"Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod lusy » Str 03.09.2008 13:04

Stále nerozumiem, prečo vycvičený pes, ktorý vie aj zakročiť, nemôže byť medzi ľudmi v parku na volno..... a prečo to takto rozdelujete....


lebo sa moze stat, ze nevyhodnoti situaciu spravne a bude pruser. aj podla mna je ine kusat na rukav a ine stvat psa na cloveka.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Hanka 1 » Str 03.09.2008 13:06

Poca píše:Ako by ste teda riesili situaciu, ked mate psa uplneho kludasa ktory na rukav kuse v pohode ale s inymi ludmi by sa maznal. Uz nie raz som bola prepadnuta a nie raz som mala konflikt s istou mmm ako to povedat... uz hadam etnickou väcsinou. Vzdy ked som bola bez psov. Nechcem aby sa stalo, ze ma niekto prepadne a moj pes neuvidi rukav tak sa bude hrabat v zemi alebo nahanat motyle.


Také se mi něco podobného stalo, ale svoje psy učím, aby odešli. Nechci, aby měla Nova zase něco v hlavních zprávách. Doplatili by na to zase jenom ti psi. Já se ubránit umím, psy k tomu nepotřebuju.
Pokud bych ale chtěla, aby pes uměl ochránit, cíleně bych ho na to připravovala. Ne takovouhle podivnou metodou. Tohle je opravdu velmi riskantní. Nedávno jsem četla, jak na táboře udělali "zkoušku" pro psy: šli na procházku a někdo je postupně "přepadl" oblečný do černého, do dlouhého kabátu. Asi byste se divili, kolik psů má do dneška - skoro po roce - reakci na lidi v dlouhých tmavých kabátech. Kvůli blbosti jednoho člověka.
Buď pořádně, se vším, s tréninkem, vyhodnocením situace, absolutní ovladatelnosti toho psa, nebo nic. Cokoli mezi tím považuju za velké riziko pro psa i pána.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod raky » Str 03.09.2008 13:08

lusy píše:
Stále nerozumiem, prečo vycvičený pes, ktorý vie aj zakročiť, nemôže byť medzi ľudmi v parku na volno..... a prečo to takto rozdelujete....


lebo sa moze stat, ze nevyhodnoti situaciu spravne a bude pruser. aj podla mna je ine kusat na rukav a ine stvat psa na cloveka.


Lusy je to hlúposť, pre to som písal , že niektoré veci sa musia cvičiť na cvičáku a nie v parku...
A dalšia vec - vycvičený pes - čaká na povel..., bez neho tak možno zavrčí.....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Hanka 1 » Str 03.09.2008 13:08

Parkový pes je můj termín, není míněn jako urážka. Parkový pes je pro mě pes, který je chován jako společník, kamarád, chodí s pánem na procházky, hrají si a blbnou spolu. Nedělají žádný specializovaný výcvik, měl by to být pohodový pes. Já od svých chci, aby byli parkoví psi. Jenom pro vysvětlení.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod lusy » Str 03.09.2008 13:13

raky píše:
lusy píše:
Stále nerozumiem, prečo vycvičený pes, ktorý vie aj zakročiť, nemôže byť medzi ľudmi v parku na volno..... a prečo to takto rozdelujete....


lebo sa moze stat, ze nevyhodnoti situaciu spravne a bude pruser. aj podla mna je ine kusat na rukav a ine stvat psa na cloveka.


Lusy je to hlúposť, pre to som písal , že niektoré veci sa musia cvičiť na cvičáku a nie v parku...
A dalšia vec - vycvičený pes - čaká na povel..., bez neho tak možno zavrčí.....


tak k tomuto ti napisem len tolko, pozri do akej temy piseme a preco. takze aj toto vycviceny pes na cvicaku nemusi vobec zvladat v reale. a tu ide prave o ten real.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod raky » Str 03.09.2008 13:30

lusy píše:[
tak k tomuto ti napisem len tolko, pozri do akej temy piseme a preco. takze aj toto vycviceny pes na cvicaku nemusi vobec zvladat v reale. a tu ide prave o ten real.


Lusy a práve v tejto téme, že to čo si napísala nie je chyba ani cvičáku a ani psa, ale chyba majiteľa, nakoľko niečo dôležité zanedbal.... Rozmumieme si?
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod lusy » Str 03.09.2008 13:42

jasne, rozumieme, ale teda ja osobne by som to so psom nikdy neskusala. pre to iste ako pisala ivanka. a dobre napisala aj hanka, ze len "skusanie" ti toho psa moze pokazit.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod raky » Str 03.09.2008 13:46

Jáááj Lusy Ty myslíš skúšanie tej obrany v parku....
Na to už musí byť psík vyzretý a ja neviem akého má Poca a na čo psíka potrebuje......
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Ivanka.P » Str 03.09.2008 14:04

áno, mne išlo o to "na ostro" bez rukávu v meste :ua:
nemám nič proti obrane formou hry a úlovku rukáva. OK každý so psom robí inak náročné cviky.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Poca » Str 03.09.2008 14:09

Hanka 1 píše:Také se mi něco podobného stalo, ale svoje psy učím, aby odešli. Nechci, aby měla Nova zase něco v hlavních zprávách. Doplatili by na to zase jenom ti psi. Já se ubránit umím, psy k tomu nepotřebuju.

Ako fajn sorry ze niesom taka silna ako ty, ze sa neubranim sama bande ciganov a v takych chvilach je mi aj slzak na nic, tiez ho nosim stale so sebou.
Moje psy su obcas aj v parku, ale byvam takmer na samote a dost blizko je ustav a na vychadzky chodia aj okolo nasho domu. Ked zidem do mesta je to tam samy rom a jedine na co sa mozem spoliehat su moje psy. Kaukazáka som na obranu nikdy necvicila, ale viem ze pri Brii si to dovolit mozem, lebo ju odvolam za kazdych okolnosti. Zjavne jej to cvicenie neuskodilo, kedze na vikendovej akcii kde bolo 1740 ludi bola najvacsou atrakciou pre deti, ktore si ju tam vodili hore dole a nenapadla ani podozrivo sa spravajuceho indiana, ktory tancoval tanec cistoty okolo vatry, mal na sebe podivne kozusiny a maval tomahavkom.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Ivanka.P » Str 03.09.2008 14:16

Ivanka.P píše:...ak tvoj pes aj niekoho pokúše, budeš mať opletačky ty poprípade to "menšina" nenahlási ale otrávia ti psov.


Ja sa bojím viac tohoto prípadu, že aj by som bola v práve ja, že by ma pes bránil, tak to nejakí aktivisti prekrútia a vyjde z toho, že napadol pes ich, alebo mi ju prídu o týždeň otráviť. :plac:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Poca » Str 03.09.2008 14:19

Fakt sa nechate radsej zabit/zbit/znasilnit ako by mal niekto povedat nieco na vasich psov?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Hanka 1 » Str 03.09.2008 14:21

Kdybys mě viděla, zasmála by ses. Jsem malá, stará a docela tlustá. Jen jsem se v minulých letech měla možnost naučit pár zajímavých a použitelných věcí. Zatím jsem se musela bránit jen jednomu nebo dvěma lidem, se skupinou nemám zatím díky Bohu zkušenosti.
Nešlo vůbec o to, že by tvůj pes neměl chodit v parku. Jen uvažuju asi trošku jinak, než ty. Kdybych neměla psa naučeného, jak má bránit sám sebe, nechtěla bych po něm nikdy, aby bránil mne. A jsem přesvědčená o tom, že je psa obranáře opravdu nutné připravovat velmi dlouho a pečlivě, než bude vědět, jak dobře zasáhnout. Většina psů zasáhne podle své povahy a dispozic, ale pak je problém jak s útočníkem, tak se psem. Moji tuhle situaci zažili taky, kdybych je nezastavila, zasáhli by,i když se nikdy neučili ani sportovní obranu, a to jsem nechtěla dovolit.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Poca » Str 03.09.2008 14:27

Povedzme ze by si sa na to mozno pozerala inak, keby si byvala inde..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Ivanka.P » Str 03.09.2008 14:27

OK, nerozoberajme to :help: Neviem posúdiť, ako je to bývať na samote. Nikdy ma nikto neprepadol, aj keď tiež nebývam zrovna v Beverly Hills :lol: a ani z toho nejako strach nemám, takže ťa naozaj nechcem v tom čo robíš znechucovať. Je to tvoje právo a verím tvojmu úsudku, že je Bria spolahlivá :no:

Mne netrhá žili, či na psa nikto niečo povie, ale otrávenú by som ju určite na dvore nechcela nájsť. Voči debilom ťaháme za kratší koniec.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik