Reakcia na podnety, reflexny obluk

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Elis » Uto 12.01.2016 20:22

wer píše:No ved to! Toto je rec o klasickom podmienovani, tak netreba miesat jablka s hruskami...


klasicke podminovani vzdycky pracuje s mozkem.
ne se svaly.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod wer » Uto 12.01.2016 20:41

Ja zase nerozumiem... :ha: Ja nevravim o svaloch. Pre mna tahanie - tu sa tomu vravi navadzanie? - psa nic neuci - v zmysle nevytvara sa reflex. Tahanie nie je nepodmieneny podnet. Resp je, ale konktraproduktivny s tym, co chce clovek docielit po privolani... Tah vytvara akurat protitah. Ci nie o tom je zas rec? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod pigie » Uto 12.01.2016 20:45

Baby, ako vas tu tak citam, tak sa mi v hlave pospajalo, ze ked psa na konci snury nieco zaujme, treba s nim trhnut okamzite tak, ze ho otocim na mna, prerusi zrakovy kontakt, zabudne co vlastne robil, uvidi mna a ja si ho s radostou privolam :haha: (to uz fixovane ma samozrejme :heh: bez rusivych podnetov)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod wer » Uto 12.01.2016 20:47

No momeeent. To sa ti dako zle pospajalo. :heh: Nepodmieneny podnet ide vzdy po podmienenom...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Elis » Uto 12.01.2016 20:51

wer píše: Pre mna tahanie - tu sa tomu vravi navadzanie? - psa nic neuci - v zmysle nevytvara sa reflex.


to se snazim vysvetlit uz asi dve stranky Bad
neb - myslime si to same my dve.

cele to zacalo chvili pred timhle:

Elis píše:
Bad píše: když psa přitáhnu na šňůře, tak jsou aktivní mým směrem


zadnou snurou psovi "nezaktivujes svaly" tak, aby pomohly tvemu povelu - zkratili reakcni dobu,
v tom si nerozumime. ta snura vzdycky pracuje s mozkem.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Elis » Uto 12.01.2016 20:54

pigie píše:Baby, ako vas tu tak citam, tak sa mi v hlave pospajalo, ze ked psa na konci snury nieco zaujme, treba s nim trhnut okamzite tak, ze ho otocim na mna, prerusi zrakovy kontakt, zabudne co vlastne robil, uvidi mna a ja si ho s radostou privolam :haha: (to uz fixovane ma samozrejme :heh: bez rusivych podnetov)


na tohle si predcti vysvetleni Lindchen. ta to vystihla nejlepe, jak to s tou snurou je.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Lindchen » Uto 12.01.2016 20:57

Moc nechápem, o čom je reč, keď sa tu riešia tie svaly? Však hádam je jasné, že svaly sa sami nerozhodujú či pôjdu, či? :heh: Bad to asi myslela tiež tak nejako obrazne, však jasné, že všetko ide z mozgu...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Elis » Uto 12.01.2016 21:07

Lindchen píše:Moc nechápem, o čom je reč, keď sa tu riešia tie svaly? Však hádam je jasné, že svaly sa sami nerozhodujú či pôjdu, či? :heh: Bad to asi myslela tiež tak nejako obrazne, však jasné, že všetko ide z mozgu...


nevim jak to mysli - reaguju jen na to co se tu pise :ua:
ale snura je pry uvadi do pohybu...

Bad píše:
elfinka píše:Pokial ma mat reflexny obluk 2 sekundy v scheme privolanie - obluk - pes stale nic - podnet snurou - pes otaca a ide ku mne, tak aj po podnete snurou by tam mali byt tie 2 sekundy nez mu doputuje ten signal snurou k hlave a nez aktivizuje svaly.


svaly ti zaktivizovala ta šňůra, pes už jde


Bad píše: Pokud se k tomu v patřičném čase nemá (prioritu neprosadím, to není automatické!), tak si ho přitáhnu = provedu povel psem = pokud nespojí povel s kýženým pohybem on, tak to provedu za něj. Výsledek je spojení povelu s pohybem a v onom kýženém čase - vždy, pes se učí zkušenostmi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Reflexny obluk

Poslaťod Elis » Uto 12.01.2016 21:13

Lindchen píše:Splnenie povelu využitím svalovej pamäte, princíp modellingu


nemela bys k tomuhle neco? nejaky odkaz?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Lindchen » Uto 12.01.2016 21:17

Dnes už sa k tomu asi nedostanem, ale zajtra sa pokúsim.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Elis » Uto 12.01.2016 21:20

nespecha to. jen kdyby naaahodou nekde neco bylo :no:
taky hledam...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod wer » Uto 12.01.2016 21:47

Uvaha. Si myslim, ze do tej svalovej pamate sa to dostane vtedy, ked je tam prave zapojeny aj mozog. Teda min v zaciatkoch je to vedome. Ze napr keby si citam knihu a niekto mi mimovolne hybe rukou, tak to sa mi neulozi do pamate, aj keby sa to opakovalo. Ale keby som proste vedome napr zdvihala pravidelne cinky (ja riadila tie svaly), tak postupne sa to dostane do tej svalovej pamate. Co napr pes pri chodzi tu hlavu vedome tam drzi, lebo chce kvoli niecomu. Kdezto keby som mu tu hlavu drzala len tak bez nejakeho posilnenia, neviem, ci sa to vie ulozit do tej svalovej pamate.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod pigie » Uto 12.01.2016 21:52

Podla mna, keby ti niekto rukou prestal hybat (samozrejme po dostatocne dlhom case), tak sa nebudes vediet sustredit na citanie, lebo ti to bude chybat aj tak :heh: A mozno nou zacnes hybat, aby si sa zacala sustredit na citanie :heh: Sorry, ale musim. Kazim debatu, viem, ale neda mi to :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod Elis » Uto 12.01.2016 21:59

wer píše:Kdezto keby som mu tu hlavu drzala len tak bez nejakeho posilnenia, neviem, ci sa to vie ulozit do tej svalovej pamate.


proto jsem k tomu neco chtela dohledat -jestli to je nebo neni v prvni rade vedoma cinnost.

tak jak to zatim chapu ja -svalova pamet je nevedoma cinnost -bez povelu.
stenata a navadeni pamlskem pri chuzi u nohy.
nachodi tak toho hafo.
kdyz pak jdes pridavat povel -porad je tam viditelna odmena. pes porad spis reaguje na znamou situaci, odmenu co vidi - nez na povel.

ale pak schovas odmenu -das povel - a pes se to az ted uci nanovo od zacatku - co ten povel vlastne znamena.
jen diky tomu, ze svaly uz ten pohyb znaji - lehceji se mu povel splni - protoze v podstate ten pohyb telo zna??

Offtopic: a neboj, ze jsem nezkousela navrh vynechat faze 1 a 2 zacit rovnou treti -neproslo mi to
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Reakcia na podnety, reflexny obluk

Poslaťod wer » Uto 12.01.2016 22:00

Aaale! To bolo obrazne :heh:



Fakt neviem. Ale z mojich skusenosti tahanie nefunguje. Snazim sa to logicky odvodit. :ha: Snad dievcata nieco najdu, mne sa nepodarilo. :nwm:





Ano, elis. Ale ja myslim vedoma ako z pohladu, ze tu hlavu obracaju za niecim. To je vedome. Chcu pamlsok. Ked s nimi budem chodit len tak, bez nicoho im hlavu drzat fyzicky, nedostane sa to do svalovej pamate - ten pohyb - hlava hore - sa s nicim nespoji, nie je dobrovolny. Nemyslim, ze by to fungovalo, keby aj povel som zacala spajat, ci? Ked ten pes napr by chcel pozerat aj inde a ja ho drzim len nasilu... Ho pustim a isto nebude drzat hlavu hore, lebo svalova pamat..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik