Drajvový pes.

Re: Drajvový pes.

Poslaťod elfinka » Ned 04.03.2018 17:52

kellee píše:mame tu niekde temu tykajucu sa drivu u psa? a ak nie, ako na to?da sa to dufam nacvicit?

Akurat odpoved na to ako zvysovat tu asi neni :smile:

Tak ja len moj velky objav (nesmejte sa :lol: ) posledneho mesiaca. Zaklad je starat sa o psove sebavedomie. V treningu musi byt tak akuratne vyvazeny uspech s vyzvami. Tazsie veci trenovat doma, na novom/rusnom ist kludne o niekolko levelov nazad. Neni hanba priznat ze moj pes nieco nezvlada a prisposobit sa tomu, zlo je nechat ho vybuchnut.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Drajvový pes.

Poslaťod kellee » Ned 04.03.2018 18:19

no veru to tam nebolo. Indy strasne rychlo straca zaujem o vycvik, kludne si pocas cvicenia zacne vylizovat kde co :ha: obzerat sa, dokonca sa sa mi stalo ze mi odisiel znudeny :plac: ale to bolo nastastie len raz. takze som uplne skratila cvicenie doma,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Drajvový pes.

Poslaťod wer » Ned 04.03.2018 18:30

urcite sme to niekde uz rozoberali, ale netusim, kde.

zakladom je, aby sa pes nevzdaval, aby bol nauceny zabojovat a aj cez nepohodlie, prekazky. odmena nesmie byt lahko dosiahnutelna, tym sa zvysuje zaroven jej hodnota.
ked psa odtahujem od hracky/zradla, skryvam mu ju, odtlacam ho, musi sa za nou rvat hlava-nehlava, ziadne pasivne cakanie... hracku mu kradnut, vyrvat z papule, strhnut ho do hry - hra je v podstate "boj" o hracku medzi psom a psovodom, takze to treba vediet dobre zahrat, len vtedy to bude psa naozaj bavit. odmena prichadza az po dlhom drazdeni, ked pes fakt velmi velmi velmi chce. ja som tak trenovala napr v horucavach, kedy nemalo zmysel robit dake cviky - priviazala som si psa a drazdila ho na hracku a dostal ju, az ked aj zabudol, ze je teplo a bol cely bez seba a potom skoncilo cele cvicenie.
ale musim podotknut, ze clovek si to musi vediet ustrazit, lebo to psa uci v podstate presadzovat sa. takze to nie su rady pre beznych psickarov, kedy je skor chcene, aby psik pasivne cakal.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Drajvový pes.

Poslaťod wer » Ned 04.03.2018 18:32

kellee, skratit cvicenie a zvysit motivaciu...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Drajvový pes.

Poslaťod kellee » Ned 04.03.2018 18:40

ved hej cvicenie som uz skratila. on je presne ako pises, nebojuje, ked mu nieco vezmem, tak si sadne a caka, ziadne to hrrrr
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Drajvový pes.

Poslaťod wer » Ned 04.03.2018 18:44

tak to musis vytvorit... s citom, zo zaciatku len naznak odmenis a postupne pritvrdis. unikaj mu s tym, kradni mu to, zvys zaujem. na co cvicis? na zradlo?

a ja by som primarne budovala ten drive a kaslala na nejake extra cvicenie (samozrejme, teraz nemyslim, ze nerobit pol roka nic, ono to musi mat nejaky kontinualny progres...)
Naposledy upravil wer dňa Ned 04.03.2018 18:46, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Drajvový pes.

Poslaťod kellee » Ned 04.03.2018 18:46

ano na zradlo lebo je pazravy, mlsky menim, pouzzivam kde co, teraz ho ucim trochu na hracku, skusam sa s nim natahovat tak ak sa chyti skusim cvicit aj s hrackou
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Drajvový pes.

Poslaťod wer » Ned 04.03.2018 18:48

noo, doplnila som. nie cvicit. len sa hrat a rozvijat ten zaujem. alex je na hracky? mozes vyuzit druheho psa.
(toto sme tusim s hrivou riesili - rozvijanie zaujmu pomocou dvoch psov..)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Drajvový pes.

Poslaťod kellee » Ned 04.03.2018 18:49

jasne, alex je hrackovy
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Drajvový pes.

Poslaťod Elis » Ned 04.03.2018 20:49

kellee píše: on je presne ako pises, nebojuje, ked mu nieco vezmem, tak si sadne a caka, ziadne to hrrrr


A kluci si spolu hraji ? pretahuji se o neco ?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Drajvový pes.

Poslaťod kellee » Ned 04.03.2018 21:15

hraju sa spolu take tie psie hry, o nejake veci som ich nenechala sa tahat, lebo Alex s Indym poriadne zameta, tak som to stopla
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Drajvový pes.

Poslaťod kellee » Ned 04.03.2018 21:15

hraju sa spolu take tie psie hry, o nejake veci som ich nenechala sa tahat, lebo Alex s Indym poriadne zameta, tak som to stopla
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Drajvový pes.

Poslaťod Elis » Pon 05.03.2018 7:57

kellee píše:hraju sa spolu take tie psie hry, o nejake veci som ich nenechala sa tahat, lebo Alex s Indym poriadne zameta, tak som to stopla


casto, velmi casto se stava u druheho psa v rodine, ze se mu nechce "moc delat" , nema prave moc drive, snadno se vzdava. na tohle tema jsem mela mnoho debat :lol:
ten druhy pes, misto toho aby stene nabudil - ho uslape.
neni to nic napadneho, okatého - ale je to tam. a i kdyz je clovek presvedcen, ze to ukociruje -tak ne vzdycky se to dari. jsou to takove drobne, ale dennodenni zalezitosti, ustrky -ale stene proste zije v tom, ze se nema cenu se moc snazit, ze stejne nevyhraje.

je treba se hodne venovat steneti a ukazovat mu, ze ma cenu se snazit vyhravat :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Drajvový pes.

Poslaťod wer » Pon 05.03.2018 8:24

Este k tomuto
kellee píše: Indy strasne rychlo straca zaujem o vycvik, kludne si pocas cvicenia zacne vylizovat kde co :ha: obzerat sa, dokonca sa sa mi stalo ze mi odisiel znudeny :plac:

Ak cvicis len staticke cviky na presnost, tak.to je uplny zabijak drivu. Musis to kombinovat s dynamickymi cvikmi...

Offtopic: elfinka, nezmenis nazov temy? toto sa neda moc vyhladavat :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Drajvový pes.

Poslaťod Elis » Pon 05.03.2018 8:53

wer píše:Ak cvicis len staticke cviky na presnost, tak.to je uplny zabijak drivu. Musis to kombinovat s dynamickymi cvikmi


jj. tohle je taky fakt. a je to tezke to vyvazovat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik