Ako sa pripravit na skusky

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod Elis » Štv 04.08.2016 15:32

kives píše:Toto bolo na ipo skuskach, a nie jednickach.


jediny ofiko duvod, co me napada jsou haravky -ti chodi na plac tesne pred nastupem az. a i obranu maji moznost si natrenovat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod Lindchen » Pia 05.08.2016 8:06

To ležanie funguje :yes: .

Mne sa začína rituál už doma :lol: . Keď idem cvičiť, tak robím ako na skúške. Pricestujeme autobusom (stačí pár zastávok), na vodítku na miesto, uviažem, dám napiť, oblejem mu nožky a bruško. Pripravím si pľac a kľudne ho aj nechám čakať chvíľu. Potom je akoby odložený, neupútaný a už stihá ušami, že čo čo? :aaa: Až potom ide cvičiť. Dobre to zaberá.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod elfinka » Štv 12.10.2017 6:48

Mám taký drobný problém. Skok cez prekážku tam a nazad. (zvv1, ipo-FH)
Keď si pes myslí, že tam je pamlsok (na krabičke viditeľne dávam) tak si pekne pobehne po doskoku dopredu, ale keď neni tak to otočí na mieste. Tak som dávala stále že však pohybový stereotyp naučím.
Problém prišiel na skúške, lebo keďže to je jeden z posledných cvikov, tak sa Fido rozhodol, že tam sakra musí už byť tá odmena keď doteraz nebola, a začal ju hľadať, úplne vypol a dovidenia.
Práve to isté zopakoval aj v tréningu.
Takže, nejaké nápady ako to naučiť bez pamlsku na druhej strane?

Moje nápady zatiaľ:
- pol roka mu to tam aj tak dávať, dúfať že sa vybuduje stereotyp a potom až pred skúškou párkrát nedať (nemam pol roka a 2 mesiace nepomohli ani kúsok)
- dávať target, a za ten odmeňovať hodenim odmeny (trochu sa bojím, že začne hľadať target)
- nechat ho tam niečo obehnut (ale to asi z ľahkého cviku len robím mega ťažký keďže kužeľ zatiaľ nevie ani napriamo)
- nechať tam mega nápadný stolček na ktorý mu budem dávať odmenu ja keď prídem po skoku za ním

(o týždeň máme preteky, fňuk a toto čo nejde riešiť rýchlo :plac: )
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod Elis » Štv 12.10.2017 7:23

zebrik mam delany na tycku. odmena je za tyckou na vicku. a ani jsem moc neresila, ze neobiha pak.
stacilo mi, ze k ni dosla, sezrala -a povel jsme pridala když naznačila navrat.

a zafugovalo to ted naposledy, dostala jsem ji dal od prekazky a az na povel se tocila zpet. 4 tréninky mela s zebrikem?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod elfinka » Štv 12.10.2017 7:59

Vlastne dúfať v pohybový stereotyp za prekážkou je asi blbosť, keď 2 roky skákal za aportom a aj tak keď tam aport neni tak sa otočí na päte nazad :pac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod vavrena » Pia 13.10.2017 9:39

A koľko tam máš mať povelov? Koľko metrov dopredu má bežať pes za prekážku? Môžeš ho tam zastaviť a privolať naspäť?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod elfinka » Pia 13.10.2017 10:18

Jeden povel na preskočenie tam, jeden povel na návrat + predsadnutie. Na cestu nazad volám ku mne, na nový povel není dosť času do najbližšej skúšky :smile: ale dlhodobejšie by to šlo, ešte nás čakajú 4 ďalšie skúšky s takým skokom.
Neni dané jak ďaleko má bežať za prekážkou, len aby neskákal priamo spod prekážky nazad.

Na teraz to asi budem musieť risknut že bude bez rozbehu, on vie skákať metrovku aj z miesta tak snáď to dá :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod dasken » Pia 13.10.2017 15:34

a jednoducho mu hadzat odmenu za skok? lopticku? ci mi nieco unika? :lol:

Offtopic: inac to je aky odveci cvik? akoze ma skocit tam a naspat..take nelogicke aj z pohladu psa to musi byt nie? :nwm:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod elfinka » Pia 13.10.2017 15:46

Sa po doskoku hned otoci na mna a stoji a cumi ci/kedy mu ju hodim :lol:
Ako bonus kedze spoza metrovky moc nevidno moze mat tendenciu ist vedla nej a to je uz uplne peklo, lebo to nema sancu pochopit ze nazad ma ist tiez cez.

Inak ano, pre mna ovela tazsi cvik nez aport cez prekazku, ale to je asi normalka ze na lahsej skuske je cvik tazsi nez na vyssej, uz si zacinam zvykat
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod dasken » Pia 13.10.2017 15:54

elfinka píše:Sa po doskoku hned otoci na mna a stoji a cumi ci/kedy mu ju hodim :lol:


tak nacasovat hod tak, ze doskakuje, kuka pred seba a uz sa mu vzdaluje lopticka pred ocami
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod elfinka » Pia 13.10.2017 16:09

No ale napad si mi vnukla sice oklukou ale dobry - ja blba, sak kliker :lol: Kliknem kym bude otoceny smerom odomna a poleti lopta. :jop:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod lucik » Pia 13.10.2017 16:39

môžeš pri tom cviku dať pri povele SPäŤ aj posunkový povel? (tvoj problém to nerieši, to len čisto zvedavá otázka)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod Elis » Pia 13.10.2017 17:56

a jal vypada posunek na zpet?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod kives » Pia 13.10.2017 18:26

ja som bud za target, ktory budes zmensovat (stereotypna vzdialenost) alebo za tycku. cez kliker, obehne tycku, klik a odmena az po navrate k tebe (u mojho by to fungovalo, neviem ako u Fida). lebo ja mam kliker skor ako oznacovac spravne urobenej veci.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod lucik » Pia 13.10.2017 21:19

Offtopic: Elis, ja som dávala na "späť" posunok zdvihnuté ruky do V (resp. celá som vyzerala ako Y :lol: ) - to na národných záchranárskych máme pevnú kladinu tam a späť a Ačko tam a späť.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik