Tréningová videoporadňa

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Ned 15.07.2018 20:23

nemam, lebo ma tymi svojimi stavmi dost prekvapil, zacnem nieco cvicit je jedno akou metodou, ale on sa zvykne proste zaeknut a ja musim hladat ine metody
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod bibika » Ned 15.07.2018 21:23

máš natočené cvičenie s peškom?
Ako často a ako dlho cvičíš? Je si vedomý toho, že ide cvičiť, teší sa? Tešíš sa ty? :lol: (znie to divne, ale teda nižšie vysvetlím) Čím odmeňuješ? Iba pamlsky alebo kombinuješ s hračkami? Máš cvičenie zaradené ako rutinu?
Ja mám maltezáka a teda drive má aj v skoro 10tich bohovský, len som ho musela vedieť vybudiť na cvičenie. :no:
Doma mojkáč a totálna hnida posteľová (v čase písania príspevku vyvalený pri nohách na posteli, na aspoň 3 vankúšoch a mojej mikine -iba na posteli je pod jeho úroveň :joint: ). Vezmem pamlsky alebo výcvikovú vestu na seba a hneď je iný pes - je si vedomý, že sa ide cvičiť.
Stále začínam tým, že ho rozhýbem behaním, povzbudzovaním, tešením sa (vysoký hlas, tlieskanie), nech "chytí drive" - pre nezainteresovaných vyzerám ako retardovaná, čo piští a beží pred vlastným psom. Keď už mám pozornosť, tak začnem opakovať triky, ktoré má rád a odmeňujem za nich, hoci ich používam aj pri bežných venčoch bez odmeňovania - nech vie, že sa mu oplatí "byť naladený na mojej vlne" a pracovať. Odmeny volím podľa počasia (z mokrej trávy nechce aportovať loptičku lebo sa mu šmýka z huby), jeho drive-u (ak ho chcem zvýšiť vyberiem jeho modlu - červenú pískaciu loptičku, ak chcem presnosť - pamlsky). Stále končím presne rovnakým trikom s ešte tešiacim sa psom, ktorý by chcel makať ďalej - postupne predlžujem cvičenia.
Stal sa z neho magor, čo keď vidí vestu pomaly zabúda značkovať. Pred rokmi mi vonku venoval pozornosť max pár sekúnd a už sa zaňuchával, kedy som snila o psovi, s ktorým by sa dalo vonku cvičiť - čokoľvek. A ono to ide :smile: len to chcelo nájsť "spoločnú reč".
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Ned 15.07.2018 21:50

kellee píše:nemam, lebo ma tymi svojimi stavmi dost prekvapil,


a to je novinka, nebo to tak bylo vždy?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Pon 16.07.2018 7:17

Elis to nebolo vždy, ono to prišlo okolo puberty aj kopec iných zmien. Dovtedy sa krásne naučil pár cvikov odvtedy stagnuje.

Bibika nemám natočené video s peskom lebo sama si to neviem aj keď som skúšala a už teraz ani nebudem sa s ním ani naťahovať minimálne mesiac. Potom niečo natočim.
On sa teší na cvičenie ale iba na určité cviky, sú také čo robiť nechce ako nechcel kužeľ ako nechce aport
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Pon 16.07.2018 10:57

kellee píše:ono to prišlo okolo puberty aj kopec iných zmien


a od te doby jsi s tim nehla? nic se nezmenilo?

me se mlada taky rozsypava -ale prubezne ji zase nahodime a funguje dal :nwm:

Offtopic: dokonce me ted tak strasne mile prekvapila, když předvedla něco, co jsem ji ucila před dvěma! lety chvilku - a od te doby to nedělala - tak ted to sama od sebe zase zacala nabízet.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Pon 16.07.2018 11:02

Niečo sa dalo dokopy s niečím som nepohla vôbec. Neviem to vrátiť celé do takej pohody im za všetkým vidí tragédiu. Ja neviem už či ja to robím, alebo on vyslovene nechce. Niekedy je ok a potom zrazu sa zasekne, nespolupracuje začne sa opisovať a to už nerozhybem do pohody
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod elfinka » Pon 16.07.2018 11:18

Este je tazke rozlisit, kedy pes necvici lebo toho je na neho vela a kedy na teba proste kasle.
A teda pri tom pozitivne klikacom treningu sa vie celkom krasne naucit, ze je uplne okej na teba kaslat ked sa mu zrovna nechce. A nie kazdy pes je sialenec ktoremu sa chce vzdy.
Vlastne ziadny pes neni sialenec ktoremu sa chce vzdy - aj tie najviac namakane bordery obcas cvicia preto, lebo musia. A ked sa to prekona tak potom o to viac chcu.

Takze v tom videu u kuzela zas chybalo to najdolezitejsie - zaciatok a koniec treningu. Taketo hluche miesto sa obcas objavi, podstatne je co s tym clovek spravi a ci trening aj po nom konci pozitivne a akcne.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Pon 16.07.2018 11:49

Ono nejde o to ze nechce to aj alex občas dá najavo že nechce tak proste dokončím cvik a urobím s ním niečo čo ho baví a dám mu pokoj. Len indy sa začne tváriť akoby som ho bila úplne sa skrci opisuje si pysk a to niekedy aj pri cvikoch ktoré ovláda napríklad. A je jedno ci cvicak s klikrom alebo bez ten v tom podľa mňa nehrá rolu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Pon 16.07.2018 12:53

kellee píše: Len indy sa začne tváriť akoby som ho bila úplne


me az ted doslo, ze se bavime o mladem :pac: :pac: :oo: :oo:
to tomu se nechce?
tak to ale pak chce najit nekoho, kdo ti ukaze co a jak.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Pon 16.07.2018 12:59

elfinka píše:Taketo hluche miesto sa obcas objavi, podstatne je co s tym clovek spravi a ci trening aj po nom konci pozitivne a akcne


njn. ale na tohle proste není rada nejaka univerzalni. zatímco nekdy je třeba počkat, az pes zacne sam-vymysli to, podruhe je lepsi mi pomoci -aby to cele skončilo "dobře".
a to, co je lepsi nezalezi ani na cviku/pozadavku -u jednoho a toho samého je to jednou tak a podruhe jinak. :nwm:

abych tu jen neplacala - pokud ucim něco noveho, co moc nejde - mam pravidlo, ze musim videt progres. co nejdříve. pokud ne -prestavam s metodou drive, nez se pes uplne zasekne nebo pretoci.
aby si rpave clovek nezaviral dveře uplne.

Offtopic: a nemá byt kellee v nemocnici vlastne? :angel: tak neres psa ted, on pocka
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Pon 16.07.2018 16:39

Offtopic: Hej už ležím a stále riešim len psy bo Akex je doma na prášky a chlap tiez

Ja som to natočila hlavne aby ste videli že on proste také stavy má. Prešla som hneď po videu na inú metódu a pohoda len to už nenatocim aspoň 5 týždňov podľa doktora
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Simon-NO » Str 08.08.2018 13:26

Ahojte, dlho som tu nič nepridal :haha: myslíte ,že sme sa aspoň trošku zlepšili? :D

https://www.youtube.com/watch?v=fwvdztYTcoI&t=5s
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Str 08.08.2018 14:01

a chces pravdu nebo pochvalu? :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Simon-NO » Str 08.08.2018 14:07

Jasne ze pravdu
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Str 08.08.2018 14:18

Pozice u nohy je mnohem, mnohem lepsi.

ostatní jde dolu :ua:
trenink je dlouhy a nudny. nekoncis v nejlepsim.
cvicis na micek -ne ZA micek. a uz moc dlouho. jakmile tam není -jde dolu.
Offtopic: stekat ma na tebe, ne na micek napr.
cekej problém s odbouranim odmeny.

vadi mi, ze reknes povel "k noze" a pak si zacnes davat odmenu pod ruku, chytat voditko.
nejdriv se nachystam ja - a pak davam povel psovi - aby když nezareaguje, jsem mohla reagovat ja.

neustale se k nemu radis. ne on k tobe. ( krok vždycky udelas)
oddelila bych prirazeni a chuzi uz urcite. jakmile nepomuzes rukou - prirazeni nemas.

9.50 - korekce soucasne s povelem na konci cviceni u kysleho psa - ti veselejšího a chutnějšího psa neudela :nwm:

nahybas se nad nej.
a porad moc mluvíš :no:

ale jinak je to dobre. co by za to kolik lidi dalo :yes: :lol: :ha:

Offtopic: a sorry, nemuzu se ted vypisovat se spolecensky korektni omackou kolem :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik