Plemená a výcvikové metódy

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Efa » Str 26.11.2008 16:38

no grand prix mame ale to je len vystava :nwm:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Nyssa » Str 26.11.2008 16:42

Offtopic: aha tááák, takže asi som si myslela, že pri tom máte aj pretek alebo majstrovstvá
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Mackie » Str 26.11.2008 16:53

myslim, ze ani pobehanie cvicakov nepomoze, kedze bud ti povedia, ze s tym psom sa nebude dat nic spravit, alebo ho hned zaradia do cviciacej skupinky k ostatnym bez toho, aby sa aspon naoko snazili zistit, co je to za psa, ako sa sprava, no a do tretice, rovno ti povedia, s tymto tu nechod a zozen si nieco ine
vela vycvikarov nechape, ze mame psov, ktorych chceme vycvicit, a nie ze chceme cvicit a robit vrcholovu kynologiu (a podla nich sme si vybrali zlych psov) - moja skusenost (nechces s tym robit skusky? naco to cvicis)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Nyssa » Str 26.11.2008 17:17

Mackie čo sa týka cvičákov, my na východnom Slovensku sme v tomto ešte dosť zaostalí a zvlášť na PO mám vlastný názor a aj plno iných výcvikárov, figurantov, a ľudí, čo sa trochu viac točia okolo psov. Keby si sa pozrela na stredné alebo západné Slovensko, určite je to na vyššej úrovni - nechceš so psom pretekať? OK, sú na to skupinky, kde sa psy socializujú, učia sa základné povely len aby boli ako tak ovládateľné v normálnom živote - samozrejme, je to aj na východe Slovenska, ale nie až v takom zastúpení ako na západe
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod raky » Str 26.11.2008 18:35

Podľa mňa pre udržanie vlastností plemena je dôležité aj nastavenie v klube. Ako vyzerá bonitácia a podmienky uchovnenia, či sú preferovaní psy, ktoré majú pracovné výsledky atď. Takže je to len o ľudoch. Napr. ja so ešte nevidel pracovného boxera, ale mal som tú česť vidieť bradáča a naposledy krásneho rotvíka... Možno sa treba ozvať na členskej schôdzi, ale treba si zabukovať podporu, lebo sa do Vás obujú ľudia, ktorým ide len o výstavy, alebo vlastne o nič... A súhlasím s tým, že v ČR sa pracuje omnoho viac...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod lusy » Str 26.11.2008 19:14

moze mi tu niekto vysvetlit, ked sa tu tak kazdy porovnava s NO aky je pri nich sposob cvicenia? ako sa odlisuje cvicenie od toho vasho psa so specifickou povahou? v teme o borderkach som sa dozvedela, ze na NO sa da ist tvrdsie a je mozne pouzit aj ostnac kdezto na borderku nemozno pouzit ziadne tvrdsie metody.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Nyssa » Str 26.11.2008 19:52

lusy, nie je to len čisto o plemene, ale aj o jedincovi. samozrejme aj v plemenách je rozdiel. dúfam, že sa teraz nikoho nedotknem, ale nemám to z vlastnej hlavy: ak začneš naraz cvičiť rovnako starých psov NO a bradáča (alebo dobíka), NO sa to lahšie naučí, bradáčovi to bude možno dlhšie trvať (väčšinou je to podmienené tvrdohlavosťou), niečo ich naučíš a potom ich na pol roka zavrieš do kotca a nebudú žiadne tréningy. Po pol roku ich vytiahneš - bradáč ti to urobí s takou presnosťou ako pred pol rokom, NO ti to síce urobí, ale nie presne. Nemám to štatisticky podložené, potvrdilo mi to však viac ľudí aj od NO a jediné vlastné pozorovanie - Megan a jeden NO a naozaj to tak bolo.
Ďalšia vec je to, že NO bol naozaj cvičený na to, aby v každej situácii poslúchol svojho psovoda, snažili sa urobiť z neho robota. Situácia: u NO a u napr. aj tej bordery urobíš pri rovnakom cviku rovnakú chybu v učení. u NO to ľahšie dáš do správnosti než u tej borderky
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod *Bady* » Str 26.11.2008 19:57

lusy píše: na NO sa da ist tvrdsie a je mozne pouzit aj ostnac kdezto na borderku nemozno pouzit ziadne tvrdsie metody.

ach bože...a prečo by sa mohol použiť aj ostnáč? Čo je to nejaký iný pes ako borderka? :ach: Ja viem, že sa tu bavíte o výcviku, ale aj tak...prečo by sa na NO mohol použiť ostnáč, ostnáčom sa nič nedocieli.. :nie: .to je môj názor :fizel:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Nyssa » Str 26.11.2008 19:59

tak tento názor si môžeš vysloviť v téme ostnáč
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod calwen » Str 26.11.2008 20:09

Nyssa píše:lusy, nie je to len čisto o plemene, ale aj o jedincovi. samozrejme aj v plemenách je rozdiel. dúfam, že sa teraz nikoho nedotknem, ale nemám to z vlastnej hlavy: ak začneš naraz cvičiť rovnako starých psov NO a bradáča (alebo dobíka), NO sa to lahšie naučí, bradáčovi to bude možno dlhšie trvať (väčšinou je to podmienené tvrdohlavosťou), niečo ich naučíš a potom ich na pol roka zavrieš do kotca a nebudú žiadne tréningy. Po pol roku ich vytiahneš - bradáč ti to urobí s takou presnosťou ako pred pol rokom, NO ti to síce urobí, ale nie presne. Nemám to štatisticky podložené, potvrdilo mi to však viac ľudí aj od NO a jediné vlastné pozorovanie - Megan a jeden NO a naozaj to tak bolo.
Ďalšia vec je to, že NO bol naozaj cvičený na to, aby v každej situácii poslúchol svojho psovoda, snažili sa urobiť z neho robota. Situácia: u NO a u napr. aj tej bordery urobíš pri rovnakom cviku rovnakú chybu v učení. u NO to ľahšie dáš do správnosti než u tej borderky

:jop: Tiez to tak vidim, rozdiely su...je ich vela, len ja nepoznam osobne ziadne NO, len borderky. A teda niektore su fakt svojske, chyby sa pri nich opravuju o mnoho tazsie ako pri inych plemenach
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod lusy » Str 26.11.2008 20:48

*Bady* píše:
lusy píše: na NO sa da ist tvrdsie a je mozne pouzit aj ostnac kdezto na borderku nemozno pouzit ziadne tvrdsie metody.

ach bože...a prečo by sa mohol použiť aj ostnáč? Čo je to nejaký iný pes ako borderka? :ach: Ja viem, že sa tu bavíte o výcviku, ale aj tak...prečo by sa na NO mohol použiť ostnáč, ostnáčom sa nič nedocieli.. :nie: .to je môj názor :fizel:


bady ja som len citovala, co mi bolo napisane. to nebolo z mojej hlavy. :no:

nyssa to co pises chapem. jasne, ze su tam rozdiely. a nielen v plemenach ale aj v jedincoch. ale o toto mi vobec neslo. kazdy tu pise, ze treba pouzivat ine metody vycviku pre ich psa ako pre NO. a ja sa pytam, ako sa teda cvici NO a ako treba cvicit ich psa? to ake su vysledky z toho je podla mna nieco ine. mna zaujima ta metodika.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Nyssa » Str 26.11.2008 20:58

myslím si, že je to porovnávané s NO hlavne z dôvodu, že všade na cvičákoch je 95% NO 4% BO a zvyšok ostatné, takže moc asi nemáš ani s čím porovnávať. môj osobný názor je ten, že ku každému psovi treba pristupovať individuálne, na každého platí niečo iné. tak ako pri 9 NO bude platiť istá metóda, u desiateho nemusí, ale bude platiť na 6 boxerov atď. majiteľ si v prvom rade musí poznať psa, rozmýšľať pri tom, čo robí a či to na jeho psa platí a nie sa vyhovárať, že on je laik a nevie, čo mu tam ten výcvikár hovorí a robí podľa neho a je to zle - ale to je jeho problém, keď tam ide ako úplný blb. Keď si ideš kupovať auto - tiež si najprv zistiš pár vecí, aby ťa neoklamali nie? tak by to malo byť so všetkým.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Mackie » Str 26.11.2008 23:18

priklad.. ked prasknes NO palicou po hlave, lebo ti nespravi nejaky povel, priplazi sa k tebe, ked to spravis CSV, tak ti zdrhne a pol roka si s nim ani neskrtnes, lebo ti nebude verit
NO nepoznam, toto som pocula od jedneho majitela
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod calwen » Str 26.11.2008 23:25

No tiez som pocula take veci ako Mackie...ze ked ti pri NO rupnu nervy tak neurobis az taku skodu ako na inych psoch. Napr moj stary cavalier bol taky flegmatik, ze toho by som asi mohla aj kamionom prejst a on by sa cez to preniesol. A s tymto hovadkom je to uplne ine...doslednost, doslednost, doslednost a ferovost. A ziadne prasknutie nervov :nie: A takisti pri BOC...ten pes si to velmi dobre zapameta a majitel to bude len velmi tazko napravat...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod raky » Štv 27.11.2008 11:23

Mackie píše:priklad.. ked prasknes NO palicou po hlave, lebo ti nespravi nejaky povel, priplazi sa k tebe, ked to spravis CSV, tak ti zdrhne a pol roka si s nim ani neskrtnes, lebo ti nebude verit
NO nepoznam, toto som pocula od jedneho majitela


Mackie - mám len otázku, nenašiel by sa CSV, ktorý by reagoval ako spomínaný NO??? Ja za stranu NO viem povedať, že sú aj taký /jeich určite menej/, ktorých by si týmto spôsobom odrovnala... / tak isto, ako CSV /...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik