SOP

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod niky » Pia 05.03.2010 19:28

diky, idem studovat :no:
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 07.03.2010 17:54

no, tak mi sme dnes absolvovali skúšky SOP.
Ale čakala som niečo iné, teda inak sa to tu popisuje.
Čo sme boli mi, tak tam nebola teorka :oo: . A bolo to len 50 bodové.
A stým odložením ma to tiež prekvapilo, pretože sa písalo, že vzdialenosť je 10 metrov+1 min. chrbtom a 1 min. čelom k psovi. Ja som šla 15 krokov, státie 1 min., 35 krokov vpred, otočenie k psovi a potom oblúkom naspäť. Až na to, že ma poslali poza búdu, čo nikomu nedali :oo: , tak som nechápala, o čo im ide.
Teda nesťažujem sa, ale ma to prekvapilo. Tak ako to teda je??? :nwm:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Silvuch » Ned 07.03.2010 17:59

SOPka je neoficialna skuska a preto si ju kazdy klub upravuje podla seba. Niekomu je teoria zbytocna a nevyzaduje ju.. A ty si asi bola na skuske, ktoru robili pre skoncenych kurzistov. Tym to "zjednodusuju". Ako to bude prebiehat, zalezi od rozhodcu.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 07.03.2010 18:12

hej. neviem, či to bolo zjednodušené, teda možno o tú teoriu, ale inak by som povedala, že odloženie bolo ťahšie, no ale zvládli sme to a máme to už konečne za sebou :jupi:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod niky » Ned 07.03.2010 18:54

fuha tak idem nacvicovat k nejakej bude..inak kde sa daju zistit nejake najblizsie terminy skusok?
Silwuch ty si uz na tom bola? Mohla by si mi dat potom dakedy na agilitach skolenie :yes: :lol:
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Silvuch » Ned 07.03.2010 19:13

zjednodusene o teoriu som myslela.. O poslusnost nie, ak bol rozhodca dakto, kto hodnoti aj "vyssie" skusky, tak to nemaju vo zvyku zjednodusovat, skor hodnotit menej prisne

a jáá kdeže by som bola, maximalne s prvym psom pred 10 rokmi. :lol: My sme mali aj stopu a aj obranu, a aj teoriu vtedy. Ale s tymto mojim maniakom som este nebola a ani moc neplanujem, lebo sa to nezapisuje nikam tusim, ci ako, a uz ani naša mestská časť neposkytuje 50 % dole z dane za psa :hmm: .

Ale wer pisala, ze to byva vzdy ked im skonci 3 mesacny kurz.. tak.... :ha:

niki no dojdi uz na trening, ked uz je ta jar. :ahoj:

wicky congratulation.. skoda ze som nebola kuk..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod niky » Ned 07.03.2010 19:26

ved uz dojdem ked bude, len tem prvy mi unikol... aj ste trenovali? ja sa obavam ze uz secko zabudol...no to je pravda ze sa SOP nezapisuje, ale to len pre dobry pocit, ze nieco mame a nie sme uplne drevo:o) a aj dobra motivacia poriadne trenovat...
a neviete kde sa da najst daky rozpis kurzov, alebo ktore kluby by ste odporucili, ze to robia?
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Ned 07.03.2010 19:34

ja len chcem dodat, ze wickyy mala moznost sa zoznamit s podmienkami tyzden predtym na spolocnom treningu.

a co sa tyka odlozenia - v skusobnom poriadku je, ze sa psovod nacas vzdiali psovi z dohladu. v tomto pripade sa niekto len schoval a niekto budu obisiel (pre niky - nemusi to byt buda, moze to byt strom, plenta, hocico...)

kazdopadne, wickyy gratulujem! :winner:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 07.03.2010 20:18

Ďakujeme
wer píše:ja len chcem dodat, ze wickyy mala moznost sa zoznamit s podmienkami tyzden predtym na spolocnom treningu.

na ktorom sme neboli :ha: . Dnes sme boli celkom v novom prostredí a tak to aj dopadlo so psami, čo tam chodievajú cvičiť. Boli to iba psi a boli na seba zvyknutí. Kis je fenka a bola tam celkom nová, takže sme tam robili ostatným rušno :ua: .

Nikto búdu neobchadzal, pokiaľ viem, ani za ňu nešiel: Ale to som spomenula len preto, že som to nikde nečítala a fakt je, že som si čítala skúšobák iba tu z fóra :hi: .
Našťastie nám ešte platí úľava z daní, takže aspoň sa trochu znížia náklady.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Ned 07.03.2010 20:31

a este co sa tyka samotnej skusky - neviem, ako je tu popisana, ani sa mi to nechce hladat... ale autorom je rene pavlik a u nas sa piska presne podla neho. akurat s malou obmenou pri chodzi - my mame klasicku, on posudzoval "slimaka". no a teoriu si len pridali niektore cvicaky.

zhrnutie - SOP-ka je neoficialna skuska, nie je uznana ZSK, takze je na zvazeni kazdeho klubu, co to jednotlive preskusanie obsahuje. ziskava sa akurat certifikat s peciatkou klubu. takze pokial sa chce niekto zucastnit takejto skusky, najlepsie urobi, ked si zisti podmienky na tom-ktorom cvicaku. :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 07.03.2010 20:41

teda vyznelo to akoby som sa sťažovala. Viem, že to nie je ofic. no ale neviem, prečo ma nenapadlo, že to nebude jednotné :ha: , kvôli tomu ma to prekvapilo :pac: a to milo :yes: . Inak máte tam fakt super priestory :ach: .

Čo je to chôdza "slimáka" :ha: :nwm:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Ned 07.03.2010 20:48

zacnes velky obluk, zmensujes, zmensujes a ked uz sa budes tocit na mieste :ha: , tak zvacsujes, zvacsujes, az sa dostanes tam, kde si zacala.... najskor na jednu stranu, potom na druhu... da sa to chapat...? :hi:

Offtopic: a super priestory nie su az tak super priestory. hlavne to mame len v prenajme...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 07.03.2010 20:52

chapem :yes: :ha:
Offtopic: mate tam klud a da sa, kde vencit :oo:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Shel-chan » Pon 19.04.2010 22:58

A nevie mi niekto povedat prosim, kedy budu skusky SOP tento rok? Som lamer, neviem to na http://www.suchno.sk/ v tom kalendari najst, aj keby to tam bolo... :ua:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Pon 19.04.2010 23:04

SOPky sa tam nepisu, to sa musis indivindi popytat na cvicakoch (odporucam opytat sa v BA DNV KSK1, oni ked koncia kurz tak skusku robia, rovnako Laco na Kramaroch)
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik