Switch to full style
Odoslať odpoveď

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 23:52

Neviem, kde si vsade bol, u nas teda nie :joint: ono tych cvicakov na urovni v ba moc nie je...

A na treningu sa ti obcas zide komparz okolo... Ked uz pre nic ine.

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 23:58

Jj, asi si len zle natrafil. Ja mat velkeho psa v BA, viem presne, kam by som isla na cvicak :angel: teda ak by nas wer vzala :angel: :lol:

Re: Ako sa pripravit na skusky

Pia 05.01.2018 0:53

Ehm, no uspesne sme sa prihlasili na najblizsie skusky v rsdc. No Nico je myslim uz pripraveny ale ako pozeram tak pripravovat by som sa mal skor ja :ha: Je na skuskach normalne ze je tam 29 slecien/zien/dievcat/bab a JA ?! :joint:

Re: Ako sa pripravit na skusky

Pia 05.01.2018 8:38

:joint:
inak tie neoficialne skusky su super - je tam atmosfera ako na skuske, ale mozes mat odmenu pri sebe, odmenit psa po skonceni cviku a hlavne je tam normalne rozhodca, ktory ti povie co a ako a plus vidis ostatnych... a nemusis len do OB 0 sa prihlasit, kludne aj OB 1.
ale ked uz si sa na toto podujal, tak drzim palce :jop:

Re: Ako sa pripravit na skusky

Pia 05.01.2018 9:25

halo píše:Je na skuskach normalne ze je tam 29 slecien/zien/dievcat/bab a JA ?! :joint:


na zkouskach ano. musis do vyssich trid :angel:

Re: Ako sa pripravit na skusky

Pia 05.01.2018 21:41

wer píše::joint:
inak tie neoficialne skusky su super


Hm, toto niesu oficialne skusky? Vsak koli tomu som nikovy vybavil vykonnostnu knizku... :ua:

Re: Ako sa pripravit na skusky

Pia 05.01.2018 21:49

nie, asi su. teda neviem, kam si sa prihlasil, to ja som len pomimo... :angel: ze tak si mohol zacat. :heh:

Re: Ako sa pripravit na skusky

Pia 05.01.2018 21:57

Ak ideš 27.1. do Pezinku, tak sú oficiálne a je tam neoficiálna trieda OB0. Aj my ideme :yes: .

Re: Ako sa pripravit na skusky

Štv 18.01.2018 19:13

No priprava na prve skusky je v plnom prude :ha: Trochu ma hneva ze som nejak pomiesal skusobne poriadky a ucili sme sa nejake veci zle. Dnes sme skusili konecne aj vysielanie do stvorca. Myslim ze to pojde, mame na to este dost casu takze pohoda.

Re: Ako sa pripravit na skusky

Štv 18.01.2018 20:02

Ja som zvedava na dojmy. 2 tyzdne pred pretekmi este niektore cviky nikdy nevidiet, to fakt moze dat len malina :haha:
My ostatni sa na blbu OB1 pripravujeme pol roka a viac :heh:

Re: Ako sa pripravit na skusky

Štv 18.01.2018 20:06

ja na OB tak 5 rokov :lol: ale to je skor o tom ze som nenabrala odvahu

Re: Ako sa pripravit na skusky

Štv 18.01.2018 22:32

Napr. zrovna ten štvorec sa daaa :joint: .
Ale nemať chôdzu alebo aport, to by bol asi prúser.

Re: Ako sa pripravit na skusky

Štv 18.01.2018 23:29

No, to je prave nas najvatsi pruser - chodza. Nikino krasne chodi pri mne ale urcite to nieje podla standardov OB. Nikdy som ho totiz neucil tu (podla mna) strasnu mechanicku chodzu. Nepaci sa mi to a podla mna je to pre toho psa ako malinois podradne a neprirodzene. :nie: Ja mam psa ako 100% spolocnika ktory rozmysla aj zaseba a ked sa niekam bude chciet pozriet tak sa aj pozrie. Pritom samozrejme stale vie kde som ja. Myslim ze prejav zaujmu o cloveka zo strany psa sa da vyjadrit aj omnoho lepsie ako bezprizornym kukanim psa do podpazia ci nahodou odtial nevypadne lopticka.
Preto sa mi najviac pozdava mondioring, ale neviem ci tu na slovensku nieco take funguje. To je podla mna jedina naozajstna skuska psa. Nie skuska toho ako viem zblbnut psa pamlskami.

Re: Ako sa pripravit na skusky

Štv 18.01.2018 23:33

V OB má byť práveže chôdza čo najprirodzenejšia, to je najmenej divná chôdza v športe podľa mňa :lol: .
Pes má byť pozorný, je to aj o dôvere v majiteľa (nemusí sa obzerať, idú ako tím). Určite to nie je nič negatívne.

halo píše:Nie skuska toho ako viem zblbnut psa pamlskami.

Z tohto omylu ťa vyvedie hneď prvá skúška :angel: .
Ľahké to nie, okrem toho, že pamlsky treba vedieť správne používať, úspešne a dlhodobo odbúrať, treba pripraviť psa tak, aby fungoval v cca rovnakom nasadení celú skúšku, nie je to o zblbnutí na jedlo :no: .

Re: Ako sa pripravit na skusky

Pia 19.01.2018 0:00

Pamlsky som myslel skor tak celkovo. Nikina totiz ucim bez pamlskov. Mal som jeden pokus o pamlskovu metodu ale moc sa nam to neosvedcilo a presne som sa bal aby z neho nebol uplatny pes :lol: Preto to asi nemam rad a musel som si rypnut. Cital som aj poslednu zmenu OB "predpisov" co sa tyka prirodzenosti chodze tak uvidime ako dopadneme my. Malo by nam to pomoct. Zatial som vychadzal len z videi na YT.
Odoslať odpoveď