Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Pon 04.07.2016 22:53

jeste neco me napada - jsem zas premyslela :hi: a vzpomnela jsem si, ze ma hodne omezene moznosti krmeni diky alergiim.
ma teda vubec primerene krmeni zvysene namaze?
ty tvoje granule maji 13,5 % tuku. moje 30% ...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod kives » Uto 05.07.2016 5:29

Elis píše:Offtopic: ted je u nas top zabava aportovani klacku v melke vode v rece.
Jeste jak jsou dve -staci 15-20 minut -behaji, pretahuji se -vytocenene jsou jak spolu souperi :angel: - super proste na kondicku ve vedrech :lol:

Aj u nas je to teraz top. Akurat, ze solo, ale krasne sa pri tom vyblazni a unavi :yes: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Uto 05.07.2016 6:28

Elis píše:ma teda vubec primerene krmeni zvysene namaze?
ty tvoje granule maji 13,5 % tuku. moje 30% ...

Elis, nemyslím si, že má zvýšenú námahu. Keby som mu pridala, tak priberá (sacharidy), takže pridať sa nedá a zmeniť tiež nie :ua: . Nejakú väčšiu fyzickú aktivitu by som s ním už nevyvíjala a tie prechádzky, čo má sú podľa mňa štandard, nie záťaž (ani pre staršieho psa). Či inak si to myslela?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Uto 05.07.2016 8:06

v lete vetsinou maji psi vic pohybu -je dlouho svetlo, chodi se plavat atd.
a co ja mam za zkusenost -i pri krmeni granclema pro seniory -ti psi jsou jak zpomaleny film po nich a to jsou treba jen na zahrade vlastne.
Ty mas psa na dost striktni diete - jeste vic nez rancle pro seniory - a pritom ma vyziti.
Sacharidy nepotrebuje, ale kvalitni bilkovinu -coz u vas muze byt problem, chapu. A co tuky -ty by mu nesly pridat?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Uto 05.07.2016 8:11

Áno, ja len píšem, že priberá, bojím sa mu dať niečo navyše. Tuk? To fakt nie, priberie aj z trochy lososového oleja, je veľmi chytľavý na hmotnosť. Kvôli nožičkám musí byť čo najľahší. Alebo teda čo navrhuješ?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Uto 05.07.2016 8:29

on snese lososovy olej?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Uto 05.07.2016 8:33

Áno, olej znesie. Ale striedam ho s rastlinnými, vždy po litri.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Uto 05.07.2016 8:39

s tou stravou ja uplne neporadim, jen bych hadala. Ty to mas lepe nastudovane -co muze a co ne. Ber to jen jako napad, jestli by nemohl byt zakopany pes v tom, ze se mu v lete nechce -ze proste vydej energie je vetsi nez prijem.

Offtopic: on ten lososak me uprime prekvapil. to je vetsinou takove svinstvo -ze bych predpokladala u tak tezkeho alergika, ze na nej musi reagovat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Uto 05.07.2016 8:51

Jasné, chápem, že so stravou neporadíš, len v rámci problému, o ktorom sa bavíme, či nemáš nejaký nápad.

Offtopic: Lososák je svinstvo? Dostali sme naň odporúčanie od dermatolgičky na alergiu... A teda pomáha.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod kives » Uto 05.07.2016 8:56

Lindi, jj nenassytene mastne kyseliny pomahaju :yes: .
K tym granuliam, tu vela nenavymyslas, Aris ma tolko obmedzeni v strave, ze radsej neexperimentovat.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Uto 05.07.2016 9:03

Lindchen píše: len v rámci problému, o ktorom sa bavíme, či nemáš nejaký nápad.


v ramci problemu - no ja v sezone krmim hodne cervenym mase, tucnym, energetickyma granclema na cestach.
a to ti poradit nemuzu.
podle me sportujici pes potrebuje kvalitni bilkovinu, tuky - aby mel z ceho brat.
kdyz by sla na vystavu, dostane zas knedliky a rohliky - neber to samo doslova :-)

Offtopic: add lososak -az ho budou prodavat i pro lidi, koupim to psum...zatim si vystacim s rybim tukem :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Uto 05.07.2016 9:12

Offtopic: Ale však losový olej pre ľudí predávajú :nwm: . Napr. Nature´s Bounty vyrába.
Alebo tu: http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnk ... Z3278.html
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Uto 05.07.2016 9:25

tak tenhle asi pak ano :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod elfinka » Uto 05.07.2016 9:40

Ja sa vrátim k tomu budovaniu drive, teória pekná ale snažiť sa budovať drive u psa ktorý ho prirodzene nemá je ako snažiť sa spraviť ohýbaním uzol na uschnutej vetve. Trochu ju ohneš, ale uzol na nej nespravíš lebo sa skôr zlomí.

Inak u nás je práve leto menej aktívne obdobie, celé dni spí lebo je teplo a nedá sa chodiť ani na bicykel alebo výlety.

sent from my brick
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Uto 05.07.2016 9:44

My sme včera neskoro večer niečo porobili, ale na hračku nechcel (pritom je veľmi hravý), takže s jedlom. Celkom to šlo, ale ako, nikdy z toho nič moc nebude :ach: .
O 3 týždne sú skúšky nanečisto, tak skúsime dovtedy potrénovať a uvidíme, ako bude s teplom tam, podľa toho budeme riešiť na majstrák :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik