Rozvoj kondície športového psa

Rozvíjate kondíciu psa vo výcviku nejakou vedľajšou aktivitou?

Áno
20
67%
Nie
1
3%
Zatiaľ nie
9
30%
 
Celkom hlasov : 30

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod merri » Uto 02.04.2013 15:51

Offtopic: Ja sa o Berryn chrbat bojim stale. :ua: Pre nu neexistuje prechadzka bez hadzania kamienkov, snehu, paliciek, lopticiek, vsetko sprinty zo strany na stranu, prudke brzdenia a zmeny smeru. Ale nedokazem jej to proste odopriet, ona tym zije.. :ua: Tak aspon v lete plavame co najviac, snazim sa jej drzat nizku vahu, davam vyzivove doplnky. Ked bude moznost, pojdem s nou na preventivne RTG, nech vieme na com sme.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 02.04.2013 17:21

No keď tak čítam túto tému, som rada, že aktívnejšie s agility začíname až teraz, keď má krpec 20 mesiacov. :smile:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod hriva » Uto 02.04.2013 17:44

Ja Brii hadzem lopty väčšinou do kopca. Super sa tým osvali a nebrzdi tak prudko ako na rovine
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod calwen » Uto 02.04.2013 17:46

wer píše:ano, davala som mu vyzivove doplnky asi do 2 rokov. krmeny bol kedysi eukanubou pre velke plemena, potom trainerom. a ano, iste su v tom aj predispozicie, ale najvacsiu rolu zohrala vraj prave vysoka zataz. keby bol doma na gauci, zmeny sa neprejavia (alebo az v starobe..).

inak mame aj malinacku jednu na cvicaku s podobnym problemom - a malinaci predispozicie moc nemavaju, je to tak polka z paxa a ani rychla prilis nie je (ani na obranach, ani pri aportovani) a predsa.

takze vsetko s mierou a menej je niekedy viac.


Wer a Mardi co :heh: Zdrave plemeno, pes krmeny kvalitne s doplnkami, zataz pridavana postupne od roku a kde sme teraz...
Ja som teda aporty s nim nikdy moc nerobila ale zas netvrdim, ze bol do dvoch rokov ako v bavlnke na gauci. Genetika je proste svina.


Inak s Rox aportujeme do kopca - ale po riadnom zahriati a len ako pripravu na coursingove preteky, nie na vybehanie. Esteze je aspon ona zdrava :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod wer » Uto 02.04.2013 18:40

hrivushka píše:Ja Brii hadzem lopty väčšinou do kopca. Super sa tým osvali a nebrzdi tak prudko ako na rovine


lenze tam je aj cesta spat - dolu kopcom. a moj pes vyvija naprosto rovnaku rychlost tam aj spat, takze toto som sice robievala, ale velmi rychlo zavrhla, lebo by sa mi zfleku prizabil.

calwen, vsak to, ty si ten nedostatok aktivity mozes kompenzovat aspon na roxe :lol:

Offtopic: a tiez sa pripajam ku gratulaciam zihanej vychrtlinke :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod hriva » Uto 02.04.2013 19:09

No ona mi loptu vždy spustí z kopca, ja ju chytim a ona ako na loptu striehne sa pomaly priplazi dole a zas šprint hore. Tak som ju to naučila lebo ináč sa tiez zabijala dole kopcom a pár krát aj nosom poorala zem :ach:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Cathie » Uto 02.04.2013 19:10

wer píše:Offtopic: ja poznam osobne aj takeho - pes sa venci len pred barakom, na ziadnej vychadzke nikdy nebol, je nonstop na cvicaku - a kondicku mu hocaky pes len moze zavidiet :heh:

Ja tiez a vzdy, ked takeho psa vidim, iba zavidim.. :heh:

Ja som sa kondiciou a osvalenim musela zacat zaoberat dost, lebo sa mi proste v dogdancingu vobec nedarilo niektore cviky naucit - pretoze pes na ne proste nemal osvalenim a samotny trening konkretneho cviku nepomahal.

Chodime behat, ale to podla mna u nej velke vysledky nema, skor u mna :lol: Plavanie je u nas na programe v obdobi jar-jesen aspon 4-5x do tyzdna, ale to odjakziva + posledne mesiace k tomu pridavam cvicenie na fit lopte, na balancom vankusi a pripadne vyuzivam niektore cviky z DD na cvicenie s vlastnou vahou (to prakticky kazdodenne). Plus ja este 1-2x do tyzdna pridavam masaz a natahovanie svalov, aby som predisla ich skracovaniu.
A osobne som veeelmi spokojna - so zlepsenim osvalenia aj rovnovahy v poslednom case. Je to citit na svaloch, vidiet na praci a lepsom pohybe :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 02.04.2013 19:13

Cathie, prečo by sa svaly mali skracovať, ak sa používajú?
Fit loptu máš akú? Ľudskú?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod wer » Uto 02.04.2013 19:16

hrivushka píše:No ona mi loptu vždy spustí z kopca, ja ju chytim a ona ako na loptu striehne sa pomaly priplazi dole a zas šprint hore. Tak som ju to naučila lebo ináč sa tiez zabijala dole kopcom a pár krát aj nosom poorala zem :ach:


Offtopic: pre sportoveho psa neziaduce - treba rychlo chytit a rovnako rychlo letiet spat, hlavne bez pustania. :ha:

Cathie píše: Plus ja este 1-2x do tyzdna pridavam masaz a natahovanie svalov,


hej, aj masaze praktikujeme odjakziva, ale to len v ramci maznosenia :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod hriva » Uto 02.04.2013 19:18

Offtopic: :ha: tak ja mám psa len takého poflakovacieho sa, nie je to žiadny pracant :ha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Cathie » Uto 02.04.2013 19:32

Zuzka popravde, odbornu odpoved na to PRECO a ako to funguje, ti nedam. :lol: Iba viem, ze aj pri posilovani u ludi a u sportovcov sa hovori o tom, ze sa im svaly a slachy skracuju a preto je dolezite udrziavat aj ohybnost.

Na seminari o cviceni na fitloptach nam co-to ukazovali aj z natahovania a aj nam ukazovali, pohyby ktorych svalov a sliach maju casto obmedzene napr aktivni agilitaci..

A ano, fit loptu aj balancny vankus mam ludske, ale kvalitne. BV je objednavany cez psickaren, ale aj tak to bolo vyrabane pre ludi :no: Niekde mam aj videa z cvicenia na oboch a niekam na DF (asi v sekcii DD) som aj pisala, co cca cvicime na fit lopte.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Elis » Str 03.04.2013 8:26

wer píše: lenze tam je aj cesta spat - dolu kopcom. a moj pes vyvija naprosto rovnaku rychlost tam aj spat


jj. to nemuzu ani zkouset:-) by metala kotrmelce...

wer píše: Offtopic: a tiez sa pripajam ku gratulaciam zihanej vychrtlinke


vychrtlina dekuje:-) vcera se i zapomnela a vecerela:-)

jinak - zpet ke zdravi - muze clovek predvidat jak chce - pak si jednou mozek vypne a pes ma hned navrh.
Se mi malem povedlo obesit si psa a zlomit mu nohy zaroven v jedne a te same chvili.
v ramci predelavani aportu jsem ji chtela uvazat - a nenapadlo me nic jineho, nez u metrovky to udelat.
takze uvazana na necelem dvoumetrovem voditku vzala aport a misto aby udelala ty dva krucky ke me - otocila se, preskocila metrovku tam a zpatky a az pak predsedla. to mam z toho, ze s ni delam shaping:-)
ale teda az se mi krev zastavila, ze se zamota a nohy si dolame - a navic jeste v prosince metrovku neskakala vubec.
takze jsem si malem krom psa rozbila i xy cviku.
jsem si musela postezovat, jak jsem tupa:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Gaštanko » Pon 15.07.2013 16:55

citam, citam a napada ma: nemate niekto tip na dobru literaturu o kondicnych treningoch psov v sportovej zatazi a ich regeneracii a vyzive?
Pripadne nejake seminare, ak sa niekde konaju..vdaka!
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 15.07.2013 17:14

Super bol seminár o cvičení na fitloptách sestier Urbáškových. Odporúčam. :smile:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Gaštanko » Pon 15.07.2013 17:32

diky za tip, uz kukam, no na stranke maju, ze bude zase seminar 31.8. na Slovensku, ale nemaju napisane kde presne..
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik