Tréningová videoporadňa

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod vavrena » Ned 31.12.2017 14:26

Štekot potom vydráždiš na loptičku, keď budeš chcieť učiť štekať. Hlavne nie na pamlsky, predstav si, ako by to dopadlo u tvojich rodičov :lol:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod moschino » Ned 31.12.2017 14:50

To je pravda :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod elfinka » Ned 31.12.2017 15:10

Stekanie na povel je len na narodaku, takze pokial nemas v plane stopovat a obrany, tak uplne zbytocne ucit.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod moschino » Pon 01.01.2018 12:56

Ok, dakujem za rady :jop: na narodak sa urcite nechystame :lol:
Dnes ako sme isli cvicit ma ihrisko, ako som isla von s voditkom a vreckom s pamlskami, tak sa potesila a bezala k branicke :heh: to je mile, ze sa tak tesi na cvicenie :pusa:
Chodzi sme dnes vela nedali, len parkrat, zato som naučila novy trik :hi: taky lahky steniatkovsky
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Pon 01.01.2018 14:02

vavrena píše:Štekot potom vydráždiš na loptičku, keď budeš chcieť učiť štekať. Hlavne nie na pamlsky, predstav si, ako by to dopadlo u tvojich rodičov :lol:


:yes:
tohle je presne vec, co clovek nekdy -na zacatku -uplne nedomysli...
kor tam, kde se pak prolina vycvik s beznym zivotem :heh:

a nekdy i dkyz se to domysli -psi si to vylozi stejne po svém :hi:

holky na me zkousi pouzit vystekavani, ktere se naucili na place - doma.
vcera jim chladla vecere na lince - a ja delala mrtveho brouka, nevšímala jsem si jich.
ale preci - kdyz se jich nevsimam -maji byt aktivni ony, ne? kdyz to funguje na place, proc to nezkusit v kuchyni... no a jak jsou dve :pac: jedna to zkusi, druha se prida -a uz to jede :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod moschino » Pon 01.01.2018 15:17

Ja som sice štekanie neucila, Fr uz vobec, ale on ma strasne zvukove prejavy :ach: uz odkedy som ho brala od chovatelky cestou domov do teraz.

Ta Dotty je taka super :pusa: krasne reaguje vonku, aj ked citila srny, odkladacka viac ako slusna na to, ze trénujeme spolu malo a v terene este menej
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Simon-NO » Sob 28.04.2018 11:28

Dávam sem len tak náš ranný tréning...
bolo by dobré ak by ste mi poradili ako zrýchliť ľahnutie/sadnutie z chôdze pri nohe..+mi povedať v čom robím chyby a tak :D
všimol som si ,že pes pár krát nedosadol, + raz mi pribehol bez zavolania...+ malé kusnutia za šnúrku ale to sa dá ľahko napraviť
Zvuk na mobile nie je veľmi dobrý, ale so slúchadlami to je OK :lol: :aaa:
https://www.youtube.com/watch?v=r_wg5De ... e=youtu.be
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod elfinka » Sob 28.04.2018 14:49

Ty supuj na cvicak, ale nie ako zaciatocnik co chce aby mu pes nezral ine psy na ulici, ale normalne sa pripravovat na skusky.
Alebo si aspon zozen tieto knizky: https://mach-kniha.webnode.cz/stastny-p ... me-hlavou/

Celkovo sa mi paci ako robis, stastny cviciaci pes

No a teraz pripomienky:
- 4:25 - to je "k nohe" pes si len sadne a odmena, spravne pocujem?
- to lahni z chodze skus trenovat tak, ze ty ides dozadu, so psom pri pravej nohe, aby si ho videl
- ked lezi a prides k nemu, tak ho odmen este kym lezi, nech si nesada sam casom
- ked sa pes postavi krivo, oprav psa a nie seba :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Simon-NO » Sob 28.04.2018 15:04

elfinka píše:Ty supuj na cvicak, ale nie ako zaciatocnik co chce aby mu pes nezral ine psy na ulici, ale normalne sa pripravovat na skusky.
Alebo si aspon zozen tieto knizky: https://mach-kniha.webnode.cz/stastny-p ... me-hlavou/

Celkovo sa mi paci ako robis, stastny cviciaci pes

No a teraz pripomienky:
- 4:25 - to je "k nohe" pes si len sadne a odmena, spravne pocujem?
- to lahni z chodze skus trenovat tak, ze ty ides dozadu, so psom pri pravej nohe, aby si ho videl
- ked lezi a prides k nemu, tak ho odmen este kym lezi, nech si nesada sam casom
- ked sa pes postavi krivo, oprav psa a nie seba :lol:


4:25 :haha: nie to je stoj len mi preskočil hlas :D :haha:
Cvicak- tak to je malo %, že tam bude niekto, kto by bol ochotný sa mi venovať... Už len kvôli tomu, že pes nikoho cudzieho k sebe nepustí...

Minulý víkend som si zohnal kontakt na týpka co cvičí psov, služobných, alebo len tak... Vravel mi to isté :lol:, že sa mám pripravovať na skúšky.. Ale zatiaľ na skusky môžem zabudnúť lebo by som len prišiel pred rozhodcu a stekal by... Oni tam boli asi 3-4 a vraveli, že to vyzerá tak akoby ma ten pes bránil... Pokiaľ prejdem okolo nich psovi to je jedno, ale akonahle sa zastavím a začnem sa rozprávať tak začne stekat a vyskakovať...

Vraveli mi, že by najlepšie bolo dať psovi výmenný pobyt aby ho niekto zobral kade tade medzi ludi, psov a tak.. Proste aby ho niekto "dal dolaty"

Mam sa mu ozvať ak ho naučím aport a trocha stopu... Aspoň vo štvorici aby vedel..

A ďakujem za rady :jop:
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Puk » Ned 29.04.2018 15:45

Musím povedať, že na svoj vek a skúsenosti ste šikovní! Škoda by bolo to nadšenie a prejav znehodnotiť! Preto nutne : na dobrý cvičák, alebo k dobrému inštruktorovi! Musí ti niekto ukázať, ako neprejsť do zlozvykov a podoťahovať cviky do konca. PS. Obraty sa robia aj do ľava... :no: Nikto ti korešpondenčne v konečnom dôsledku nepomôže. Usmerniť môže, ale ver, že naživo je to na nezaplatenie!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Simon-NO » Ned 29.04.2018 16:46

Ďakujem veľmi pekne :) vedeli by ste mi poradiť nejaký ten dobrý cvicak v okoli Vranova? :) kde by sa mi fakt oplatilo ísť :D nejak by som už otca dokopal k tomu aby sme ho navštívili aspoň 1 týždenne :D + nejaký dobrý letný tábor? Verím, že tam by sa už toho dalo urobiť viac a zistiť prečo sa môj pes správa tak ako sa správa :haha: :haha:
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Ned 29.04.2018 21:57

Me se to taky moc libi :jop:
Ale souhlasim, ze tady moc jak radit přes net -nejde :nwm: Je tam toho moc, co by mělo byt "trosku" jinak .
Potrebujes nekoho na zivo, aby ti vysvetlil spoustu "drobnosti". Jak věci pospojovat - jak dal pokracovat.

Ten pes toho ma nauceno hodne - bavi ho to, vypada paradne u toho. Je vas skoda na jen nejake cviceni "doma na dvore".
Mel by se pripravovat na zkoušky :yes:
Ale když budes takhle pokracovat - si zaviras dveře dal . Posloupnost, nezvysujes obtiznost, nedodelavas zaklady -ale ucis další a další věci - napul.

Napr. - chces rychlejsi sednuti -ale pes nereaguje na povel ani pomalu :nwm: - pomahas mu.
Zakladni pozice, prirazeni, privolani, obraty - všechno rozdelane, nic nedotazene.

Nevim, jestli to pisu srozumitelne - proste :-D - v tele fazi uz bych si osobne představovala, ze radsi méně pozadavku -ale uz bez pomoci, ciste jen na povel.
Ale znovu opakuji - tohle plati pro zkoušky.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Simon-NO » Pon 30.04.2018 12:20

Tie obraty myslíte, že prejde pozamňa alebo ako? Veľmi tomu nerozumiem... Videl som dva spôsoby ako naučiť psa k nohe 1. Takto ako ho učím ja +-
2.ze pes obíde okolo mňa a sadne si k nohe takto som ho to učil keď bol malý ale bolo mi povedané, že zatiaľ mi to netreba...

Alebo ste mali na mysli otočenia pri nohe, lebo do ľava to nie je také plynule :/
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Elis » Pon 30.04.2018 13:30

za pochodu celem vzad se dela doleva :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Simon-NO » Pia 11.05.2018 21:54

Ak sa niekto nudí tak nech si pozrie ;)
Je to zostrihané z 2 tréningov...
Pri všetkých clipoch s čiernou šiltovkou bol nácvik "focus heelingu" proste aby sa na mňa (loptičku) stále pozeral
nejaké tipy ako na to? Pán lengvarský mi vravel ,že hoc urobím 3 kroky ale nech to je tak aby sa pes stále pozeral hore, keď sa pozrie mimo mám sa zastaviť

https://www.youtube.com/watch?v=TvVxGomuagc&t=2s
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik