Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Re: IPO

Poslaťod Elis » Pia 01.04.2016 14:17

kives píše:no, pre psy, ktoré začínajú pracovať odporúčame vodítko nepúšťať z ruky


jako u pokazenych psu, dospelych psu o i chápu, ale nechtela bych se k tomuhle dopracovat...

u stenat je urcite lepsi, nechat je - at si sami prijdou na to, ze nejvetsi zabava je s paneckem - nez si je jistit vodítkem.

k tomuhle vůbec takovy OT mam.
ted na vikendu (cizi lide) - bylo par stenat.
a všichni ve velkem socializovali :ha:
vodili ty stenata na plac, nechali je osahávat -i kdyz bylo i videt ze o to ta stenata nestoji, hladit atd.
a drive ci později se každý majitel priznal, ze ac socializuje z plnych sil - ma jiz problémy.

nase stenata jsou od mala naucena, ze se po place pohybuji lidi. muzou po lidech skákat, dozadovat se pozornosti, nebo je jen jit očichat - nemaji to zakazane. ale lidi si jich nevsimaji, nehladi je, nekrmi.
jsem to povazovala za normalni a logicke - ze to tak delaji všichni...
však - vezme to dve lekce? - a clovek ma stene sam pro sebe najednou na tom place, ma jeho plnou pozornost. bez boje a zakazu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Pia 01.04.2016 14:24

Elis píše:ale lidi si jich nevsimaji, nehladi je, nekrmi.

A ako si vycvicila ludi? :lol: Lebo ja mam pocit ze kade chodim, tade som jedina na svete co ked po mne skace cudzie stena, tak ho nezacnem hned hladkat a krmit.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod Elis » Pia 01.04.2016 14:31

elfinka píše: A ako si vycvicila ludi?


nejdriv muselo okoli vycvičit me - mi ti nelidove , co nemaji radi stenatka taky pripadali dost divni a podezreli.
a pak jsem si sama poridila stene -a uz jsem to chapala fakt dobre :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Pia 01.04.2016 14:39

Offtopic: Jee to tiez musim takych najst kym zozeniem dalsie stena :aaa: a pekne si ho vychovam ako asociala s vygumovanou hlavickou, och to bude zivot :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod wer » Pia 01.04.2016 14:58

Rozmyslam, ako je to u nas... Ale teda, ked sa cvici, tak sa cvici - vzdy je pri dotycnom niekto (aj viaceri), stena aj keby odbiehalo, tak ignor. Ale zas inokedy sa aj hrame so stencami viaceri a nikdy nebol problem s tymi konkretnymi, ze by zdrhali za ludmi. Navyse napr. spominany bosik - on ma ppzna aj pomimo - chodievam ho vencit, aj cvicit - a na placi si ma vie aj nevsimat :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Pia 01.04.2016 15:37

ono to fak staci 2x - 3x striktne -stene to prestane zkouset a zase se da polevit :no:

jen me to proste napadlo s tim vodítkem - ze je to nezbytne.

Kachneti je rok, voditko na place skoro nezna- a když uz - tak vodítkem teda resim úplně jiné věci nez aby mi neodchazela pryc za lidmi ci psy.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Pia 01.04.2016 15:42

Jedna vec sú ľudia, iná iné psy. Ako spravíš to isté jak s ľuďmi so psami, postavis tam nejakú flegmu čo si šteňa nebude všímať?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod Elis » Pia 01.04.2016 15:45

elfinka píše:Offtopic: a pekne si ho vychovam ako asociala


:joint:
oni z nich nakonec nejsou asocialove.
porad mají par teticek/strejdu, co znaji a jsou kamaradi.

ještě navíc -tam bylo par stenat co o kontakt nestaly vůbec a presto byla hlazena od uplne cizich.
me je to uplne proti srsti - když si to stene nevyzada kontakt, nutit ho. nic dobreho to neprinese.

taky uz par tech starsich vystrkovalo ruzky -uz zjistili, ze zavrcenim clovek couvne a tak...
a to měli par mesicu -co budou delat jako dospely?

kdyby je do kontaktu nikdo nenutil, nezjistili by to a mozna by nebylo v dospelosti co resit.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod Elis » Pia 01.04.2016 15:51

elfinka píše:Ako spravíš to isté jak s ľuďmi so psami,


ciste teoreticky -na to vůbec nemusi dojit, ze to resis.
když je stene zvykle na zabavu s clovekem -nepotrebuje tak uplne psy :nwm:

jenze zase -chce to par lekci bez psu, bez vodítka -a plac, ze je nejlepší místo na tu největší zabavu s clovekem.
takhle je idealne predpripravene stene.

a Elik to mel jinak -ta si opravdu hrala na place se psy, jak je to ve skolkach -i tak se dalo.
když uz jsem ji volala, tak jen protože uz by sama prisla. nebo abych ji zachranila před nejakym prudičem. a naučila se. a psy taky nepotrebovala...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Pia 01.04.2016 17:46

Elis píše:ještě navíc -tam bylo par stenat co o kontakt nestaly vůbec a presto byla hlazena od uplne cizich.
me je to uplne proti srsti - když si to stene nevyzada kontakt, nutit ho. nic dobreho to neprinese.

taky uz par tech starsich vystrkovalo ruzky -uz zjistili, ze zavrcenim clovek couvne a tak...
a to měli par mesicu -co budou delat jako dospely?

kdyby je do kontaktu nikdo nenutil, nezjistili by to a mozna by nebylo v dospelosti co resit.

Mi pride, ze to ide v takych modnych vlnach, ta vychova psa. Bola modna vlna psa nikto nesmie hladkat aby sa sustredil len na mna... vyrastli z toho asociali. Tak modna vlna socializovat socializovat - a vyrastli z toho zase problemove psy :haha:
Teraz som videla hnutie "socializujeme ignoraciou" - to co pises ty v podstate.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod kives » Pia 01.04.2016 18:11

u nás to funguje tak, že na place sa robí, mimo placu sa može mojkošiť. ale vačšinou o to majiteľ požiada, nenaháňame človeka so štendom. psy nepobehujú, tak sa nestane, že za mnou dobehne šteňa navoľno.
ja som s mojím nikdy nemala problém, že by na place riešil niekoho iného ako mňa. teda okrem figuranta. do 6 mesiacov som cvičila bez toho, aby som vodítko chytila do ruky :nwm: .
jo, a psy sa na place nikdy nehrajú medzi sebou, na place sa maká s páničkom.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: IPO

Poslaťod Elis » Pia 01.04.2016 20:03

elfinka píše: Teraz som videla hnutie "socializujeme ignoraciou" - to co pises ty v podstate.


ne, takhle to nemelo vyznit.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod elfinka » Pia 01.04.2016 20:06

ja som mala na mysli toto: http://caninepeaceofmind.com/socializin ... th-people/
Aj ked to je oftopik k cviceniu, suvisi to skor s tym spominanym nutenym hladkanim ked to stena nechce.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Pia 01.04.2016 20:26

elfinka píše:suvisi to skor s tym spominanym nutenym hladkanim ked to stena nechce.


tak ale ono na tom neco je, ne?
nevim, jestli je to momentalni moda :ha: a hodne zalezi na veku stenete taky
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod elfinka » Ned 03.04.2016 9:43

No ja neviem. Je mi jasne ze co clovek psa nenauci, to pes nevie... ale u neho zalezi na uplnych detailoch v prostredi. Vcera mi venoval lepsiu pozornost ked sme "cvicili" vedla vybehu v ktorom sa prehanali psy z ktorych jedna jeho kamoska ho stale volala do hry, nez dnes na prazdnej cviciacej luke, kde sa 200m od nas na horizonte zjavil cudzi pes. Pretoze na vybeh predsa psy patria tak sa nic nedeje, zatial co na cviciacu luku psy nepatria, tak to treba strasne riesit.

Takze predpokladam ze bude vsetko nahovno lebo mozem chodit cvicit pred tesko kolko chcem, ale ked bude na cvicaku NIECO inak, tak sa mi rozlozi a docvicili sme.

To snad nemaju vsetky psy takto nie? Si neviem predstavit sluzobneho psa, co povie "nie sorry serem na teba, lebo tam stoji ruzove auto a sem ruzove auto nepatri tak to musim presetrit"

Elis píše:tak ale ono na tom neco je, ne?
nevim, jestli je to momentalni moda :ha: a hodne zalezi na veku stenete taky

Offtopic: Jasne ze je. Je to skor take upresnitko, ked socializujem voci kontajneru tak ten nezacne robit necakane pohyby smerom k stenatu aby ho vydesil, zato ludia a hladkanie :lol: Sice s tymto Fido nemal najmensi problem, ale ja som skor strkala ludom na ulici piskoty do ruky tak nemali cas hladkat :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik