Rozvoj kondície športového psa

Rozvíjate kondíciu psa vo výcviku nejakou vedľajšou aktivitou?

Áno
20
67%
Nie
1
3%
Zatiaľ nie
9
30%
 
Celkom hlasov : 30

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Lindchen » Ned 12.04.2015 18:23

Mne sa to zdá strašne málo :nwm: . Aris ako polročný mal fyzickú aktivitu (ktorú si riadil sám - hra s inými šteňatami a mladými psami) cca 2 hodiny, aj 4 niekedy. 5-mesačný išiel vlastným tempom na Devín a späť (cca 8 km).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod elfinka » Ned 12.04.2015 18:34

Tiez mi to pride sialene malo, este aj moj objemny velky lenivec spachtos mal v pol roku minimalne hodinove ranne vencenie, ak som teda nechcela prist do rozhryzeneho bytu poobede. A vecer nieco podobneho. A ak aj bude mat nieco s klbmi, tak to bude niecim inym skor ( :ua: )
A co som tak mala okolo seba stenata akcnejsich lahsich plemien rovnako stare, tak ti boli vonku s nimi furt, lietali skakali chodili na dlhe vylety.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Lindchen » Ned 12.04.2015 18:43

Nie je zas tak dôležitým kritériom dĺžka pohybu, ale skôr jeho druh. Verím tomu, že prirodzený pohyb nemôže šteňatu ublížiť. Ak je v bezpečnom prostredí, kde nemá strach si ľahnúť, relaxovať a potom chodiť, čuchať, zas sa zahrať, potom zas čosi objavovať, potom zas lietať s kamošom a tak dokola, tak si nemá čo poškodiť (pokiaľ tam nie je nejaké vrodené ochorenie). Asi niečo iné je robiť s polročným psom nejaké ťahanie alebo "vážne" agility.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Elis » Ned 12.04.2015 18:57

elfinka píše: len dufam ze mi naopak nezacne demolovat byt od nudy :pac:

Inak on naopak, po tabore, na ktorom bol extra vypluty uz od druheho dna, bol doma po jednom dni ako rybicka (rozumej, v povodnej nicitelskej otravnej kondicii). Ale to moze byt tym ze stena skor vybije ale aj nabije baterky. .


on se hlavne musi naucit smerovat tu energii do zadoucich cinnosti :no:
ne ze ze cvicaku/cviceni - pujde svezi :ha:

k tem mladasum - indiviualni to je a cit je treba.
S KAchnou zreba uz "cvicicm" . a musim se smat, kdyz ctu vsechna ta obecna varovani pred cvicakem v rannem veku. nevedi, jak takove "cviceni" vypada. ( 3-4 za den se stene vytahne na 10 minut )
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod elfinka » Pon 26.10.2015 15:58

Pozrela som sa na svoj treningovy dennicek do kolonky "co sa nepodarilo" - a mam pocit ze je opat raz nacase obmedzit pobyt navolno, pri tom jak ma ten moj truhlo loviace zatmenia nevidim nepocujem (na pohybujucu sa korist, ale co je horsie tak aj na pachy). A tu narazam na svoju utkvelu predstavu, ze vsak bez pobytu navolno ten pes nemoze mat dostatok prirodzeneho pohybu aby to bolo zdrave.

Takze, moze mi prosim niekto tuto utkvelu predstavu vyvratit? Staci psovi ako dostatocna fyzicka aktivita vacsinu casu len pobyt na voditku, a voditkovacie aktivity - kolobezka, beh (akurat netaha, takze oboje max klusom)?
Mne tam chyba hlavne moznost poriadne sa prebehnut tryskom, to ho jednak bavi, dvak to asi bude inak namahat svaly nez klus. Len ako to dosiahnut bezpecne so psom, ktory neaportuje a netaha :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Lindchen » Pon 26.10.2015 16:13

Nemyslím si, že neriadený voľný pohyb je niečo, čo pes nutne potrebuje. Podstatné je, aby mal dostatok psychickej a fyzickej aktivity a dostato priestoru, takže v na poli alebo v lese na dlhšej šnúre. Mnohí psy voľnosť nepoznajú, pretože to privolanie proste nezvládajú. Sú tam duriče, chrty, severania... Žijú.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod kives » Pon 26.10.2015 17:49

jj, tiež myslím, že ak bude mať dostatočné zamestnanie, tak v pohode.
plno psov pozná len koterec-cvičák-koterc. to nie je damé ako ideálny príklad, ale aj tieto fungujú.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Bad » Pon 26.10.2015 17:55

Offtopic: a kdyby takový Aribo neměl možnost vypustit přetlak (pár koleček tryskem,silově) tak nefim nefim.....ale to není o budování sportovní kondice,ale spíše o zachování duševní rovnováhy :ha:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod kives » Pon 26.10.2015 18:04

haj, len máš trochu iné plemeno. krpec nemože teraz behať, tak ho unavujem vyhľadávaním predmetov. žiadne behanie. a je celkom v pohode, nie že by nemal tendencie blbnúť, ale keď nemože, tak ok.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Elis » Pon 26.10.2015 20:25

kives píše:haj, len máš trochu iné plemeno. krpec nemože teraz behať, tak ho unavujem vyhľadávaním predmetov.


tak ale Bad ma mit prave klidne, rozvazne plemeno -co udajne zas tolik paru upoustet nemusi :ha:

ne. vazne -nesouhlasim z hlouby duse s tim, ze pes nepotrebuje volny pohyb.
potrebuje. kazdy pes.
ano, prezije i bez nej -ale potrebuje ho.
na druhou stranu - nepotrebuje ho uplne kazdy den a vzdycky a vsude.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Lindchen » Pon 26.10.2015 20:26

Elis píše:ne. vazne -nesouhlasim z hlouby duse s tim, ze pes nepotrebuje volny pohyb.
potrebuje. kazdy pes.

Čo považuješ za voľný pohyb?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod hriva » Pon 26.10.2015 20:33

Bad píše:
elfinka píše:Offtopic: Ten moj psisko je krasny priklad ze neni temperament jak temperament - on je dost vybusny, ale neni hyperaktivny alebo neschopny oddychovat

Offtopic: ty máš černého Ariba, definitivně, howgh !!! :lol:

Nero je schopný cely deň prespať v bude či aute... A potom ho vyberiem a je schopný bez mihnutia oka prejsť 40 km :ach:
Je schopný ist zabiť Briu a za pár minút sa s ňou venčiť ako nic :heh:
Ale on aj na showkach- psy šaleli a on zaspal v rohu na uvaze. Este aj chrapal. Keď sa robí tak sa robí, keď sa spi tak sa spi :joint:
Este sa mi ho nepodarilo dostať fyzicky do nejakého ko stavu. :ach:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Elis » Pon 26.10.2015 20:52

Lindchen píše:Čo považuješ za voľný pohyb?


u me je to pes temer bez povelovani. delaji si co chteji, jen drzi smer a urcitou vdalenost.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod kives » Pon 26.10.2015 21:42

podľa tejto definície môj nemá voľný pohyb nikdy.
mám jedného psa, radšej mu tú aktivitu dám ako keby mal robiť nejaké hovadiny na vlastnú päsť.
na prechádzke sa čuchá a venčí pod dozorom, ale keď vylietať, tak na tanieri alebo aporte, takže aj to je riadená aktivita.
Elis, ty máš dvoch, to už je niečo iné, vedia sa vyhrať babizne aj samé. môj čaká aktivitu odo mňa.
ja som dala len nejaký príklad, kedy sa dá, ale nepokladám za ideálne (koterec-cvičák-koterec alebo ako sme teraz, že má pošahané koleno)
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod elfinka » Pon 26.10.2015 21:52

Vylietat - aport alebo tanier... Lenze co so psom, ktory proste vonku nenosi?
Ten pristup - ze odopriet vsetko, a dat mu len zabavu ktoru ja uznam za vhodnu mi nejak neni po srsti, ze by som ho naucila ze bud bude nosit alebo ma smolu a vybehanie sa nekona.
Offtopic: A to som narazila nedavno medzi "pozitivkarmi" na pripad, ze psa uz mesiace nepustila z domu inak nez cik/kak na voditku, pretoze este neni pripraveny a neposluchal by, a jediny priestor kde vie kontrolovat prostredie je doma. Este aj s komentarom ze kedysi vysportovany pes ma teraz zo svalov zele, a nebolo jej to divne :ach: Zacinam chapat preco proti tomu niektori tak broja

No nevadi, vysledkom mojho rozmyslania je kupa kolobezky, takze behat budeme aj na voditku :jop:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik