic sama, sem-tam skonzultuj, pripadne sem-tam pozri na niekoho, kto ma take ambicie, ako ty.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Hanka 1 » Sob 14.11.2009 7:31

Ozaj, chcem sa opytat ci ste niekto ucili napr. tu spominanu chodzu pri nohe aj bez voditka. Na pamlsok alebo lopticku. Zatial som s nou robila iba priradenie k lavej nohe a sadnutie a nasledne par krokov so zastavenim, vzdy tak, aby som ju nemusela korigovat a pritahovat k sebe.


Chůzi u nohy jsme dělali a děláme skoro vždy bez vodítka (chůzi u nohy bez očního kontaktu, protože mi to připadá tak nepřirozené a pes je při tom tak vykroucený, že to po psech prostě nechci a chtít nebudu). Vodítko k tomu nějak ani není potřeba.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Tchor » Sob 14.11.2009 9:52

hapci

To mas tezky, samozrejme je lepsi kdyz budes cvicit individualne a tedy vetsinou bez voditka nebo jeste lepe s "courackou" (kratke voditko pripevnene k obojku psa ktere ale behem vycviku nedrzis trvale v ruce). Na druhou stranu plne chapu vycvikare ze na spolecnem vycviku voditko vyzaduje. protoze ovladatelnost psu nebyva na urovni ktera by zajistila ze pes nebude prekazet ve vycviku ostatnim.

Podle toho co ale pises o reakci vycvikare bych byl hodne opatrnej a alespon ze zacatku (dokud pes nebude pri individualnim vycviku na rozumne urovni ovladatelnosti) nekombinoval individualni cviceni se cvicenim v rade. Rusivy vlivy a upevneni ovladatelnosti bych si udelal pri beznych prochazkach se psem a az pak bych pripadne sel na ten cvicak zacit ucit veci na ktery jsou potreba dalsi pomocnici. (obrany stopy a pod.)
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Ijsbéérka » Sob 14.11.2009 13:16

Tchor píše:hapci


Podle toho co ale pises o reakci vycvikare bych byl hodne opatrnej a alespon ze zacatku (dokud pes nebude pri individualnim vycviku na rozumne urovni ovladatelnosti) nekombinoval individualni cviceni se cvicenim v rade. Rusivy vlivy a upevneni ovladatelnosti bych si udelal pri beznych prochazkach se psem a az pak bych pripadne sel na ten cvicak zacit ucit veci na ktery jsou potreba dalsi pomocnici. (obrany stopy a pod.)


Musím souhlasit .

wer píše:ja cvicim len bez voditka, od steniatka. a mam v plane preteky. nakontaktovat psa sa da aj bez voditka a sklbania. dalej ti poradim, cvic aj sustredenie, nielen samotnu chodzu.
a nemen trenera. radsej si cvic sama, sem-tam skonzultuj, pripadne sem-tam pozri na niekoho, kto ma take ambicie, ako ty.

Taky souhlas :smile:

Když byl Arís štěník asi do toho 4 měsíce, tak hodně bez vodítka, ale až byl starší už to vodítko přece jenom je potřeba a když je ještě starší , tak si myslím, že než se člověk opravdu dostane k chůzi u nohy a než se vychodí, tak na různé korekce to vodítko nutný je.
Couračku my zase moc neuznáváme :no: asi proto, že u nás na cvičáku se nepoužívá a můj výcvikář nad tím "kroutil hlavou" . Couračku chápu na ostnáči na menší korekce. Pokud ho budu držet na kraťoučkém vodítku, tak nikdy nepoznám zda mně pes chodí u nohy. Protože nemá šanci. Proto raději krátké, lehké vodítko. ne aby je měl člověk omotaný 3 x kolem ruky a takový ty tlusťochy co se málem nevlezou do ruky, když to přeženu.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Tchor » Sob 14.11.2009 13:31

Ijsbéérka píše:Couračku my zase moc neuznáváme asi proto, že u nás na cvičáku se nepoužívá a můj výcvikář nad tím "kroutil hlavou" . Couračku chápu na ostnáči na menší korekce. Pokud ho budu držet na kraťoučkém vodítku, tak nikdy nepoznám zda mně pes chodí u nohy. Protože nemá šanci.


