Tréningová videoporadňa

Tréningová videoporadňa

Poslaťod elfinka » Uto 03.11.2015 18:26

Uvidime, ci sa to chyti :smile: bolo by super mat tu videa treningove, rozpracovane cviky, motivacne techniky

Nas dnesny ranny pokus o "pes si musi povel vypytat"
https://youtu.be/rRLv_ehN8K4
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod vavrena » Uto 03.11.2015 18:30

Vypýtať si povel štekaním?? A načo to je dobré? Pes ti ziape pred každým povelom. :nwm: Týmto si človek vypestuje bliakanie vždy, keď si pes nie je istý... akože týmto som pochopila nejaké tvoje predošlé video, prečo si tam pobafkával, ale to vôbec nie je dobrý systém...

Tréningová videoporadňa je inak super :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod elfinka » Uto 03.11.2015 18:35

To je asi tazke si predstavit s malinou alebo pudlom :heh: Fido lahko ide do utlmu - proste straca zaujem, ak je vonku odidisiel by si cuchat, ak je na nudnom mieste lahne si a koniec. Potrebujem to otocit, aby sa nevzdaval, hocico urobi je to dobre - aj to stekanie.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod vavrena » Uto 03.11.2015 18:42

Aha, rozumiem, akože štekaním ho chceš hecnúť, no ale potom ti šteká pri bežnom cvičení, a to je celkom neželané.

Čokoľvek si pýtať práve štekaním nie je ok v zmysle, že potom pes bliaka na všetko aj keď to nie je potrebné. Moja malina si pýta aktivitu tak, že točí (ale pre mňa to je nežiaduce správanie, zásadne neodmeňujem), pudle zase očným kontaktom, väčšina ľudí sa uspokojuje s očným kontaktom, sadnutím...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Uto 03.11.2015 18:45

Ja by som toto tiez nerobila teda. Hugo strkal cumakom, stekanie len na povel, nechcem psa, co mi steka pri cviceni :hi: Vadi mi to. A aj u druhych ak zdielame spolocny plac :heh: Fundle su nastastie tiche, az na jednu, ktoru som poznala ustekanu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Uto 03.11.2015 18:55

vavrena píše: väčšina ľudí sa uspokojuje s očným kontaktom, sadnutím...


to je moc statické. pro nektere psy ne moc dobre...

ale mas pravdu v tom, ze nekdy se to zvrhne v nezadouci stekani. u nas to tak je :yes:
jen neni to timhle stylem vyuky, ale tim, ze jsem nemela jednoznacny spoustec/znameni.
byla to nahoda -Eliska si na to prisla sama -a to se odbourava nejhur.
u Kachny uz se snazim lepe...

a to co ma Elfi na videu -pred kazdym povelem -to nemam vyzkousene.
delam to na zacatku - steka na muj postoj - pak cvicim -uvolnim, rozstekam uz jen na povel - a pokracujeme.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Barbor » Uto 03.11.2015 19:25

Toto ste mysleli tym, ze pes sa musi snazit aby dostal odmenu? :haha:

https://m.youtube.com/watch?v=j9httkaQiZQ
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kives » Str 04.11.2015 6:46

elfi, mne bolo štekanie poradené ako uvoľňovací povel namiesto odmeny. napr. ideš pri nohe, robí to dobre, tak pochavala hlasom a začala som cúvať s povelom štekaj, štekaj, po chvíľke k nohe a pokračovalo sa. viac menej som používala len pri chodzi. pes išiel hore a dával viac pozor. neviem povedať, čo by bolo, keby sme cvičili na skúšky ďalej, či by som to robila ďalej alebo nie :nwm: .
to vypýtať si povel som videla raz u Matúša Balúna. Možno to má niekde aj na videu. Je to skor kontaktovaním psovoda.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Bad » Str 04.11.2015 7:34

elfinka píše:Fido lahko ide do utlmu - proste straca zaujem, ak je vonku odidisiel by si cuchat, ak je na nudnom mieste lahne si a koniec

Elfinka, jenom dotaz pro zamyšlení (protože Fido nevypadá jako cvičební lama) - a není tohle stresová reakce a ne ztráta zájmu? Ochranný útlum, protože si ten pes prostě není jistý, co má dělat a jestli to co dělá je to správné???
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Lindchen » Str 04.11.2015 7:35

Z toho šteknutia sa ti stane povera, že to treba pred každým cvikom. Keby si nedala povel, bude štekať viac / dlhšie?
U mňa sa pýta povel tiež očným kontaktom, keď veľmi chce, tak teatrálnym sadnutím :heh: .

Pripájam sa k otázke od Bad.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod janajka » Str 04.11.2015 7:47

a ja naopak. Pri kazdom cviku musim odburavat štekance. :heh: Lebo on ked sa nieco nove uci, tak si postekava, ze čoooo, yeees, poomeenato, potom sa cvik nauči ale aj s tym štekom. A potom ja mam este pracu navyse, ked musim odburat ten štek.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod usagi » Str 04.11.2015 8:35

Mne Graffi tiež začala stekotat v poslednej dobe :ach:
Ona ale väčšinou ponúka cviky, najradšej mi nadbehne a cuva.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Str 04.11.2015 8:41

Offtopic: jinak -Elfi -donutila jsi me projit si včera vecer moje stara video -a moc poucne to bylo.
clovek tak zapomina :yes:
Kachne to asi oceni. zase mi zapadlo par věci do sebe.


Bad píše: a není tohle stresová reakce a ne ztráta zájmu? Ochranný útlum, protože si ten pes prostě není jistý, co má dělat a jestli to co dělá je to správné???


když to tak je - co s tim?

ono fakt -cvicit psa, co nemá zajem o nic tak, aby se nedostal do stresu -to nekonecna práce...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Vikiki22 » Str 04.11.2015 8:42

Mne pred tréningom Eliška ukáže všetky triky, ktoré pozná a až potom začneme cvičiť. :heh: Freya len buď kuká na mňa alebo podáva packy. Našťastie so štekotom nemáme vôbec žiadny problém. Ani jedna nechce ani na povel štekať. :pac:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod wer » Str 04.11.2015 8:49

stekanie je fajn na nabudenie psa. pri silno vzrusivom psovi by som to asi nepouzivala, inak to pomaha. aj to, co pise kives, ja by som to sice nenazyvala "uvolnovaci", ale prave naopak - nabudzujuci. na zdvihnutie drivu, ked upada. ale to stekanie by som nespajala s "vypytaj si tym povel". skor oddelila - stekanie len na povel a dat si pozor, co potom odmenovat - ziaden cvik sprevadzany so stekotom nie je na odmenu....
ja som u stenata robila take cvicenia - stekaj/klud/stekaj/klud - ucila som striedanie vzruch/utlm. (tu utlm v zmysle napatie bez stekania).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Pokročilý výcvik