Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Pon 04.07.2016 13:57

Baby, ako riešite cvičenie v teple? Teda tí, čo s tým máte problém, resp. kto má nejakú radu.
Nechcem, aby podával majstrovské výkony v 40 stupňoch na pravé poludnie, ale teplo pre nás znamená 4 mesiace nič nerobiť, len čakať na schladenie párkrát za leto. Nie je to len otázka vyššieho veku, bol taký, čo si pamätám, vždy.
Navyše majstrák je v lete, ako nič moc od toho nečakám, ale aby sa aspoň od zeme odlepil :ach: .
Je to trošku lepšie, snaží sa, ale pracuje veľmi pomaly, dynamické cviky nechce urobiť vôbec (vysielačky), pozornosť stráca. "Nútiť" ho prekonať sa trošku či nechať radšej tak?
Nejaké tipy ako privykať na prácu v teple? :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod wer » Pon 04.07.2016 14:10

moje otrepane - drive, drive, drive... :lol: pokail ma pes dostatocne silnu motivaciu, tak prekona aj nepohodu, ci teplo, ci bolest, cokolvek...
samozrejme, s tymi exotmi (alebo teda povedzme menej drajvovymi psami) je to narocnejsie, lebo su tazsie motivovatelni a kvoli kusu zvanca sa predsa nebudu parit na slnku.. :ha:
ono si tu odmenu musi pes vazit proste. ja osobne som na to pripravovala uz mladeho psa - za horucav sme necvicili klasicky, len som proste zvysovala chut - drazdila som ho, nedostal odmenu, az ked bol naozaj vyhecovany a potom koniec... musel sa prekonat aj cez teplo a vyvinut obrovsku snahu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Pon 04.07.2016 14:18

No toto, keď ten drive nie je, tak nie je :ua: .
Keď chodil na agi, tak behal na slnku intenzívky, ale nič iné. Poslušnosť by nerobil ani za nič ani vtedy, klasika. Je pravda, že som to nevyžadovala.
Dúfam, že sa podarí ísť pocvičiť so Shel, kolegovia na pľaci ho zvyknú navnadiť aspoň :ach: .
Ešte mi napadlo, že by som mohla ísť akože agilitiť (tunelíky) a nenápadko zakomponovala pomedzi to poslušnosť. Pamätám si, že to kedysi celkom šlo, škoda, že som na tom nerobila :ua: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Shel-chan » Pon 04.07.2016 14:21

aj shel dúfa [emoji38]
aspoň ju bude mať kto tresnut po hlave, keď nebude vedieť, kedy stačilo :au:

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod wer » Pon 04.07.2016 14:26

no ved na tom zvyseni drivu musis prave pracovat...

ako teraz trepnem priklady, kazdy si to musi podla svojho psa nastavit - ale napriklad vytrvale stekanie na odmenu (samozrejme, moze byt kontraproduktivne, ak si clovek neustrazi a zalezi od psa...), co ja viem skakanie pre odmenu (samozrejme tiez to vie byt kontraproduktivne), dobijanie sa k odmene kdesi.. alebo proste len vyhodenie odmeny do vzduchu, nech si chyta - nechyti, nema, zoberies, utecies... alebo bars skus tie tunely kdesi zakomponovat, ked vravis, ze funguje... proste cosi zmenit. pridat dake prekvapenie, cosi, nech musi vyvinut snahu, aby cosi ziskal. nie priamo cviky... cviky teraz kaslat, na nich nic nenaucis teraz. ty potrebujes cisto chut do prace. ked bude ta, mozes robit na cvikoch.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Pon 04.07.2016 14:29

Hm, viaceré veci z toho robíme, intuitívne, takže zlepšenie pramení zrejme práve z toho. Takže budeme pokračovať :yes: .

Offtopic: Neverím, že kedysi som sa v horku preháňala po parkúre :lol: . Ono asi aj to zaváži, že sama som odporca tepla :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Bad » Pon 04.07.2016 14:54

Lindchen, pokud je řeč o Arisovi, tak nezapomeň, že je senior.......
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Pon 04.07.2016 14:56

drive jo, ale...
myslim si, ze kdyz clovek nezacne se stenetem - jde to pak dost tezko.
Znam psy, co zacinali cvicenim v rade - a uz se proste neprepli. Uz se tam ta chut nikdy uplne nevratila.
( ale jsou i taci, co ozili -ale to je uz neco v nich, vrozena chut delat)

A i kdyz se dari vylepsit chut delat - je to beh na dlouhou trat :no: a porad s nejistym vysledkem.

Nedrivove zvirata si totiz velmi "radi" vzpomenou, ze jim nekdy bylo neporimere horko, pretahli se ap. a zase se vraci k setricimu modu.

Jinak - u mych holek funguje obecne dobra fyzicka kondice.
musi mit fyzicky navic, mnohem na vic -nez po nich chci pri cviceni.
kdykoliv "jen" cvicim -je to jejich hlavni pohybova aktivita - jdou vykony dolu, jsou pri cviceni nervoznejsi atd.
jakmile jsou v kondici - ani vedro uz neni prekazka takova.

a to stekani, chytani, litani za necim - buduje prave kondicku -nejen drive :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Pon 04.07.2016 14:57

Jasné, tak zas nie v najväčšom teple až na hranice možností. On necvičí nad 20 st., nechce sa mu. Pritom zver by poduril jedna radosť. Alebo suky naháňať, to je hneď čulý.

Elis :jop: .

Je to tak, ako uvažujem, skutočne má lepšiu kondičku v zime, na jar. Je aktívnejší a viac hľadá, do čoho by pichol. Zrejme nejde len o pocit tepla a únavy z tepla, ale aj z tej potreby vybiť energiu, keď cíti ten potenciál v sebe.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod wer » Pon 04.07.2016 15:03

Ja to pisem aj ako tipy do buducna a pre inych... :angel: A jasne, kondicka s tym ma mnoho. :yes:
A co sa tyka seniora - ale plati aj pre "magorov" - covek musi rozmyslat za zviera.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod hisham » Pon 04.07.2016 15:06

wer píše:Ja to pisem aj ako tipy do buducna a pre inych... :angel:

Citam :joint:
Dobre tipy :jop:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Pon 04.07.2016 15:28

Offtopic: ted je u nas top zabava aportovani klacku v melke vode v rece.
Jeste jak jsou dve -staci 15-20 minut -behaji, pretahuji se -vytocenene jsou jak spolu souperi :angel: - super proste na kondicku ve vedrech :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod wer » Pon 04.07.2016 15:35

A to je aj ten drive, ked o to medzi sebou bojuju :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod calwen » Pon 04.07.2016 15:37

Moji sa nechcu tahat medzi sebou, len doma :pac:
Ale vonku do vody hadzem loptu a to si riadne pobehaju, kedze o nu ziadny nechce prist :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Pon 04.07.2016 15:40

wer píše:A to je aj ten drive, ked o to medzi sebou bojuju :heh:


jj. :lol:
Offtopic: ale az je to na hrane kolikrat uz a musim to ukoncit
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik