Rozdiely vo výchove športového a sídliskového psa

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod wer » Uto 07.06.2016 8:29

prepac, lindchen, ked ta pouzijem ako priklad, ale uplne to tu teraz sedi. :angel: si pamatam, ako ste u nas robili s priscilou BH. my vsetci psov pozatvaranych - v kotci, v aute a vy psov celyyyy cas pri sebe - prechadzali ste sa, hrali sa, cvicili, v kuse nieco. :ha: a ze to dlho trvalo, ved kym stopy prebehli... no a potom sa uz veru vasim psikom na placi nechcelo. :heh:
nuz ale, bolo to uz daaaaaaaavno.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod Lindchen » Uto 07.06.2016 8:37

Nie, naopak, dobre že píšeš :yes: . To aj bol jeden z tých prvých impulzov, že takto to veru nepôjde :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod kives » Uto 07.06.2016 10:55

jj, to bolo aj na tábore, m väčšinu dňa pes vyvretý v izbe, aby spal, vonku len venčiť a na plac/stopu, niekto celý deň so sebu ťahal psa. potom to tak aj vyzeralo.

niekde to t bolo, používate na place povely v cudzom jazyk, aby ste odlíšili od bežnej poslušnosti? či neriešite?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod Lindchen » Uto 07.06.2016 11:01

kives píše:niekde to t bolo, používate na place povely v cudzom jazyk, aby ste odlíšili od bežnej poslušnosti? či neriešite?

Nie, ale plánujem pri druhom psovi.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod elfinka » Uto 07.06.2016 11:07

kives píše:jj, to bolo aj na tábore, m väčšinu dňa pes vyvretý v izbe, aby spal, vonku len venčiť a na plac/stopu, niekto celý deň so sebu ťahal psa. potom to tak aj vyzeralo.

Moj pes vyvrety cely cas, chrapal, von len vyvencit alebo na plac, ine rovnako stare psy stale tahali vsade so sebou - a aj tak ten moj odpadol ako prvy, musela som niektore treningy vynechavat, na obrany len 1 kolo a na stopy sme ani nechodili.

OK mozno to bude naozaj uplne jedno a proste ked je pes akcny tak bude pracovat, a ked je lemra tak nebude pracovat, a bezny zivot na to moc velky vplyv nema :nwm:

Ja som mala pokus rozlisit to, ale... trenerka mi uz parkrat vravela, ze ten pes neni blby, rozlisi kumne kym sa hybem a povedane radostnym hlasom vs. ku mne ked stojim jak panacik a zrevem to cvicakovym hlasom.
Naopak zacinam lutovat ze som si privolanie rozlisila, kedze na prechadzkovy privolavaci ma uz celkom drsny reflex takze bude lepsie pouzitelny v pripade nudze keby sa na place rozbehol inam nez som chcela (ach to nestastne volno na narodaku)
Len lahni mam dva rozne, na jeden z nich sa moze vyvalit na bok.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod wer » Uto 07.06.2016 11:10

tak mas to jednoduche - na skuske pouzijes civilne povely :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod kives » Uto 07.06.2016 11:16

Lindchen píše:
kives píše:niekde to t bolo, používate na place povely v cudzom jazyk, aby ste odlíšili od bežnej poslušnosti? či neriešite?

Nie, ale plánujem pri druhom psovi.

jj, preto sa pýtam, že tiež by som pri druhom začala používať.
má niekto skúsenosti, výhody, nevýhody, nápady?
mne napr. príde ako výhoda, že mi nikto nebude liezť do cvičákových povelov.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod Efa » Uto 07.06.2016 11:19

kives píše:... mne napr. príde ako výhoda, že mi nikto nebude liezť do cvičákových povelov.

presne pre tento dôvod som začala ešte DOB preúčať na DE povely a pri BOM automaticky používam už len DE povely ... no a doma nech si mrvia alebo naučia SVK povely ako chcú :hi: :yes:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod Lindchen » Uto 07.06.2016 11:26

Mama býva občas iniciatívna a povie malému K nohe, zbytočne hovorím, že domácky povel je Pri mne :ach: . Čiže ako u Efy, OB povely budú v inom jazyku, príp. vymyslené slová.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod Elis » Uto 07.06.2016 11:29

Efa píše:a pri BOM automaticky používam už len DE povely ...


:lol:

jsem zrovna chtěla psat, ze drzim palce -jak se povede pouzivat jiné povely pro druhého psa.
me teda nejde moc cvicit dva psy a každého jinak povelovat.

Offtopic: však včera jsem na place rikala Kacene Elisko :ach: :pac:
a když jsem se postavila před rozhodčího a mela nahlásit Kachne -zaboha jsem si nemohla vzpomenout, jak se jmenuje -hlaseni znam jen s Eliskou :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod kives » Uto 07.06.2016 11:30

tak moja s krpcom vystrúha predpisovú cvičákovskú chôdzu :lol: (ja vonku tiež používam so mnou, namiesto k nohe). len som jej zatrhla cvičenie so psom, keď bol mladý, aby mi to nekazila pri učení. len mi tie cudzie povely prídu kvôli tomu výhodnejšie, ako píše Efa. a bežná poslušnosť vonku môže byť po slovensky.

Elis, ale Efa myslela na cvičáku tie DE povely.

a ako to s Kačenkou dopadlo?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod Efa » Uto 07.06.2016 11:44

Elis ja už na cvičáku obe povelujem len na DE povely :yes: ....
Elis píše:však včera jsem na place rikala Kacene Elisko

:heh: toto sa mi už tiež stalo, síce nie na cvičáku, ale skôr doma :hi: čierna začala robiť zlotu a ja som už tak akosi zo zvyku (lebo veď zlotu robí len žltá) po nej zhučala "NEWA!" ... a uvedomila som si to až v momente kedy čierna nereagovala a naopak žltá prekvapene vykukla spoza rohu, že čo tak od nej môžem chcieť :heh:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod Elis » Uto 07.06.2016 11:52

kives píše:Elis, ale Efa myslela na cvičáku tie DE povely.?


však ano. ja taky. ale hlavne pise, ze tak veli oběma psum stejne :yes:

jsem proste zvedava, jak se vam bude dařit plnit predsevzeti, ze druhého psa budete povelovat jinak :-)
mozna, když se necvici s oběma soucasne -tak to asi jde lepe...

Offtopic: ale ja to prohravam. pomalu, ale jiste jim velim jak přes kopirak i když puvodne samo mela byt Kacena povelovana jinak, lepe :joint:

vam fakt v civilu psi predvadi cvicakovou poslusnost na povely?
Eliska pouze na cvicaku prudi "tety" - když mají něco po kapsách a nekrmi - tak zacne nabízet cviky, co zna i nezna, jestli by z nich něco nekaplo takhle. ale na to nepotrebuje povel :hi: na to prisla sama...


ale obecne-ne, neposlouchaji jiné lidi -a muzou jim rikat, co chteji.

Jsem třeba mela strach, aby se KAchne nezvedalo z odlozeni - jak se privolava druhy pes -ale ani naznak. "Ke me" od jiného člověka není jeji "ke me" a netyka se ji...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod wer » Uto 07.06.2016 11:59

ani ja som s tym nikdy problem nemala a to som mala psa, co vlastne nebol moj :ha: , bol strykov, zil u neho (do nejakych 8 rokov), krmil ho a teda aj povely precvicoval s nim a ukazoval kade komu, co vsetko vie :heh: ale aj ked stryko len vydaval povely, pes to plnil ledabolo, mne to vycvik nekazilo, nijak sa to neprejavovalo.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozdiely vo výchove športového a normálneho psa

Poslaťod kives » Uto 07.06.2016 13:21

vam fakt v civilu psi predvadi cvicakovou poslusnost na povely?

moj len chodzu pri nohe, lebo mama pozná len povel k nohe, keď si ho chce priradiť, vo vrecku má piškotu, čo okoloidúci nevedia, ale krpatý hej, tak vystrúha takú chôdzu, že ty brďo. na cvičáku na piškótu nefunguje :lol: .
ja sa ho hlavne vonku nesnažím nejako drezírovať, fakt len nutné veci.
jsem proste zvedava, jak se vam bude dařit plnit predsevzeti, ze druhého psa budete povelovat jinak :-)

to ja tiež :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik