Tréningová videoporadňa

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod wer » Štv 14.06.2018 16:35

Ano, treba davat pozor aj na to, aby nesiel sikmo. Je pravda, ze sa to tazko odstranuje. Rovnako ako to predbiehanie. :lol: Tu ruku s loptou posun viac dozadu, nemaj ju pred sebou.

No a nie je moc takych mladych cviceniachtivych nikde :ua: Ber to z tej lepsej stranky - ked ta to bude drzat este zo 15 rokov, nastupis ako nova generacia a nebudes mat konkurenciu :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Simon-NO » Štv 14.06.2018 16:43

Tú ruku skúšam dávať všelijako :D skúsim sa popýtať Lengvarského,že ako by som mohol opraviť psa keď mám tu loptu pod pažou :D zdá sa mi to najpraktickejšie :D + potom sa bude dať ľahko skrývať lopta


Uvažoval som, že ho celkom preorientujem na jedlo ale to pri ňom nie je najlepšie lebo nie je až tak žravý

Inaak lengvarsky má so mnou plány :D na jeseň chce aby som urobil tu základnú skúšku a na druhý rok IPO a potom na tie majstrovstvá mládeže na Morave alebo tak niekde :D dúfam, že to výjde
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod wer » Štv 14.06.2018 16:53

Tak ja osobne preferujem loptu ako odmenu. S pamlskami sa tazsie robi drive a vydrz. Normalne sa vsetci snazia namotivovat psa na loptu, ty ides na to naopak... :ha: ale jasne, niektore cviky (kludove) je lepsie prekladat pamlskami. A so zravym psom sa lahsie robi - btw ako stopy?

Budem silno drzat palce, sikovni ste :aplause:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Simon-NO » Štv 14.06.2018 17:00

Nedá sa povedať, že stopuje zatiaľ len žerie granule :D vo štvorci sa to ešte dá (neviem posúdiť ako je na tom lebo to mam najmenej nastudovane) robil som aj tie rovné stopy (veľmi málo, asi 3x) z toho 2 x šiel dobre a raz úplne mimo :heh: ale to bola moja chyba lebo som robil kroky ďaleko od seba ( myslím tým ľavú od pravej) požral len 1 stranu :heh: tomu sa budem musieť povenovať :D
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Sob 16.06.2018 6:56

Simon-NO píše:Inaak lengvarsky má so mnou plány :D na jeseň chce aby som urobil tu základnú skúšku a na druhý rok IPO a potom na tie majstrovstvá mládeže na Morave alebo tak niekde :D dúfam, že to výjde


super :jop:
uz jsi se tam zahackoval :lol:
a plany byt musí :no:

me se to videa taky moc libi.
krom toho, co wer pise -o tom dosedani, netrpelivost -ono se to nese celym tim videem. mas v hlave nejaky cvik, co chces udelat a je ti jedno, ze předchozí nedotáhnul nebo jak ho udelal.
chtej po nem korektni provedeni vseho - sedni je sedni i kdyz se mu chystáš brat micek. nebo mu to nerikej vůbec.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Simon-NO » Sob 23.06.2018 22:17

Hodím to sem hoc to bol z môjho pohľadu jeden z najhorších tréningov chôdze...
Pes bol strašne vpredu
Priradenie bolo tiež zlé, často si sadal krivo
Ja som tiež robil veľa zbytočných pohybov
Proste ani pes ani ja sme nepracovali tak ako by sme mali
Jedine čo nám vyšlo bol povel pusť, ten mu celkom šiel
Tréning: https://www.youtube.com/watch?v=HEC943Q1Se0&t=447s

Odkladačky:
tie nám celkom vyšli, až na to jedno odbehnutie na začiatku
https://www.youtube.com/watch?v=W31I5a9Ug7Y&t=41s

Odreagovačka:
Tú som robil úplne na konci keď už pes nemal veľa energie...
išlo skôr o to aby sa pes vybrechal
viem tu handru by nemal svojvoľne pustiť
veľmi veľa som sa okolo neho pľantal, niečo som mal zlé s postrojom
a keď ho dráždim mal by som byť podľa mňa blišie
išlo o to aby si zvykal na reťaz, keďže začíname čo chvíľu cvičiť obranu- bol asi 3x na reťazi
https://www.youtube.com/watch?v=CoQzO1y-jPI
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Štv 12.07.2018 13:05

niet nad psa co chce cvicit :lol: uz dobiehame tie dva anglicke buldogy, uz chyba len moj komentat o tom, ze teraz sa ucime obiehat kuzel. to je proste Indy

[Youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vkZfJTyzJnw&feature=youtu.be[/Youtube]
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Lindchen » Štv 12.07.2018 13:09

No a čo mal robiť? :lol: Však na videu sa nič nedeje. :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Štv 12.07.2018 13:12

ved sa ani neda, ked sa tvari ze ten kuzel tam nie je :lol: on ho nevidi prvy krat, ale sa tak tvari, sa ho snazim naucit kus premyslat, ale vacsinou si lahne :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Lindchen » Štv 12.07.2018 13:13

Ono ten free shaping nie je pre každého psa.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Štv 12.07.2018 13:16

ale on to vie, len toto je vacsina casu jeho vycvikove nadsenie. hodim ine video, kde vidiet ze to vie
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Štv 12.07.2018 13:17

Tak to by som sa ja nacakala pri Fryovi tiez :heh: Ale teda ja take veci od neho ani necakam, zeby sa sam chytal :heh: On len pred vecerou si kuzel obehne v radosti z ocakavania alebo ked sa tesi velmi, ale akoze vyjdem von a cakat, ze sa bude mat ku kuzelu ani nahodou. Alebo k aportu. To je ciste science fiction :heh: Ale ked vidi misku s vecerou, to je ine kafe :heh: To je pripraveny stat na usoch - aspon teda, ked ma naladu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod wer » Štv 12.07.2018 13:22

Vcelku nechapem asi tvoje vycvikove metody... :nwm: Ved to ani nie je o motivacii, odhliadnuc od toho, ze ty ho doslova demotivujes. Preco by ho to malo bavit..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Štv 12.07.2018 13:25

Pockat, mne nieco uslo? Lebo ja tam nic nevidim ani nepocujem. Len natacanie psa, co len tak stoji a obzera sa, ze co s nacatym dnom :heh: Som myslela, ze sa caka na impulz od psa, ci som nieco zas nepochopila? U mna bezne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod wer » Štv 12.07.2018 13:27

Ked stale opakuje, ze pes sa neda motivovat, ze ho nebavi spolupraca, tak budem stat a cakat? Mne to teda nepride ako spravny sposob. Ten pes potrebuje nakopnut a dodat chut.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik