Switch to full style
Odoslať odpoveď

Re: Vychova asistencneho psa

Ned 05.02.2017 22:15

Co je na tom divne?v zahranici to nie je divne. Mala som co pisat. Na obranu mame par skusenych trenerov na vyber, Len Ludia KT cvicia asistenciu konkretne pre vozickara nie je na SK vela, tak jedine zahranicne kontakty.

Re: Vychova asistencneho psa

Ned 05.02.2017 22:16

ale nenazvem ho asistencnym psom,
ved nech ma psa a nech si ho vycvici a moze ho vencit aj vozickar,ved v pohode,ale nech to nevola asistencny pes

Re: Vychova asistencneho psa

Ned 05.02.2017 22:18

SheWolf, máš SS.

Re: Vychova asistencneho psa

Ned 05.02.2017 22:21

Nazvite si to ako chcete, pes potrebuje asistencny vycvik+byt schopny ochranit majitela. Ja som si to nevymyslela..

Re: Vychova asistencneho psa

Ned 05.02.2017 22:31

Offtopic: inak mi tak napadlo,obcas tu vidavam jedneho chlapa na voziku s tlstym labradorom,co sa tvari, ako ze je asistencny,ale nijako nie je oznaceny ...a v mhd bez nahubku...ako nie zeby mi to nejako vadilo,ale zvadza to k zneuzivaniu

Re: Vychova asistencneho psa

Pon 06.02.2017 2:16

Sportove obrany moze robit, aj drsne vyzerat :no: Ale to nic nemeni na veci, ze v reale taky pes neochrani. Baf baf na povel kludne, ale zakus? Tazko. Tam pes kuse na rukav a je vydrazdeny! Toto su len take naivne predstavy, ze psika zapnem, vypnem, kdekolvek sa nachadzam.


Ale tak ok - podla popisu bude asistencnym len naoko.

Ale chudak vozickar s reaktivnym psom... Bude mat viac problemov ako pomoci.

Re: Vychova asistencneho psa

Pon 06.02.2017 7:11

V NR som jeden čas vidala pánka so slepeckou NO. A sučka úplne v pohode, nikdy nevyzerala nejak ostražito, napnuto. Úplne kľudne všetko robila.

Re: Vychova asistencneho psa

Pon 06.02.2017 7:59

Jj, NO sa vyuzivaju na taketo. Ale vyberaju sa kludne a menej temperamentne jedince a hlavne bez stipky agresivity.

Re: Vychova asistencneho psa

Pon 06.02.2017 8:19

a hlavne nik normalny co ma NO ako "asistencneho" a asistencneho psa ho nebude vedome ucit utocit na ludi
asi zas niekto videl nejaky megabrutalrealromanticky film

edit
na tvojom mieste by som nevymyslala hluposti a zverila vyber a vycvik psa odbornikom a pristupovala k tomu ako ku kompenzacnej pomocke...

len pre ilustruacia- vozickar pojde niekam na namestie kde bude vela ludi, niekto sa tam potkne a padne nanho,pes v momente zautoci a ho tam rozkuse
alebo vozickar odpadne,padne na zem,rozbije si hlavu a zostane v bezvedomi,okoloiduci sa mu snazia pomoct,no hol ale pes...tak zavolaju zachranku,ale ani ich nepusti,tak zavolaju policiu,ti psa odstrelia a vozickar dovtedy vykrvaca a umrie a koniec lovestory a smutneho a romantickeho pribehu o statocnom a oddanom "asistencnom" psovi

Re: Vychova asistencneho psa

Pon 06.02.2017 8:43

vsak a NO tej co ma na FB skupinubez cenzury? ona si ho dokonca sama cvicila

https://www.facebook.com/Ziw.asistent/?fref=ts

Re: Vychova asistencneho psa

Pon 06.02.2017 8:49

ved vyber plemena fajn,ale nie cvicit ho aby utocil na ludi aj dokonca branenie je pri takych psoch velmi neziaduce

Re: Vychova asistencneho psa

Pon 06.02.2017 8:55

Margita píše:asi zas niekto videl nejaky megabrutalrealromanticky film

To su zase sudy :pac: Uplne staci byvat niekde kde sa koncentruju fetaci/neprisposobivi/pochybne individua a je to celkom pochopitelne ze niekoho napadne, ze ked uz bude mat psa, tak aby okrem asistencneho plnil aj ulohu "proste psa".

Anyway, jak kellee vravi, skuste kontaktovat tu pani s tym Ziwom, ona by vam mohla vediet najlepsie poradit.
Ona dokonca ma drsnaka akcnaka pracaka. Akurat ze je celkom rozdiel ci takeho psa ma dlhorocny kynolog co sa proste ocitol na vozicku a teda si psa vie zvladnut aj bez velkeho fyzickeho ovladania, alebo ho dostane niekto normalny, co by s nim mohol mat problem aj keby bol zdravy.

Re: Vychova asistencneho psa

Pon 06.02.2017 9:33

elfinka píše: je celkom rozdiel ci takeho psa ma dlhorocny kynolog co sa proste ocitol na vozicku.


:yes:
tak nejak. ona se leta zivila výcvikem psu.
a ještě -zase -ona si cvici psa sama pro sebe - nepripravuje psa pro nekoho jiného -to je taky obrovsky rozdil.

Re: Vychova asistencneho psa

Pon 06.02.2017 23:39

Citam komenty a premyslam nad roznymi nazormi. Ten clovek chce psa kt ochrani jeho+ rodinu pred napr spominanymi fetakmi ci zlodejmi plus k tomu dokaze asistovat v "beznom" zivote postihnuteho,aby vedel samostatnejsie fungovat. Ako tu bol nacrtnuty hororovy scenar, tak bezpecnejsie by mozno bolo ak by pes na povel Len zastrasil. No ak sa nedajboze naozaj on\rodina ocitnu v ozajstnom ohrozeni?..

Re: Vychova asistencneho psa

Pon 06.02.2017 23:45

Margita píše:asi zas niekto videl nejaky megabrutalrealromanticky film


:pac: :pac:
Odoslať odpoveď