Switch to full style
Odoslať odpoveď

Ako sa pripravit na skusky

Uto 19.01.2016 14:37

Týka sa to síce skúšok všeobecne, ale opýtam sa tu. Prejdete si so psom celé skúšky nanečisto, všetky cviky? Alebo máte dotiahnuté všetky cviky a prvýkrát ich spolu odcvičí pes až na ploche? Ako to máte? :smile:

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 14:42

no uz sme sa o tom bavili - rozhodne nie prvykrat a vzdy naostro len na skuske. :nie: pes nesmie zacat rozlisovat - to vydrzi tak 2-3 preteky a koniec.

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 14:51

Fakt? Neviem, či som nepostrehla alebo zabudla na to. Ja len tak, lebo čítam v jednej skupine a tam tak trošku nelogicky sa o tom bavili pred pár dňami a vyšlo mi z toho, že dosť veľa ľudí to robí takto. A teda pôsobia na mňa ako ľudia, ktorí cvičia organizovane, trošku zarazilo. Len ma zaujímalo, či to aj tu niekto tak robí, možno ešte niekto napíše.

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 14:54

robi to tak vela ludi, nepochybujem. :heh:

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 14:56

a ved keby to bolo tak zle, tak by asi sposob zmenili, nie?

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 14:57

?
ano, napravuju chyby. ale mnohym ani nedojde, ze kde je problem. :nwm: keby vsetci vedeli super trenovat, vsetci su majstri sveta... :ha:

a teda ja to vidim aj na pretekoch... (o sportovke vravim) pes nema upadat - to je presne tento dosledok.
Naposledy upravil wer dňa Uto 19.01.2016 15:02, celkovo upravené 1

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 15:01

linda vravi, ze ide aj o ludi, ktori vyzeraju ze vedia co robia.. ja neviem, nezamyslala som sa nad tym, z mojho pohladu je tiez asi lepsie ist aj cele vsetko mimo sutazi, ale ked dakto, kto vie, co robi to robi inak a ide mu to..

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 15:03

Tak vedia, čo robia..., sú vedení alebo sú v kluboch.

Snažím sa to robiť tak, že priberám cviky, vyberiem si dva, ktoré vie dobre a urobím ich po sebe. Inokedy si vyberiem iné tri, povedzme 3 rýchle alebo také, čo má rád a tak ďalej. Popravde, až tak uvidím, čo pes nevie alebo kde sú nedostatky...

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 15:14

ja som spokojná s tým ako to robíme s wer :yes: lebo ten pes fakt robí. A nevie čo má čakať. Podla mna je to dosť rozdiel, ked pes má nacvičenu istu zostavu, vie čo bude nasledovať a práve tým to upadá, lebo to robil uz 2-3x a koho by to bavilo robiť po sebe stále to isté? Ked cvičím takto tak nikdy nevie a preto stále čaká čo bude. Pred OB sme tú zostavu alebo teda cviky z nej cvičili, s prestávkami na hranie alebo úplne inými cvikmi, ale nikdy nie celé naraz a presne tak ako to má vyzerať. Ako príklad, mi robila ked vedela že sa ide robiť odkladačka v ľahu, "k nohe" priradí sa a v momente si ľahá lebo vie čo bude aj bez povelu :au:

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 15:18

no ty este nejdes naostro, ved pockaj.. :ha:

inak v tomto su super tie neoficialne preteky (my take nemame :plac: ). atmosfera preteku, ale odmeny.

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 15:19

Barbor, ale tak som to nemyslela. Jasné, že sa necvičí dokola to isté, v rovnakom slede za sebou, to hádam nerobí nikto, mne išlo o to, že či si ľudia prechádzajú všetky cviky ako na skúške (kľudne aj v inom poradí, poradie aj tak nie je dané v OB). Išlo mi o ten počet, že si prejdú 10 cvikov podľa skúšobáku (inak samotný tento proces trvá dosť dlho).

Si myslím, že kedy ľudia chodili na skúšky ozaj pripravený aj v tomto, tak moc ľudí neskúškuje :lol: .
Naposledy upravil Lindchen dňa Uto 19.01.2016 15:22, celkovo upravené 1

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 15:22

inak v tomto je OB tazsie - ze sa meni sled cvikov. lebo v sportovke sa to da nastavit - posledna je vysielacka a clovek vlastne len oddaluje odmenu.

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 15:25

nejdem a ani nepojdem :haha: :prd: a vy prečo nemáte neoficiálky? som si az teraz uvedomila..však to by bola aká paráda zorganizovať, či nebol by záujem?
no a čo sa týka počtu, koľko pes vládze a baví ho to :nwm:

Re: Obedience

Uto 19.01.2016 15:29

Offtopic: a kto by to organizoval? :ha: a pre koho? vsak u nas je 5 pretekarov a ked ide o zlate trenky, tak 20 :joint:

a kolko pes vladze a kolko ho to bavi - silno individualne. tu nastupuje ten drive - ochota sa prekonat a ist... (ci uz vrodena, ci naucena). len na to vsetko musi byt pes pripraveny. musi vediet, ze ked neprichadzaju odmeny, nie je to ziadna pohroma a nerobi nic zle...

Re: Ako sa pripravit na skusky

Uto 19.01.2016 15:32

Takze - uz pred prvou skuskou je lepsie skusit si ju celu nanecisto? Pomiesam cviky, pozvem kamosku co si da zatial sa do odlozenia alebo nieco, druhu co mi bude behat za prdelou a "robit rozhodcu"? Ci to zle chapem...
Odoslať odpoveď