Ako casto trenujete?

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod elfinka » Uto 05.04.2016 11:40

No a aky sposobom sa tie pripady ktore poznate dostali k tomu precviceniu?
Jeden pristup je cvicit kratucko a casto, kludne kazdy den
Iny je sa odtrepat na cvicak, cvicit co to da (skoncit v dobrom ale teda vacsinou dlhsie nez 2 minuty) menejkrat.
A teda myslim, ze u nas sa aj vynutena pozornost na prechadzke a hra rata do cvicenia.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Lindchen » Uto 05.04.2016 12:00

To máš rôzne :nwm: . Aktuálne teraz, Arisiak môže tak cvičákovo (odtrepať sa niekam, dlhšie tam cvičiť, odtrepať sa naspäť) tak cca raz za 10 dní. Malé cvičenia má 1-2x do týždňa. Mikrocvičenia (pozornosť, rušivka) takmer každý deň, ale to sú kratučké veci. Potrebuje veľa voľného pohybu v prírode, ničnerobenie, ňuchanie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Elis » Uto 05.04.2016 12:05

elfinka píše:No a aky sposobom sa tie pripady ktore poznate dostali k tomu precviceniu?


tohle je strasne individualni...zalezi na pozadavcich, pokrocilosti, veku, motivovatelnosi...

poslední rok cvicim v seriich -několik dnu po sobe, pak zase několik dni klid od cviceni, zato hafo volneho pohybu bez pozdavku.

před tim cca 2-3x tydne posl+obrany. mimo to - v jine dny stopy. to hrozilo méně odvareni.

ale ty serie -ono to je dobre na uceni novych cviku. za 3-4 lekce se pes nauci komplet novy cvik. pak se to usadi
(jak si odpocine) - a znovu serie -a většinou je cvik hotovy.
to pro mladou.
a Elik zase musí fungovat na vícedenních vyjezdech. nemůže byt druhy den unaveny a necvicit proto.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod elfinka » Sob 23.07.2016 7:49

Tiez mate taky problem jak ja, ze strasne vela veci na dotrenovanie a strasne malo casu?
Ja vlastne vobec nechapem jak toho psa pripravit uplne, sak 10 cvikov, za jeden trening stihmene tak 3 az 4 a aj to nie cely cvik ale napr. len jednu fazu z troch, 2 max 3 treningy do tyzdna :nwm:
A kym pes bude pripraveny tak bude v dochodku
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod wer » Sob 23.07.2016 8:10

Poznam :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod vavrena » Sob 23.07.2016 9:31

Áno, choreografia na DD má 4 minúty, striedam v nej 10 pozícií pri nohách do štyroch smerov, plus prechody, načasovanie, a moje pohyby. A už tri týždne sa motáme len so smermi v štyroch pozíciách, lebo viac za tréning nestihnem, a ona je unavená z tepla a koncentrácia klesá. A majstrovstvá Európy o dva mesiace :ach: . Troška ma to desí, že viac nestíham za jeden tréning.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 23.07.2016 13:26

My máme osvedčené kratšie a často. Ale zase podľa toho čo.

Agi bolo lepšie častejšie a v kratších sekvenciách.Vždy som presne vedela, kedy už dať pauzu, pretože pokračovanie by bolo kontraproduktívne. Musím povedať, že som sa dosť naučila pracovať so psom, pretože v krvi to nemal. Musela som časovať pohyb pred, tréning, oddych, pohyb po, rôzne typy motivácií, riešiť nemotivovaného psa, potom neskôr premotivovaného a často som nevedela, ktorá verzia ide na neoficiálkový pľac... :pac:
Nosework podľa toho, či sa len hrajkáme (to môžeme dlhšie bez problémov) alebo poctivo niečo trénujeme - vtedy zase radšej kratšie, veľa chválim, odmeňujem, na vrchole alebo tesne pod prestávame. Mantrailing podľa podmienok.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod wer » Sob 23.07.2016 13:40

Len ono to este potom treba dat niekedy aj dokopy... Nieco sa dotiahne, ale nieco zas domrvi. :ha: Nekonecny proces. A ked je to trojoddielovka navyse, tak cele x3 :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 23.07.2016 13:45

:lol: Ale aspoň vieš, nakedy trénuješ. Ja som sa posledne rozhodla 3 dni pred skúškami, že ideme, veci nepodoťahované. :joint: Myslela som, že dotrénujeme, ale chyba. Nedotiahnuté - pre nás najťažšie, v záťažových podmienkach vyskočilo. Ale to mi malo byť jasné. :pac: Zase - zo zdravotných dôvodov som tomu moc dať nemohla, takže lepšie niečo ako nič.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod wer » Sob 23.07.2016 13:59

Tak aspon si nestresovala dlho :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod elfinka » Sob 23.07.2016 17:47

wer píše:A ked je to trojoddielovka navyse, tak cele x3 :haha:

To by ma zaujimalo, ze ako casto trenujete, ti co trenujete :joint: viac oddielov ten isty den? Pravidelnejsie, ci len obcas?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod wer » Sob 23.07.2016 17:57

Tak poslusnosti a obrany byvali bezne spolu. 2 kola poslusnosti, 2 kola obran. Stopy zvlast.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Elis » Pon 25.07.2016 10:56

wer píše:Tak poslusnosti a obrany byvali bezne spolu. 2 kola poslusnosti, 2 kola obran. Stopy zvlast.


k tomuhle - cim dal tim casteji jedu jen po jednom kole.
aby pes vedel, ze uz nebude sance na opravu :lol:


a jinak frekvence treninku - to je nas vecny spor.
odmitam trénovat denne. me vyhovuji serie - několik dnu po sobe intenzivne, pak oddech, aktivni, ale bez cviceni.

Ale když se clovek vyptava lidi, co trenuji - trenuje se denne...
a když se trenuje dobře -ti psi se fakt tesi, neexistuje zkyseleny pes :nwm:
az jednou nebudu chodit do práce, asi to vyzkousim :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Lindchen » Pon 25.07.2016 11:01

Kto zvláda denný tréning? Časovo? :nwm: Čo vlastne znamená trénovať denne?
Mne nakoniec tiež nevyjde denne, aj keď každý deň sa snažím robiť niečo máličko, len udržiavaco, ale nevydá vždy.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod wer » Pon 25.07.2016 11:04

1 kolo skor az ked pes uz ma co-to natrenovane. so stenatom/mladym psom 1 kolo si ani neviem predstavit - vsak tam je toooolko veci na trenovanie a robit to vsetko naraz - nic si nezapamata poriadne. :nwm:
to iste plati aj pri poslusnosti.

co sa tyka frekvencie - zalezi od psa. ja som cvicila ako kedy. niekedy kazdy den, obcas tyzden pauza, obcas serie, obcas kazdy druhy den... jemu to bolo jedno. on bol vzdy pripraveny. :ha: aj teraz je, chudiatko. :ua:

linda, vsetko sa da... so stenatom kludne rano skoro pred pracou. ci stopy, alebo aj poslusnosti som si odcvicila. vsetko je o motivacii. :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik