Reakcia na podnety, reflexny obluk

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Lindchen » Uto 12.01.2016 19:18

Klasické :pac: :heh: . Už blbnem :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Reflexny obluk

Poslaťod Elis » Uto 12.01.2016 19:22

Lindchen píše: Pokiaľ psa nebudem predĺženou rukou presmerovávať na seba, tak potom už len bolestivý podnet.


takhle ano. takhle se dohodneme :yes: :joint:

a pak ale kdykoliv psa musim smerovat na sebe timhle zpusobem -nic ho neucim.
nic si svaly nespojuji, nepamatuji - jen rusim ten vliv okolo a branim mu se zase na neco upnout, co nechci.
az mam jeho pozornost = ńemusi pusobit stopovacka - zacina se pes zase ucit ?

Offtopic:
wer píše:No mohlo by sa to volať aj inak,

kaslete na nazvy :-) pojdte diskutovat :angel: moderator si s tim pak poradi :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod wer » Uto 12.01.2016 19:28

No ale ja sa prave snazim zistit, ze o com je rec, tak preto... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Elis » Uto 12.01.2016 19:31

wer píše: Pri uceni by som necakala. To cakanie ma zmysel vtedy, ked uz pes vie, co ma nasledovat - uz sa mu stihol reflex vytvorit.


jen poznamka - cekam i pri uceni. pri pridani rusivych vlivu k povelu napr. (to jeste nepovazuju za naucene :ha: ).
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod wer » Uto 12.01.2016 19:33

Tzn ze ked pes nevie povel, ked trenujes v klude, tak necakas, ale ked trenujes v ruchu, tak das povel a cakas? Cakas, ze vykona ten pvel sam od seba..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod elfinka » Uto 12.01.2016 19:36

Ono strasne zalezi, pri uceni coho.

Ked pridam rusivy vplyv k povelu ktory pes splnit chce = cvicenie na cvicaku, tak to funguje, pes je sice vykolajeny natolko ze je pomalsi, ale zrychli sa sam po par pokusoch.

Ked pridam rusivy vplyv k privolaniu v terene, pes ten cvik vykonat nechce, a moje zavahanie len vyhodnoti ako "teraz nemusim"
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Lindchen » Uto 12.01.2016 19:39

Svalová pamäť je skôr taká metafora...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod wer » Uto 12.01.2016 19:39

Ja som myslela ine. Priklad lahni. Ucim napr lahni navadzanim. Tzn povel, vzapati ruka. Dalsich krok (po x opakovaniach v zavislosti od psa = ten temperament, schopnost ucenia) je povel a cakam, dam sancu. Neurobi, ruka. Na dalsi krat pes laha len po povele, bez ruky. To som myslela ja.

Elfinka, ved ale prave necakam, ja mu vtedy isto nedam sancu rozmyslat. Nemozem toto predsa robit pri silnejsom podnet, presne naopak - moj podnet musi byt vtedy silnejsi ako v klude.


Ja hovorim asi o inom, ale vravim, ze sa stracam :ha: Ale tusim, ze kazdy uplne o inom. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Elis » Uto 12.01.2016 19:50

wer píše:Ja som myslela ine. Priklad lahni. Ucim napr lahni navadzanim. Tzn povel, vzapati ruka. Dalsich krok (po x opakovaniach v zavislosti od psa = ten temperament, schopnost ucenia) je povel a cakam, dam sancu. Neurobi, ruka. Na dalsi krat pes laha len po povele, bez ruky. To som myslela ja.


jj. faze -pes leha po povelu, v klidu, bez pomoci, ale bez rusivych vlivu.
v tu chvili dam odmenu tak, ze ho nenavadi k lehu - a vydam povel. pes chce odmenu, ale musi udelat cvik, ktery ho treba od te odmeny i vzdali - a to je videt jak mu to srotuje v hlave. v tu chvili mu nepomuzu a cekam.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod wer » Uto 12.01.2016 19:52

Vsak dobre. To je to iste, len ja popisujem prvu fazu, ty uz druhu. :ha: V tej tvojej pes este viac sipi, co povel znamena, aj ked este, samozrejme, ani zdaleka nie je dotiahnuty.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Elis » Uto 12.01.2016 19:55

:jazyk:

tak ale znas prece dalsi dogma -pes si pamatuje jen tri vteriny, do te doby musi prijit "pomoc" jinak si to nespoji
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod elfinka » Uto 12.01.2016 20:01

Elis píše:tak ale znas prece dalsi dogma -pes si pamatuje jen tri vteriny, do te doby musi prijit "pomoc" jinak si to nespoji

Offtopic: Som nad tym prave minule rozmyslala, ako si v beznom zivote pes spoji aj veci ktore po sebe nasleduju radovo niekolko minut, ako napriklad "ked v strede noci skocim do vane, tak sa do 10 minut dostanem von ked mi strasne treba.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod wer » Uto 12.01.2016 20:08

Noo, ale. Podla mna je to ale rozdiel, ked sa snazis zoznamit psa s povelom - budujes mu ten reflex = okamzitu reakciu a prave casom, kedy uz pes zacina sipit, co by to slovo mohlo znamenat. Vtedy si uz clovek moze dovolit cakat, ale v prvotnej prvotnej faze by som to nerobila... (to je to, o com bola rec na uvod?)



Inac fakt sranda. Preto mam kolkokrat problem daco niekomu vysvetlit, lebo ja reagujem vzdy intuitivne podla psa. A je to fakt o stotinach sekundy, kedy vidim, ze pre toho konkretneho psa je to uz moc, alebo prilis kratky cas... :ha: A navyse, kym majitelovi stihnem povedat... :heh:
Naposledy upravil wer dňa Uto 12.01.2016 20:09, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Bad » Uto 12.01.2016 20:09

Elis píše:a pak ale kdykoliv psa musim smerovat na sebe timhle zpusobem -nic ho neucim.

no, nevím co učíš ty, ale já tak své psy učím, že po povelu "ke mně" následuje jedna jediná přípustná reakce -neboli psa nenechám udělat chybu, protože i z té, jako z každé zkušenosti, se pes učí. A že to funguje ukazuje praxe.....
A - tohle není primární a jediná forma učení přivolání, ne...? Stopovačka by měla primárně sloužit právě jako ta pojistka, která psu nedovolí jinou reakci....a můžu se cyklit
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod wer » Uto 12.01.2016 20:11

No ved to! Toto je rec o klasickom podmienovani, tak netreba miesat jablka s hruskami...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik