Plemená a výcvikové metódy

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod lara » Pia 28.11.2008 23:34

:oo: to fakt? hrôza to čítať..
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Tobin » Pia 28.11.2008 23:49

Lusy, to je realny obraz beznych cvicakov aj podla mojich skusenosti. My sme zacali chodit, 2x som cvicak zmenil, na tretom (Butika, Ivanka p. Dunaji) ma naucil, ako ho najzakladnejsie veci ucit a chodili sme len na "kontrolu". Aj tak to bolo nahovno, lebo privolavacka stale nula bodov... nikde nikoho nenaucia chapat psa, nikde neucia, aka dolezita je rec tela psovoda, na vsetko maju "standardne" metody. Hruuuuuza
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod lusy » Pia 28.11.2008 23:54

no ved to. takze si psa cvicim sama. nasla som cvicak kam s nim mozem prist kedykolvek a sama. a tiez nemusim platit vyse 5000,- korun mesacne pre takych vycvikarov.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod raky » Sob 29.11.2008 0:09

celkom nerozumiem...
Tobin, neviem pre čo si menil, chcel si robiť niečo viac??? Tá privolávačka ma napadá, tuším nemáš psa od mala - možno dôvod niekde inde, ale dá sa spraviť... Súhlasím - že nie všade sú super ľudia - ale aj ja a Ty sme zodpovední za svojich havov...
Lusy,
aj ja si cvičím už psa sám - cvičák potrebujem na obranu, nakoľko mňa kúsať nechce ... takže potrebujem dobrého figuranta... Mám štaste na viacerých ...
Stopu ma učil kamoš - ktorý robil SVV1 a pýtal som sa dalších + na táboroch a napr. aj Rei... Dnes ak chceš sa dozvieš veľa... - máme takú dobu.....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod lusy » Sob 29.11.2008 0:28

cvičák potrebujem na obranu, nakoľko mňa kúsať nechce ...


mna by ten moj aj kusal :heh: , ale spolieham sa na figuranta. zatial som so ziadnym psom nikdy obranu nerobila a ani sa na ziadny trening nepozerala. zacala som so xarom len teraz ked ma 1,5 roka a dufam teda, ze ten figurant je dobry. doteraz sme mali len 2 hodiny.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod raky » Sob 29.11.2008 0:48

lusy píše:
cvičák potrebujem na obranu, nakoľko mňa kúsať nechce ...


mna by ten moj aj kusal :heh: , ale spolieham sa na figuranta. zatial som so ziadnym psom nikdy obranu nerobila a ani sa na ziadny trening nepozerala. zacala som so xarom len teraz ked ma 1,5 roka a dufam teda, ze ten figurant je dobry. doteraz sme mali len 2 hodiny.


Lusy, dávaj pozor na to -aby pes na začiatku vždy vyhral a aj zahnal za plentu - plus figurant nesmie obrazne splasknúť bublinu psa, že na nanho moc zatlačí.... na začiatku - neskôr sa bubliny môžu pretláčať... Bublinou myslím obrannú zónu u psa, vieš napr si predstaviť ľudí vo výťahu - diskrétnosť - je to niečo podobné... Figurant za pomoci psovoda musia mať cit a to tu už bolo písané...

P.S. Pre všetkých: Veľa krát sa hovorí dobrý figurant a zlý figurant..., ale psovod je každý ok??? Nikdy som nemal na sebe rukáv - aby to nebolo zle pochopené... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod lusy » Sob 29.11.2008 1:16

zatial "kuseme" len na handru. pes sa viac zaujima o okolie ako o figuranta a ten sa teda snazi. pracuje s nim najdlshie zo vsetkych.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod raky » Sob 29.11.2008 18:58

držím palce a má záujem?
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod lusy » Sob 29.11.2008 19:11

no on ma zaujem. ale este stale ma velky zaujem o psy alebo o pachy. trosku trva zaujat ho, ked prechadza okolo pes, takze to nas trochu brzdi.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Bibiana » Sob 29.11.2008 19:31

Heh, že ja som si túto tému ešte nevšimla.. Keď sme s malým začali chodiť na cvičák dosť ma to prostredie deprimovalo (to viete 14ročné dievča s veľkými predstavami a maličkou dušičkou :ach: ).. Všetkým to išlo tak rýchlo a všetkým psom sa 45 minút v kuse chcelo :oo: Zloženie 60% NO, 20% RTW, 20% NB a my. Po čase mi jeden múdry človek povedal jednu vec, čo mi navždy zostane v hlave: Molossa musí človek najskôr presvedčiť o tom, že to, že bude poslúchať teba sa mu oplatí.. Tam nejde o to opakovať mu 100 krát dokola ten povel a 100 krát ho manuálne posadiť aby si to spojil.. Ale o to aby videl, že aj z toho jedného blbého sadnutia má človek ohromnú radosť a potom povel pochopí aj po druhom opakovaní..
Tobin, k Butykovi sme chodili aj my, musím povedať, že sa nám tam páčilo, no po čase nás omrzelo monotónne sadni-ľahni-vstaň.. Ale vďačím mu za veľa. Naučil ma toho dosť, no chýbalo mi tam (tak ako predpokladám na väčšine cvičákov) to, čo spomínaš v poslednom príspevku ku koncu..
Človek si psa najskôr musí pochopiť, aby vedel ako správne "vychovávať" no na druhej strane, trvá docela dlho to správne pochopenie a dovtedy už je pejso akýmsi samorastom :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod raky » Sob 29.11.2008 19:34

Lusy,
možno by som sa dohodol s figurantom mimo cvičáku na jednu stretávku... :no:
Sami v parku prítmie a násilník..., ale len skúsený figurant, aby Xar potom neštartoval na všetko...
Ale to musíš cítiť sama. :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod lusy » Sob 29.11.2008 20:09

Offtopic: my mame figuranta sympataka. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Ivanka.P » Sob 29.11.2008 23:08

lusy píše:........... uz to nebavilo mna nieto este psa. .................

:haha:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Tobin » Ned 30.11.2008 0:13

raky píše:celkom nerozumiem...Tobin, neviem pre čo si menil, chcel si robiť niečo viac??? Tá privolávačka ma napadá, tuším nemáš psa od mala

Menil som preto, lebo ucili psa - ja som potreboval, aby naucili mna, ako ucit psa. A nenaucil ma to poriadne ani Butika, nebolo tam zle, ale monotonne, ako chapat psa ma naucila az Rea. Takze cvicaky uz ee, cvicim a vychovavam sam.
Tu privolavacku uz mame 99.98% - nebolo to nic z minulosti, ja som robil zle. (Donedavna bola 100%, predvecerom sa nedal odvolat z hry s fenami, musel som si ist prenho. On by bol sice zanedlho dosiel, ale islo o doslednost, takze pokazil stvromesacny rating :plac: )
Zakladnu poslusnost uz mame OK, zdokonalujeme odlozenie, zrychlujeme privolanie a potrebuje uz nejake nove "rozptylenie", tak sme skusili (marne) coursing, ideme sa ucit jorking, pulling, jumping, chceme skusit frisbee. Ale na aporty kasle, tak to bude asi tiez marne...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Plemená a výcvikové metódy

Poslaťod Bibiana » Ned 30.11.2008 0:54

Offtopic: Tobčo, pls, kde ste skúšali coursing? :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik