Ako casto trenujete?

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod wer » Pon 25.07.2016 14:08

Offtopic: to je dobree. zeby zavediem aj u nas? :hih:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Lindchen » Pon 25.07.2016 14:09

Offtopic: Však ja som s tým aj súhlasila, len potom cukli :heh: . Ako pozri, keby mi dali 5 eur za každé správne kríženie, tak sa to tak rýchlo nenaučím :joint: . No dobre, koniec OT.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Elis » Pon 25.07.2016 14:32

elfinka píše: K hlave vs. svalom - u nas su limity vo velkej miere fyzicke


nehadam se -oboji je limit vždycky :yes:
a musí se pracovat s ohledem na toho kterého psa...

u nas je zatim spis ta hlava problém. proto to resim vic.
Fyzicky to davaji, psychicky je musim otuzovat. Aby se mi nehroutily z neuspechu.

Ještě je dobre, jak kazda reaguje jinak. Obe nenavidi, když se jim nedari - ale jsou jak ohen a voda.
Eliska sla do paniky, uteku, hysterie. Nohy se musely hýbat, aby si hlava odpočinula.
Kachne ? - nasadi otraveny vyraz a "zpomaleny film". Zamrzne na miste. Když nevim? - lehnu si :pac:

Nez na tohle jsem si zvykla -to mi to trvalo. Vlastne porad si zvykam :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Lindchen » Pon 25.07.2016 14:37

Elis a to robia pri prvom neúspechu, či ich dlhšie drtíš a potom toto?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Elis » Pon 25.07.2016 14:40

Lindchen píše:Elis a to robia pri prvom neúspechu, či ich dlhšie drtíš a potom toto?


na tohle nejde odpovědět jednoduse -ono to ma spoustu urovni, ty jejich reakce.
a na prstech jedne ruky bych spočítala, kdy to vybublalo naplno.
to je moje starost, abych cetla naznaky a včas skončila.
na druhou stranu -neuspech je beznou soucasti uceni. musí tam byt a musí ho znat :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Lindchen » Pon 25.07.2016 14:46

Elis píše:na druhou stranu -neuspech je beznou soucasti uceni. musí tam byt a musí ho znat :nwm:

Určite :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod wer » Pon 25.07.2016 15:03

ja by som sa vratila k tym fyzickym limitom - lebo to ma, priznam sa, hodne prekvapuje... si myslim, ze to prave ruka v ruke kraca prave s tou psychikou... hovik mi zrovna nepride ako obrovsky pes s fyzickymi problemami - tak ako to? je jasne, ze kazdy pes ma fyzicke limity, ale prave tie pracovne plemena by sa mali vyznacovat tym, ze su ochotni ist aj za ne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod hisham » Pon 25.07.2016 15:10

Citam to tu a s polutovanim konstatujem, ze sa momentalne potykame so vsetkymi problemami, co ste tu vypisali :ach: :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod elfinka » Pon 25.07.2016 15:16

Ja by som to asi nehadzala na hovikov vseobecne. Fido je z tych lenivejsich a hlavne ma prehravajucu farbu a strukturu srsti :smile:
S cim bojujem stale ja je, ze bez toho aby bol pes sam od seba temperamentny a aktivny, tak neni sanca vybudovat kondicku taku, aby pri praci nesahal na svoje fyzicke dno. Ja narazam na limity uz pri blbej rannej prechadzke, robi mu problem zajst aj trapny 30km vylet navolno. A po 1-2 prelezeniach cez Acko musi trening do minuty skoncit, ten cvik ho zvykne uplne dorazit a potom sa uz ledva plazi.

A ze to neni pracovne delo ktore pobezi aj so zlamanymi nohami je hadam jasne, ale minimalne moj pes ma ten limit este hodne hodne skor nez tam kde bezny pes este len prichadza na zaciatok unavy.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod wer » Pon 25.07.2016 15:28

a este dalsia vec k tym obranam.
ked robite na placi cisto obrany - to nemate problem potom, ze pes nastupuje na plac automaticky na obrany? ja by som s tym mala setsakra velky problem. takze vacsinou som sa snazila vybrat prve kolo psa aspon na par minut na poslusnosti...
a ako casto obrany? aj to je silno individualne. ja som potrebovala minimalne 2x za tyzden, aby som vedela mat psa pod kontrolou.

elfinka, ale prave lenivost je podla mna psychika... ja sa pytam na cisto fyzicke limity - ze co, preco, cim to je? ked nie je chory, samozrejme. a pytam sa teda vseobecne - nie konkretne na plemeno, ale padli tu dva priklady daneho plemena, tak na to som naviazala.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Lindchen » Pon 25.07.2016 15:30

Len na margo tých trápnych 30 km, nemyslím si, že pre psa veľkého plemena, ktorý bežne toľko nechodí, je malina prejsť to...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod wer » Pon 25.07.2016 15:35

a hej, 30 km moze byt uz slusna svalovica. maval aj moj pes - je to iny pohyb, ako na cvicaku napriklad.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod clupko » Pon 25.07.2016 15:37

Offtopic: no podla mna je 30km dost. naposledy ked sme sli taku vzdialenost, mali sme to rozdelene na 2 dni, ale teda tam bolo aj slusne prevysenie - ale zato pomale tempo. tak kebyze sa ide rychlo, nie je to malina ani na rovinke. trapnou vzdialenostou by som to urcite nenazvala.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod janajka » Pon 25.07.2016 15:39

30 km pre bezneho psa nie je vobec trapnych ani malo. Vsak to je celodenna tura na pesi.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Lindchen » Pon 25.07.2016 15:40

A nárazový, náročný pohyb spätne posilní aj tú lenivosť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik