Intenzívny kurz alebo dlhodobo na cvičák

Intenzívny kurz alebo dlhodobo na cvičák

Poslaťod ban » Pia 20.12.2013 8:02

Zdravim vsetkych, chcel by som sa opytat na vas nazor ohladom vycviku, mam 3 mesacne steniatko BSO a buduci rok by som chcel s nim zacat vycvik zakladnych povelov. Je podla vas vhodnejsi 2 mesacny intenzivnejsi vycvikovy kurz alebo skor chodit 1x tyzdenne pocas celeho roka na cvicak, kde raz do mesiaca beru novych clenov? dakujem
ban
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: SK

Re: Intenzívny kurz alebo dlhodobo na cvičák

Poslaťod Tchor » Pia 20.12.2013 8:21

To zalezi na tom kdo uci... Bohuzel velke procento lektoru by se samo melo jeste hodne ucit... Jinak pokud se chces neco naucit je nejlepsi vybrat dobrej cvicak, ale jezdit se divat i jinam premyslet nad tim jak cvici jini, jak se na nejich pristup tvari psi, nenechat se vmanipulovat do jakekoli jedine spravne cesty (takova neexistuje). Hlavne pamatuj ze je mnohonasobne lepsi jezdit 100km na dobry cvicak nez chodit na spatny za barak...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Intenzívny kurz alebo dlhodobo na cvičák

Poslaťod raky » Pia 20.12.2013 8:43

Ahojky, ak ti ide len o to naučiť psíka základné povely - je pre teba výhodnejší intenzívnejší kurz. Psíka niečo naučia a niečo sa naučíš aj ty - také malé základy dostaneš... Povedal by som, že je to výhodné aj pre výcvikára... :no:
Ak chceš ale pracovať so psíkom viac, mať vyššiu úroveň odporúčam pravidelné návštevy a dlhodobejšie - intenzita sa môže meniť napríklad pri príprave na skúšku atď... Aj ty sám získaš viac skúseností a prehľad a taktiež sa môžeš časom rozhodnúť čo ďalej... Aj po tom kurze si budeš musieť veľa vecí pravidelne opakovať... :ahoj: Držím palce...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Intenzívny kurz alebo dlhodobo na cvičák

Poslaťod lenli » Pia 20.12.2013 13:12

Presne ako raky hovori. Na zaklady staci kurz - i ked ani tam psika vsetko nenaucia, ale skor ukazu ako na to a je to vhodne na socializaciu medzi inymi psami. Cvicit treba po troskach pravidelne - najprv v kludnom prostredi doma a potom pridavat vzruchy. A zakladne povely ako ku mne, sadni a lahni mozes uz teraz s krpcom cvicit.

kde raz do mesiaca beru novych clenov


Neviem ako presne si to myslel, ale teda priebezne kurzy kde sa miesaju zaciatocnici s pokrocilymi sa mne osobne moc nepacia - 15 ludi na placi, pokrocilejsi cakaju na tych menej kym im veduci kurzu vysvetli ako na to.

Ak chcete okrem zakladneho vycviku ist dalej, tak odporucam najst si klub, kde proste skusenejsi ucia menej skusenych a cvici sa viac individualne. I ked absolvovat taky intenzivny kurz na zaciatok neuskodi a rozhodnut sa mozes aj nasledne ci chces ist dalej alebo nie.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Intenzívny kurz alebo dlhodobo na cvičák

Poslaťod Tchor » Pia 20.12.2013 15:29

V kazdem pripade doporucuji se tam nekolikrat predem bez psa podivat na to jak tam cvici, dobre se koukat (hlavne na reakce psu) a hodne premejslet.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Intenzívny kurz alebo dlhodobo na cvičák

Poslaťod ban » Sob 21.12.2013 22:30

dakujem vam

lenli píše:Neviem ako presne si to myslel, ale teda priebezne kurzy kde sa miesaju zaciatocnici s pokrocilymi sa mne osobne moc nepacia - 15 ludi na placi, pokrocilejsi cakaju na tych menej kym im veduci kurzu vysvetli ako na to.


ak som to dobre pochopil, tak prvu nedelu v mesiaci mozu prist novacikovania a s nimi zrejme zacinaju kurz. co robia ostatni, co su tam uz dlhsie neviem. zrejme dam prednost tomu intenzivnejsiemu kurzu a potom uvidime. moj ma teraz 3,5 mesiaca, zatial sa zoznamujeme s okolim a snazim sa ho pomaly ucit chodzu na voditku, privolanie, sadni, ...
ban
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: SK


Späť na Výcvikové strediská