Tréningová videoporadňa

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod wer » Str 04.11.2015 11:34

to bolo jasne, ze to urobi ako prve. :heh: ale aj k tomuto si sa dopracovala z toho pustania. :no: takze postupne. ked mu to vysvetlis, tak to tym len utvrdis. teraz to utvrdene nema, preto pri akejkolvek zmene pusta. preto mas zaradit aj ine situacie,a by si to zastabilizovala.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Str 04.11.2015 11:38

Teraz som uplne zmetena :hi: Ja to prekladam tym, ze hodim a strcim mu ruku d opapule a pretahujeme sa o to resp. mi to poda do ruky (vidno aj na videu, ked som sla vypnut kameru) a potom tym, ze len stojim a vtedy ma prist a predsadnut - vtedy som odoberala, lebo ked som mu neodobrala, tak proste on tu loptu pusti, rovnako ako ked mu ju len tak hodim, on s nou pride a ja nic, tak proste ju pusti. Ked mu poviem sadni, tak ju pusti 100% - ako povel. Hento sadni predo mnou bolo ucene navadzanim.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod wer » Str 04.11.2015 11:51

no ved to - ze pusti, ak neodoberies hned... tak aby si sa tomu vyhla, aby sa naucil, ze to ma drzat stale, kym teda mu to neodoberies. aj keby napr. ruka sla, tak by to nemal pustat hned. proste ucit ho, ze ma s tym pustenim vydrzat. jasne, ze postupne. napr. predsadne, namiesto odobratia mu das volno, cuvnes si, zas ho navedies, ze si ma s tym predsadnut. aj keby najskor pustil.. casom pochopi, ze to nemusi pustat, ze tak sa rychlejsie dopracuje k odhodeniu... to su len take tipy na zamyslenie - ty vies najlepsie, ako cvicite, aka je najvacsia motivacia pre neho, co najlepsie funguje... len niekedy sa netreba bat, ked pes urobi "chybu" (to pustenie pri opatovnom uvolneni napr), ked mu vzapati vysvetlis, ze to robit nemusi..
(aaaa, ja to neviem vysvetlit :heh: osobne potom radsej :heh: )
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Str 04.11.2015 11:53

Jaaaaaaj jasneeeee. Ale tak to nemyslim, ze este da, ale ano, aj to ucim a teraz VZDY este pusta. A ked pusti, ukoncujem nacvik. Lopta do vacku a ideme dalej. Neskor zase vyberiem a skusim znova. Tak 2x za prechadzku. Proste nechce to drzat furt :haha: (tak vlastne ja teraz robim len to, ze postupne predlzujem to sedenie. Predtym dosiel sadol a HNED som odoberala s pust, lebo inak by okamzite vypluval, teraz uz je tam aspon 1-2 sekundy, casom dufam, ze da aspon 5 :haha: )
Ma teraz napadlo, ze to skusim v stoji, ze ked dam volno, predsa je tam este ta chvilocka, kedy to drzi kym vstane - sice nie vzdy, ale obcas je :ha: Tak skusim tak.
Naposledy upravil pigie dňa Str 04.11.2015 11:57, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod wer » Str 04.11.2015 11:56

jj, tak vies. :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod janajka » Str 04.11.2015 11:57

jaaaj aport. vies ake som ja mala problemy s pustanim, on nosil, vyplul a odstupil. Aportuje velmi rad ale aport si nenosi, radsej by ho nechal v trave, keby idem prec. Nema ho rad v papuli. Najpv som naucila drz. To sa dalo najlepsie v sede. Postupne drz, ked prinesol (bez dalsieho povelu, lebo by hned padalo), potom zvlast ku mne, drz. A jedneho pekneho dna, aport nepadol ani po povele sadni (sice si lahol namiesto sadni ale pochvala bola). Odvtedy nepadal pri donasani a naslednom povele. Teraz este chodzu pri nohe s aportom a odovzdanim.
Ale vies co mas nevyhodu? ze je priliz nizko ten pes a pre aport sa musis sklonit az na zem.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Str 04.11.2015 12:01

No, tak to mam presne rovnake, on bud si ho vezmem od neho priamo do ruky, alebo to kdesi vypluje a nestara sa :au: Zlaty Hugo, pre neho je lopta modla. Chce ju len pre seba! A najlepsie cudziu :haha: Ten aj ked nahodou pocas prechadzky "stratil", tak presne vedel, kde ju nechal, ked som sa ho spytala, ze kde mas loptu, haaaaa?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod janajka » Str 04.11.2015 12:05

pamatam si Huga, ked som mala loptu vo vrecku a Hugo zo mna oci nespustil. :heh: Aj vziat som si ho mohla domov, kvoli lopte vo vrecku by siel aj bez voditka.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Str 04.11.2015 12:06

Ano, ano , ano :heh: By som musela velmi kricat, aby sa spamatal :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod wer » Str 04.11.2015 12:07

mne raz ktosi vysvetloval, ze tak sa testuju aporteri. ze ako dlho je schopny ju hladat, kym ju nenajde... Pax by hladal tie snurkove do umoru, ale za tenisovou by sa ani nerozbehol... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Str 04.11.2015 12:08

No moj nasiel kazdu jednu, aj cudziu. On loptu nikdy nestratil :hi: A do pol roka o loptu ani nezavadil :haha: To prislo az v roku!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kives » Str 04.11.2015 12:09

ani keď sa začneš hýbať, cúvať, volať?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Str 04.11.2015 12:11

Jasne, ze nie :heh: Pusti a ide s prazdnou papulou rozesmaty :haha: ON to proste nechce do ust. On chce za tym behat. Ved on ked prisiel, tak len behal za loptou, ale vobec ju nenosil (a aj to az neskor, najskor len kukal :haha: ). Nechal tam, kde dopadla. Ved co som sa tu ja naplakala, ze nic nevezme do huby :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod janajka » Str 04.11.2015 12:17

moj pes zas nema rad snurkove. Tenisove a take gumove maa rad ale tu snurkovu ani ho huby nechyti. Mu vadi, ze to je pretahovacia a to on az tak neoblubuje (a hlavne, daju sa lahko ukradnut druhym psom). A co robi s tanierom. :pac: Ten nenosi vobec. Beží, bežííí a ked tanier padne na zem, zastane meter pred nim a pozre na mna s prikrcenim hlavy az po zem, ci nehodim dalsi tanier.

edit - snurkove a taniere to je zasa Gaina slabost, za tym sa ide potrhat. Ale ona neaportujeee. Len nasilu prinesie a nevie drzat. Pretahovat sa zas, to aano.
Naposledy upravil janajka dňa Str 04.11.2015 12:21, celkovo upravené 1
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Str 04.11.2015 12:18

Tak to su su hodne podobni :heh: Boze, Hugo trieskal do taniera tolko, az ho zdvihol. Pre neho s tou gambou to vobec nebolo jednoduche, hlavne ked padol mimo travy na hlinu udupanu, rovnu :haha: Ale nikdy to nevzdal :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik