Switch to full style
Odoslať odpoveď

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 14.10.2017 21:28

Preskok cez prekážku tam a späť bol kedysi aj v OBZ, sme ho neznášali :heh: . Agiliťákom to moc nešlo do hlavy, načo skákať tam a hneď naspäť.
Ja som učila tak, že som mala loptu u seba a raz som hodila, keď preskočil odomňa, inokedy až potom, čo na povel skočil aj späť. Nikdy nevedel, či na odmenu treba jeden skok alebo oba.

Re: Ako sa pripravit na skusky

Pon 16.10.2017 12:26

Ak by som mala taký istý problém, rozdelila by som to na dva cviky.
Jeden cvik by bol pohyb vpred so skokom cez prekážku, ak chcem, aby pes bežal dopredu za prekážku, naučím ho na target/tyčku 5 metrov za prekážkou.
Druhý cvik - privolávačka s preskokom cez prekážku. (Keď na obyčajné ku mne nebude pes skákať naspäť, tak ho to asi musím naučiť na iný povel.)

Nácvik: Prvý cvik: cvičila by som VŽDY s targetom/tyčkou, kde by pes po preskoku dobiehal. Na pretekoch by som ho len nenechala dobehnúť na miesto, kde by mal byť target, ale otočila by som ho povelom na privolanie s preskokom.
Druhý cvik: nacvičovať tak, že pes je odložený za prekážku, a ja ho privolám iným povelom, než "ku mne", tak, aby vedel, že toto znamená preskok cez prekážku a zaradenie sa k psovodovi.

Lindi, ale nebolo v OB povolené aj zastavenie za prekážkou? Že tri povely - hop - stoj - hop/k nohe?

Re: Ako sa pripravit na skusky

Pon 16.10.2017 12:42

vavrena píše:Lindi, ale nebolo v OB povolené aj zastavenie za prekážkou? Že tri povely - hop - stoj - hop/k nohe?

Vieš čo, nespomínam si už, ale keď to tak čítam, zdá sa mi, že aj áno. Ja som to ale nevyužila nikdy, nejak to pes nechápal :heh: .

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 18:04

Trocha mimo zadania ale potreboval by som usmernit ohladne skusok. Mam belgicaka, cvicim, teda skor vychovavam si ho sam a myslim si ze by mohol zvladnut nejaku tu skusku. Kde sa take skusky robia? Resp. za kym ist? Niesom v ziadnom "klube" ani nechodime nikam na cvicak (a najradsej by som ani nechodil). Navyse ten moj hajzlos nieje papierovy. Realne som este ani ziadnu skusku nevidel. Som z BA ale vzdialenost nieje tak podstatna.

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 18:31

neviem sa rozhodnut, ci mi to pride odvazne alebo hlupe :lol: kazdopadne drzim palce!
tu si mozes kuknut planovane akcie, terminy skusok, a stiahnut skusobne poriadky http://www.zsk-sr.sk/stiahnut.html

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 19:00

No, skusobne poriadny mam celkom preluskane. Len ide o to, co sa rozumie pri "chodza pri nohe" :D Pretoze moj chodi pri nohe, akurat je tak 20cm daleko. Coz mne vyhovuje ale na skuskach? Tiez ho nevychovavam k tomu aby mal stale hore hlavu , skor je vedeny k tomu aby ma sledoval a nezavadzal.

PS: Chodi tak daleko odomna preto lebo donedavna som mal dvoch psov a obaja chodili pri lavej nohe tesne pri sebe. Akurat ze belgican bol dalej odomna. A to mu aj ostalo ked mi fenka odisla.

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 19:18

A naco chces skusky..?

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 20:13

Pretoze toho psa praca neskutocne bavi. Predpokladam ze na skuskach bude urcite prisne posudzovanie prevedenia, tak nech sa posunieme niekam dalej. Kedze ja mu asi podvedome vela veci odpustam.

Napriklad pri aporte ked mi prinesie vec, tak od radosti prekusne 2-3x predomnou a potom pevne drzi az kym nepoviem pust. Je aj toto povazovane za cholericke spravanie resp. prekusavanie a tym padom body dole?

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 20:49

A prečo nenavštíviš radšej nejaký seminár, kde ti to vysvetlia? Aké skúšky máš vôbec na mysli? Poslušnosť?
Môžeš trénovať poslušnosť/obedience, zoznam cvikov nájdeš v skúšobnom poriadku, videá sú na nete. - Nalistuj si napríklad prvú skúšku, OBZ, http://www.dog-obedience.sk/images/stor ... _final.pdf
Najbližšie preteky sú v Pezinku v RSDC, koncom januára - https://www.facebook.com/events/1480813732016011/
Ale inak áno, vyžduje sa aport bez prekusovania, chôdza tesná a s očným kontaktom. Polohy presné.

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 21:29

Laicka otazka, co je to OB0?

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 21:41

Začiatočnícka/šteňacia trieda, / neoficiálna trieda, kde si vyberieš 5 cvikov z kategórie OB Z, predvedieš na pľaci a môžeš psíka odmeňovať.

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 22:29

Tak to asi nieje nic pre nas :ha: No, prihlaska odoslana. Prihlasili sme sa do OB1 kedze obz nieje povinna. Poziadal som aj o vykonnostny preukaz psa. Tak hadam sa nam to podari zorganizovat vcas. A pomaly zacnem ucit psa to vyslanie do stvorca a obiehanie kuzela :smile:

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 22:36

Super, tak sa tam uvidíme. Beriem aj to moje veľké decko, do nulky. :smile:

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 23:37

Ono tie treningy s niekym.skusenym maju.zmysel - postavit sa na skusku.s nepripravenym psom nie je uplne dobry napad... Absolvujes takto zo.3 skusky a mas zarobene na problem - pes zacne rozlisovat... Minimalne by si.si.to.mal.ist pozriet ako divak.

Re: Ako sa pripravit na skusky

Sob 30.12.2017 23:45

Urcite mas pravdu, no ja neviem kto je ten pravy "skuseny" kynolog. Pendloval som medzi BA kynologmi a cvicakmi dlhsie a jedine co som si odtial zapamatal je ze kynologovia trpia syndromom "vsetci su *** len ja som lietadlo" . Tak som sa na to vykaslal a psa ucil posvojom. Uvidime, ked pohorime, bude to len dobre, pretoze zatial vsetko zvladol na prvy krat :joint:
Odoslať odpoveď