SOP

Re: SOP

Poslaťod Dasha » Pon 06.05.2013 9:58

Offtopic: :yes: Aj mne sa tam veľmi páči.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: SOP

Poslaťod lucik » Štv 09.05.2013 19:52

tak SOPku v Modre sme úspešne absolvovali na 99b. zo 100 a strávili super deň na cvičáku a vo vinohradoch.. :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: SOP

Poslaťod Buchťa » Pia 10.05.2013 21:15

Lucik,velikáááááááááááánská gratula :yes: .
Perfektní výkon :jop: .

Offtopic: A ten jeden bodík se kde stratil :jazyk: .
A Mágio už má nový domov :smile: . :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: SOP

Poslaťod lucik » Sob 11.05.2013 8:54

ďakujeme :no:
nevidela som tabuľku, takže neviem presne za čo nám stiahol, no ja som úplne spokojná nebola, poslušnosť máme lepšiu ako sme predviedli.. ale zas na to, že sme cvičili necelý týždeň, sa vcelku dalo.. a vynikajúci rozhodca, taký správňak :jop:
možno sme ten bodík stratili v skupinke, kde som pri obchádzaní musela vodítko trošku použiť, lebo sa zabudla v oblúku slečinka (ach tá naša nesledovačka pri chôdzi), alebo pri polohách, kde vstaň sme nemali nacvičené takmer vôbec a postavila sa na druhý povel krížom predomňa..
ale nakoplo nás to a ideme skúsiť BH-SK, poctivo denne cvičíme.. za nahovorenie a podporu ďakujeme našim spolubojovníkom Lackovi s Hardym (na DF frodo) :ahoj:

Offtopic: :smile: tak hádam si našiel dobrých páničkov :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: SOP

Poslaťod Dasha » Sob 11.05.2013 9:45

Aj ja gratulujem :jop: My s Leom sa zatiaľ na takúto (alebo akúkoľvek) skúšku necítime. Teda aspoň ja určite ešte nie :lol: , tak sme to radšej ani neskúšali. Ale rada sa chodím pozerať na takéto skúšky :smile:

Offtopic: a som sa ti ani neprihovorila :hi: Bola tam so mnou nakoniec aj kamoška, a že pojdeme domov cez Zošku. Nakoniec sme išli cez vinohrady a cez Fugelku.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: SOP

Poslaťod lucik » Sob 15.06.2013 18:24

Offtopic: jejda, to ste boli vy, čo mi tam pred skúškou vo vinohrade Candy vyštekla po čiernom labíkovi? :pac: :hi: nechápala som, ona neštartuje ani po sukách, nieto ešte po psoch, nerozumiem, čo sa jej nepáčilo.. a potom ste aj na cvičáku cvičili keď bol posledný psík v odložení, že?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: SOP

Poslaťod Dasha » Sob 15.06.2013 23:14

Offtopic: Áno boli sme to my :hi: Leo si tiež štekol, v poslednej dobe takto zdravíme všetkých okoloidúcich psov :pac:
A hej cvičili...resp. aspoň sme sa snažili. Nás tam narýchlo vyslali, že nech si niekto ide ešte pocvičiť, kým posledný ukončia skúšku a ja som si zabudla pamlsky. Tak to potom aj tak vyzeralo :pac: A z hračkou som sa tam s ním blázniť nechcela, nech tam toho psa zbytočne nerušíme. Tak sme sa ukázali no :pac:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: SOP

Poslaťod lucik » Ned 16.06.2013 17:12

Offtopic: čosi, ja som práveže pozerala, že aha, labík ako pekne cupitá.. pamlsky si si mohla vypýtať.. a vôbec, mala si sa priznať, keď som už ja trúba a zabudla som :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: SOP

Poslaťod Dasha » Ned 16.06.2013 17:44

Offtopic: Ja som pamlsky mala, len som ich nemala pri sebe. Mala som ich zložené, lebo som išla aj párkrát do skupinky, tak že nech náhodou to niekoho nezláka :lol: A potom už ako som išla, tak som si ten môj opasok s pamlskami zabudla. Ale teda aspoň som si vyskúšala cvičiť bez pamlskov...a na začiatku fajn, ale ako zistil, že nie sú pamlsky, tak už to bolo také všelijaké :lol: Som sa tam s ním už potom len tak "motala".
... Aj som sa chcela ozvať, ale teda nevedela som čo a ako :pac: :heh:


A už druhýkrát sa mi nepodarilo byť pri teoretickej časti SOP. Chcela som vidieť, ako to prebieha. To ste tam boli všetci a postupne dával každému otázky? Berie sa táto časť veľmi vážne? :ha:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: SOP

Poslaťod lucik » Pon 17.06.2013 9:16

pri teórii si nás volali dovnútra po jednom - bol tam rozhodca, Rasťo a skúšaný, položil nejaké otázky, pokecali sme a hotovo.. také voľnejšie to bolo, nič také, že losovanie otázok alebo čo.. neviem ako to býva inde, záleží asi na rozhodcovi.. napríklad aj čo sa týka odmietačky jedla, tak rozhodca to upravil - odmietačka z ruky nebola, namiesto toho urobil tú skúšku povahy, že psy išli oproti sebe na vodítkach.. predpokladám, že to kvôli tomu, že chcú od mesta žiadať odpustenie dane pre psy s absolvovanou SOP - robili aj video z toho, tuším..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: SOP

Poslaťod Dasha » Pon 17.06.2013 9:22

Aha, tak toto je fajn. Som myslela, že to tam bude vyzerať tak, že všetci vonku a postupne otázky dostanete. Ok, díky :jop: Inak mňa napríklad prekvapilo to, že sa strhalo body za to, keď povieš psovi FUJ pri odmietaní potravy. Na minulých SOP-kách to myslím, že tak nebolo. Proste, keď to nezjedol, tak to spravil na plný počet bodov.
Lebo napríklad Leo by to nezjedol v prípade, že mu poviem FUJ. Ale ak by sme išli len tak okolo párku a ja nič, tak by to samozrejme zjedol :lol:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: SOP

Poslaťod wer » Pon 17.06.2013 9:27

tak to je pekna blbost... ten "cvik" sa vola zakaz neziaducej cinnost - ide predovsetkym o reakciu na povel od psovoda - ten povel tam byt musi.
tak ale SOP je stale neoficialna skuska, takze napln je zvycajne na samotnom klube, ktory to organizuje...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SOP

Poslaťod lucik » Pon 17.06.2013 10:24

áno, podľa skúšobáku mal byť povolený jeden povel fuj a zrážať body sa malo až za ďalšie opakovanie.. ale presne - keďže je to neofiko skúška, tak si to prispôsobili.. ja som túto disciplínu extra necvičila, skúšali sme to raz - v nedeľu pred skúškou a potom keď sme boli na rade na skúške, tak po vybratí z auta sme si urobili nástrel, zhučala som na ňu FUJ a keď sme už na pľaci išli, tak pekne obišla všetky špeky :lol:
pri normálnom venčení by sa to stať teda nemohlo :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: SOP

Poslaťod Dasha » Pon 17.06.2013 10:38

Mne sa zdalo, že keď rozhodca vysvetloval, ako bude prebiehať tento cvik, tak boli aj naši vycvikári prekvapení, že aj za ten jeden povel FUJ strhá body. Čiže si to stanovuje rozhodca potom?
My by sme tam vyžrali asi všetky, pri takomto systéme :heh: Resp. by sme stratili všetky body za FUJ pri každom párku :heh:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: SOP

Poslaťod lucik » Pon 17.06.2013 11:23

no.. ako-kde.. áno, prekvapení boli, lebo keď sme to predtým na tom tréningu preberali, tak podľa skúšobáku - čiže jeden povel FUJ je povolený.. logicky by to tak malo byť - ako wer písala, je to odmietačka jedla na povel.. :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik