Ako casto trenujete?

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Elis » Pia 29.07.2016 12:43

dugy píše: A aký typ cvičenia mate na mysli ??


nevim, jestli to vysvetlim pochopitelne -asi cvicis uplne jinak-
ale pro mého psa není poslusnost nic, u ceho by jel na pul plynu :no:
a teda nemohla bych ji jit cvicit se psem, co je pod ATB.
neumim ani cvicit tak, ze se nepotrebuju se psem pretahovat a nesteka se jen na povel atd. :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod dugy » Pon 01.08.2016 20:55

Elis píše:
dugy píše: A aký typ cvičenia mate na mysli ??


nevim, jestli to vysvetlim pochopitelne -asi cvicis uplne jinak-
ale pro mého psa není poslusnost nic, u ceho by jel na pul plynu :no:
a teda nemohla bych ji jit cvicit se psem, co je pod ATB.
neumim ani cvicit tak, ze se nepotrebuju se psem pretahovat a nesteka se jen na povel atd. :angel:

:angel: :jop:
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Koľko krát a ako dlho cvičíte svojho psa?

Poslaťod Simon-NO » Ned 04.03.2018 13:15

Napadlo ma, že by ste sa mohli so mnou podeliť koľko krát a ako dlho cvičíte svojho psa za deň?
Ja ho cvičím tak 3-4 krát 20-30 minút denne je to v pohode alebo je to na neho veľa?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod elfinka » Ned 04.03.2018 13:37

Aj k tejto otazke uz temu mame, tak prijemne citanie :no:

Za mna - akoze 2 hodiny vycviku DENNE? Pri cviceni nejde o kvantitu ale o kvalitu. Ja som si kedysi merala na jednu lekciu 5 minut aby som skoncila dost skoro, kedy to psa este bavi, 2x denne a aj to bolo vela.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod kellee » Ned 04.03.2018 13:49

u mna to je pocas rannej vychadzky mozno 5 minut s kazdym, plus doma ucim nejake trie triky, ale je to dokopy za den 10-12 minut na psa. plus vikend, kedy mame cvicak, co je nieco okolo hodiny a niecio, ale zas necvicim cely cas s nimi
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 04.03.2018 13:53

Simon, a ako sa mu venuješ inak okrem cvičenia? Hráte sa spolu a blbnete? Idete len tak na vychádzku?
Počas cvičenia robíš dostatočné pauzy? Vieš zabezpečiť, aby bol pes úspešný? Chváliš a odmeňuješ dostatočne?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Simon-NO » Ned 04.03.2018 14:48

zuzkabluzka píše:Simon, a ako sa mu venuješ inak okrem cvičenia? Hráte sa spolu a blbnete? Idete len tak na vychádzku?
Počas cvičenia robíš dostatočné pauzy? Vieš zabezpečiť, aby bol pes úspešný? Chváliš a odmeňuješ dostatočne?


Jasné, že chodím s nim na prechádzky každý večer hodinová prechádzka, ale chcel by som ju presunúť na hneď po škole keď bude v meste viac ľudí...
Inak sním chodím každý druhý tretí deň na lúku a tam sa len šantime, beháme a tak a neskôr tam precvičim pár povelov..
Niekedy sním chodím aj behať na postroji, úspešný vcelku je len SOCIALIZACIA mi robí problém a nervy lebo nemám vo svojom okolí nikoho kto by bol ochotný a nebál sa psa keď na nho stekne... Chválim a odmeňuje ho neustále ba až priveľa asi.. Venujem sa mu tak asi 3-4 hodiny denne... Ale samozrejme, že mu dávam aj dní pauzi kedy k nemu prídem len tak na dvor a nerobíme v celku nič...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Ako casto trenujete?

Poslaťod Simon-NO » Ned 04.03.2018 14:50

elfinka píše:Aj k tejto otazke uz temu mame, tak prijemne citanie :no:

Za mna - akoze 2 hodiny vycviku DENNE? Pri cviceni nejde o kvantitu ale o kvalitu. Ja som si kedysi merala na jednu lekciu 5 minut aby som skoncila dost skoro, kedy to psa este bavi, 2x denne a aj to bolo vela.


To som strelil, je to tak 15-20 minút výcviku 2-3 krát denne a samozrejme nie každý deň, niekedy sa stane, že sa mi nechce alebo nemám dobrú náladu alebo nechám psovi pokoj
+chodíme na cvicak a tam sme aj hodinu a to tiež tak 6x do mesiaca
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Predchádzajúci

Späť na Pokročilý výcvik