Switch to full style
Odoslať odpoveď

Rozvíjate kondíciu psa vo výcviku nejakou vedľajšou aktivitou?

Áno
20
67%
Nie
1
3%
Zatiaľ nie
9
30%
 
Celkom hlasov : 30

Rozvoj kondície športového psa

Sob 30.03.2013 19:27

Rozvíjate nejako kondíciu psa vo výcviku aj inou aktivitou? Napríklad pravidelný beh so psom alebo ťahanie záťaže?

Rozvíjaním kondície by mala prísť neskôr únava a tým by mal aj neskôr klesať drive. :nwm:

Re: Rozvoj kondície športového psa

Sob 30.03.2013 19:42

My hlavne v lete plavanie co najviac, a beh pri biku. To ale nerobim primarne kvoli sportu, ale pre zlepsovanie kondicie vseobecne a na osvalenie a zdravy pohyb pre klby, chrbat.

Re: Rozvoj kondície športového psa

Sob 30.03.2013 21:55

Ano:-) cca 2 tydne jde na vyjizdku s konmi. 20km neni problem. V lete voda.
Nicmene -ac ma fyzickou vydrz myslim si opravdu dobrou - po jedne slozitejsi stope toho ma jak buchet.
Asi nejlepe je to videt na revirech -v ramci treninku bez figa je muze behat porad. Jak je tam fig, unava prichazi mnohem driv.
Na druhou stranu je ale asi fakt, ze kdyby nemela vedlejsi aktivity - byl by utlum prisel jeste driv -nemam zadne
drive-ove plemeno.

Re: Rozvoj kondície športového psa

Sob 30.03.2013 22:24

A nie je rozdiel medzi driveom a kondíciou?

Re: Rozvoj kondície športového psa

Sob 30.03.2013 22:30

to zcela urcite je:-)

Re: Rozvoj kondície športového psa

Sob 30.03.2013 22:31

Mne to dava logiku, ako to extreme napisal:
extreme píše:Rozvíjaním kondície by mala prísť neskôr únava a tým by mal aj neskôr klesať drive.

Ked sa pes rychlo unavi, nebude podavat take vykony, aj ked drive ma. Ked ma pes lepsiu kondicku, tak ta unava nepride tak skoro.

Moja je taka napr. v teple, drive ma, za lopticku aj zivot, ale rychlo sa unavi a nie je taka rychla, ako ked je chladnejsie. To sice nesuvisi uplne s kondiciou, ale je to podobne.

Re: Rozvoj kondície športového psa

Sob 30.03.2013 22:41

Čiže drive nesúvisí s kondičkou, no nie? :smile:

Re: Rozvoj kondície športového psa

Sob 30.03.2013 23:00

rozdil to je, souvislost ale vidim.
kdyz potrebuju udrzet psa dele ve vzruchu tak si myslim, ze to pujde lepe s fyzicky neunavenym psem??

Re: Rozvoj kondície športového psa

Sob 30.03.2013 23:02

Ja súvis medzi drivom a kondičkou vidím v tom, že spravidla pes čo má drive ho nemá len tých 10 minút na place, on sa na svoj výkon strašne moc teší už v aute cestou na pretek a potom to nekonečné čakanie kým príde na štart. Toto sa na psovi bez skvelej kondície- psychickej ale aj fyzickej zákonite prejaví pri výkone.
U nás tomu nie je inak. Keď je sučina unavená, tak robí blbosti. prehreje sa jej mozoček :heh: pričom normálny pes spomalí, pes-psychopat do cvičenia chytí paniku že by majiteľovi nevyhovel, pretočí sa a núka bez rozmyslu cviky. V tréningu vidím ako sa s rastúcou kondíciou predlžuje čas, ktorý je Lotyna schopná sústredene odmakať.

Cielená príprava psa je hrozne dôležitá. Napriek tomu že pri tom pes vykonáva činnosti nesúvisiace s jeho športom, tak sa to výrazne prejaví na výsledkoch a v neposlednom rade je kvalitný kondičný tréning prevenciou zranení.

Re: Rozvoj kondície športového psa

Sob 30.03.2013 23:51

Ale tak vysoký drive môže prejaviť aj veľmi unavený pes, nie? Samozrejme, nebude stopercentný, ale podľa mňa drive fakt nie je moc o kondícii. Na druhej strane, ako Rehssi spomínala, rozvíjanie kondície je dôležité.

Re: Rozvoj kondície športového psa

Ned 31.03.2013 7:16

My každý den vela chodíme a aportujeme. V lete stále pláva. Myslím ze výsledky je poznať minule jej vet ohybal stehná kvôli niečo a len pučil oči ze ma nohy ako kulturista a fakt. Ako kamen je cela. A pritom vyzera byt tlsta ale to ona je taka mocna :ha:

Re: Rozvoj kondície športového psa

Ned 31.03.2013 7:41

pomimo cvičenia plávanie, lietajúci tanier, loptička. tiež mám pocit, že by sa pri cvičení bez tohto unavil rýchlejšie, ale závisí od činnosti, stopy sú jednoznačne brutus na sústredenie.

my máme úsek, kedy sa pŕšerne teší na cvičenie a od samej radosti je nepresný, potom je úsek, kedy je to vyvážené a je presný ako hodinky a potom už je únava, kedy by aj chcel, ale uz vidím, že ide dolu.

Re: Rozvoj kondície športového psa

Ned 31.03.2013 7:55

Ja by som ku tomu drivu a únave mala pár skúseností zo strany poľovných plemien. Ak má pes drive a nemá kondíciu a jeho majiteľ nie je opatrný, tak si vie psa uštvať. Resp. pes sa uštve sám, lebo strašne chce robiť a ide vlastne pri nedostatočnej kondícii akoby do mínusu a potom len padne. Pes čo má kondíciu a nemá drive, tak bude robiť možno aj kratšie ako keď je to naopak. Ideálna kombinácia - pes čo má kondíciu, drive a rozumného pána. :lol:
Inak my rozlišujeme, či chceme mať psa v takej "maratónovej" alebo "šprintérskej" kondícii. Podľa toho trénujeme nejaký čas pred výkonom. Lebo ak chceme ísť napr. na field trial, tak potrebujeme aby pes nešetril sily a išiel naplno. Tréning je krátky ale intenzívny (max. 15 min raz za deň, raz za dva dni). A úplne postačí, pes je hotový. Kebyže idem len na vychádzku, tak pobehá x kilometrov za 2 hodiny a je menej unavený ako pri intenzívnom15 minútovom tréningu. Neviem ako sa to nazýva v športovej terminológii. Možno tak nejak že tréning zameraný na výbušnosť a tréning zameraný na vytrvalosť? :otaznik:

Re: Rozvoj kondície športového psa

Ned 31.03.2013 8:22

najviac sa u sportoveho psa rozvija kondicka pri obranach. a na stopach sa tiez dobre trenuje vydrz a sustredenie.
co sa tyka behania, ak aby to malo mat nejaky efekt, tak by trebalo aspon 30 km ubehnut. :ha: ked, tak skor kratke sprinty v maximalnej rychlosti. ja som napriklad hadzavala psovi dve lopticky - z jednej strany na druhu. potom este samotne stekanie podporuje kondicku - to som vyuzivala zase v lete, kedy by mohol klesat drive.

inak ja si musim davat pozor, lebo moj pes skor padne, ako spomali... :ach:

Re: Rozvoj kondície športového psa

Ned 31.03.2013 8:43

Offtopic: dobre vediet o tom stekani, ked musime setrit nohu, necham ju aspon ziapat :lol:
Nemam sportoveho ani pracovneho psa, ale snazim sa v ramci moznosti, nech ten pes kondicku ma, a je pekne osvaleny, ma pravidelny pohyb (a nie po sidlisku), v lete vela, vela plavania, jar a jesen turistiky, v zime asi aj brodenie sa snehom nie je uplne lightove :lol:
Mna skor zaujima, ci sa vobec da nezvysovat kondicka, ak mam so psom zaujem o nejake vysledky.
Odoslať odpoveď