Ako sa pripravit na skusky

Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod Lindchen » Uto 19.01.2016 13:37

Týka sa to síce skúšok všeobecne, ale opýtam sa tu. Prejdete si so psom celé skúšky nanečisto, všetky cviky? Alebo máte dotiahnuté všetky cviky a prvýkrát ich spolu odcvičí pes až na ploche? Ako to máte? :smile:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience

Poslaťod wer » Uto 19.01.2016 13:42

no uz sme sa o tom bavili - rozhodne nie prvykrat a vzdy naostro len na skuske. :nie: pes nesmie zacat rozlisovat - to vydrzi tak 2-3 preteky a koniec.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 19.01.2016 13:51

Fakt? Neviem, či som nepostrehla alebo zabudla na to. Ja len tak, lebo čítam v jednej skupine a tam tak trošku nelogicky sa o tom bavili pred pár dňami a vyšlo mi z toho, že dosť veľa ľudí to robí takto. A teda pôsobia na mňa ako ľudia, ktorí cvičia organizovane, trošku zarazilo. Len ma zaujímalo, či to aj tu niekto tak robí, možno ešte niekto napíše.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience

Poslaťod wer » Uto 19.01.2016 13:54

robi to tak vela ludi, nepochybujem. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience

Poslaťod hruska » Uto 19.01.2016 13:56

a ved keby to bolo tak zle, tak by asi sposob zmenili, nie?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Obedience

Poslaťod wer » Uto 19.01.2016 13:57

?
ano, napravuju chyby. ale mnohym ani nedojde, ze kde je problem. :nwm: keby vsetci vedeli super trenovat, vsetci su majstri sveta... :ha:

a teda ja to vidim aj na pretekoch... (o sportovke vravim) pes nema upadat - to je presne tento dosledok.
Naposledy upravil wer dňa Uto 19.01.2016 14:02, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience

Poslaťod hruska » Uto 19.01.2016 14:01

linda vravi, ze ide aj o ludi, ktori vyzeraju ze vedia co robia.. ja neviem, nezamyslala som sa nad tym, z mojho pohladu je tiez asi lepsie ist aj cele vsetko mimo sutazi, ale ked dakto, kto vie, co robi to robi inak a ide mu to..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 19.01.2016 14:03

Tak vedia, čo robia..., sú vedení alebo sú v kluboch.

Snažím sa to robiť tak, že priberám cviky, vyberiem si dva, ktoré vie dobre a urobím ich po sebe. Inokedy si vyberiem iné tri, povedzme 3 rýchle alebo také, čo má rád a tak ďalej. Popravde, až tak uvidím, čo pes nevie alebo kde sú nedostatky...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience

Poslaťod Barbor » Uto 19.01.2016 14:14

ja som spokojná s tým ako to robíme s wer :yes: lebo ten pes fakt robí. A nevie čo má čakať. Podla mna je to dosť rozdiel, ked pes má nacvičenu istu zostavu, vie čo bude nasledovať a práve tým to upadá, lebo to robil uz 2-3x a koho by to bavilo robiť po sebe stále to isté? Ked cvičím takto tak nikdy nevie a preto stále čaká čo bude. Pred OB sme tú zostavu alebo teda cviky z nej cvičili, s prestávkami na hranie alebo úplne inými cvikmi, ale nikdy nie celé naraz a presne tak ako to má vyzerať. Ako príklad, mi robila ked vedela že sa ide robiť odkladačka v ľahu, "k nohe" priradí sa a v momente si ľahá lebo vie čo bude aj bez povelu :au:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Obedience

Poslaťod wer » Uto 19.01.2016 14:18

no ty este nejdes naostro, ved pockaj.. :ha:

inak v tomto su super tie neoficialne preteky (my take nemame :plac: ). atmosfera preteku, ale odmeny.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience

Poslaťod Lindchen » Uto 19.01.2016 14:19

Barbor, ale tak som to nemyslela. Jasné, že sa necvičí dokola to isté, v rovnakom slede za sebou, to hádam nerobí nikto, mne išlo o to, že či si ľudia prechádzajú všetky cviky ako na skúške (kľudne aj v inom poradí, poradie aj tak nie je dané v OB). Išlo mi o ten počet, že si prejdú 10 cvikov podľa skúšobáku (inak samotný tento proces trvá dosť dlho).

Si myslím, že kedy ľudia chodili na skúšky ozaj pripravený aj v tomto, tak moc ľudí neskúškuje :lol: .
Naposledy upravil Lindchen dňa Uto 19.01.2016 14:22, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obedience

Poslaťod wer » Uto 19.01.2016 14:22

inak v tomto je OB tazsie - ze sa meni sled cvikov. lebo v sportovke sa to da nastavit - posledna je vysielacka a clovek vlastne len oddaluje odmenu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obedience

Poslaťod Barbor » Uto 19.01.2016 14:25

nejdem a ani nepojdem :haha: :prd: a vy prečo nemáte neoficiálky? som si az teraz uvedomila..však to by bola aká paráda zorganizovať, či nebol by záujem?
no a čo sa týka počtu, koľko pes vládze a baví ho to :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Obedience

Poslaťod wer » Uto 19.01.2016 14:29

Offtopic: a kto by to organizoval? :ha: a pre koho? vsak u nas je 5 pretekarov a ked ide o zlate trenky, tak 20 :joint:

a kolko pes vladze a kolko ho to bavi - silno individualne. tu nastupuje ten drive - ochota sa prekonat a ist... (ci uz vrodena, ci naucena). len na to vsetko musi byt pes pripraveny. musi vediet, ze ked neprichadzaju odmeny, nie je to ziadna pohroma a nerobi nic zle...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod elfinka » Uto 19.01.2016 14:32

Takze - uz pred prvou skuskou je lepsie skusit si ju celu nanecisto? Pomiesam cviky, pozvem kamosku co si da zatial sa do odlozenia alebo nieco, druhu co mi bude behat za prdelou a "robit rozhodcu"? Ci to zle chapem...
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Ďalší

Späť na Pokročilý výcvik