Vtip je v tom ze toho psa na te couracse nedrzis, pouze v pripade potreby upresneni ji chytis a pouzijes nasledne zase pustis. Chce to obojek ktery se na psovi moc netoci aby byla stale nahore (ja vetsinou pouzivan kozenej nebo nylonovej pevnej obojek vyjimecne ostnac). Pouzivam couracku z cca 8mm silne pletene snury dlouhou cca 40-50cm nesmi mit na konci smycku aby si do ni nemhl pri pohybu pes strcit nohu a zranit se. spatny zkusenosti mam i s uzlikem na konci kdy se psum zachytaval mezi prsty.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Ijsbéérka » Sob 14.11.2009 13:47

Já používám placatý asi 1 cm široký a asi 1 m dlouhý :smile: . To vodítko je supr lehký, že mně připadne, že ten pes to ani necítí, že ho na vodítku mám.
Určitě couračka nemusí být špatná, ale podle mě na psa, který ví co má dělat, takže ho občas tím zkoriguješ. např. u psa, kterýho musíš ze začátku mít víc pod kontrolou a stále chňapat po couračce si myslím, že to není to pravý. Zvlášť, když más třeba prcka psa a hlavně pro začátečníka. To je člověk neobratný má problém vůbec s vodítkem, s pamlskem a vůbec s vlastní chůzí a do toho ještě povely atd.... :smile: . tak se mně zdá vodítko na to lepší.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Ijsbéérka » Sob 14.11.2009 13:52

Nebo ještě jinak. Člověk co už umí a má aspoň druhýho cvičícího psa, tak už ví co a jak a je samozřejmě obratnější a už to má jinak v ruce.
Hapci, pokud se ti výcvikář líbí, tak bych u něho začala. Už proto, že než člověk najde dobrý cvičák , který by ti seděl, tak můžeš ze začátku uděláš spoustu chyb. Ale pokud najdeš toho "dobrýho", tak se toho vyvaruješ a to pro start je důležitý. Postupem se do toho budeš dostávat a sama najednou uvidíš ty rozdíly na cvičácích a snadněj si popřípadě vybereš ten další, kde budeš pokračovat. Figuranta hledej zvlášť a zaním chod. Znám víc cvičáků co mají svého figuranta a myslím si, že to taky nemusí být ideální.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Ijsbéérka » Sob 14.11.2009 13:59

Jéžiš :no: mně ty myšlenkový pochody jdou nějak pomale. :smile:
Hapci pokud se ti výcvikář líbí a viděla jsi jeho psy na poslušnosti a ti psi mají "jistou úroveň" a ty jsi začátečník, tak se drž rady výcvikáře a to co mu funguje. Ale to se nevylučuje, aby jsi sama něco zkoušela co na tvého psa líp zafunguje a pak to výcvikáři ukázala a zkonzultovala. :smile:
Je lepší přijít na cvičiště dřív a dívat se a taky hned nejít doma taky se zdržet. Samozřejmě pokud tam někdo cvičí :lol: a učit se hlavně i tím díváním. tím se ti to taky pomale dostává "do krve" . :smile: Když už to stojí tolik peněz. :no: :smile:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod wasaabi » Sob 14.11.2009 16:40

no co sa tyka cvicenia ,napr. s mojou malou,tak ked sme sami na cvicaku,tak to s nou cvicim bez voditka,no len si neviem predstavit ako by to dopadlo,keby na nedelnajsom cvicaku si ju necham bez voditka a behala by medzi dospievajucimi a dospelymi psami :lol: predsa je to este hrave stendo :smile:
po dalsie,ked som ja zacala chodit na cvicak,tak ludi som z toho cvicaku davno poznala,mama mala odtial znameho,bol predseda klubu a tak som sa tam neustale chodila pozerat,takze som vedela,ze kam idem,o dost som mala lahsie rozhodovanie,dalej sa mi tam da presunut aj peso,takze sa aj psy vyvencia pocas cesty na cvicak :smile:
pri prvom psovi ma nenapadlo,ze by ma zacala bavit sportova kynologia tolko,co teraz.... a ked som nieco chcela,musela som sa pytat,obrana? ked videli ze pes brese a kuse slusne,tak sa ma figurant spytal,ci chcem aj revirovacku skusit,ja ze ano, teraz ked ma zbadaju aj so psom,uz sami za mnou pridu :lol: ale keby sa sama o to nezaujimam,nepytam kompetentnych ludi,tak by som teraz nemala napr. doma cely skusobny poriadok a video o kynologii,kde niektore veci som este nazivo nevidela..... :smile:

Neviem kolko mate psov a s kolkymi cvicte,ja momentalne s dvomi a moje okolie sa len cuduje,ze mam energiu zvladat oboch :lol: :lol: :lol: + vyšku :joint:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod wer » Sob 14.11.2009 16:51

prave o to ide, aby si bola aj pre stena zaujimavejsia, ako ostatne psy...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výcvikové strediská