Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Offca » Str 29.09.2010 13:07

Takže neexistuje zázračný zlepšovák ..alebo proste moja chyba, ktorú odstránimma bude ok? :plac:

No dobře. A ked už sa teda zžijem s tým, že pred týmto cvikom budem mať trému a následné zalamovanie rukami.. mám jej k tomu sadu bežne pribalovať aj ľah a stoj, aj keď pomenej, alebo mám tieto ostatné polohy načas úplne vypustiť?
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod wer » Str 29.09.2010 13:23

to stoj by som docasne vypustila. a cvic v seriach - napriklad 3x po sebe sadni a az potom 3x lahni. (ale ked ti to urobi na prvykrat super, tak staci...) ide o to, aby si to nestriedala cez seba po sebe - lahni, sadni, lahni, sadni... a nie je odveci - pokial trenujes na nejaku skusku - tak trenovat v tom poradi.
neviem, ako trenujes, ale ja si tieto polohy napriklad trenujem aj pocas hry - ked je taky rozblbnuty, dam sadni/prip lahni a leti aportik.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Offca » Str 29.09.2010 13:31

wer píše:neviem, ako trenujes, ale ja si tieto polohy napriklad trenujem aj pocas hry - ked je taky rozblbnuty, dam sadni/prip lahni a leti aportik.

Rovnako. Pričom skúšky konkrétne zatial žiadne. Mala som také pohnútky, že nás prihlásim niekde na BH..ale ked zisťujem, že odloženie za pochodu je problém, BH nebude :ach:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Hanka 1 » Str 29.09.2010 13:33

Odpovídáš s sama. Ona z tvojí strany cítí tlak, bojí se udělat chybu, tak neudělá raději nic a zůstane stál. Ty na ní "zrukneš" a ona jde do lehu, určitě s podřízeneckými a omluvnými gesty. Ty jí asi ne zrovna jemně opravíš, tváříš se naštvaně... a tak. Vykašli se na bičík a udělej jí z toho povelu zase radost. Přidej posunek, jen prstama na ruce. Nám to funguje. Ten posunek vypadá tak, že jdete u nohy, ty máš ruku spuštěnou před jejím nosem dlaní k ní, dáš sední a tou rukou jdeš rovně nahoru, ne dopředu a nahoru. Tvoje ruka jí zvedne hlavu a zastaví, jen tím posunkem. Uvolnila bych tlak, aby se nebyla v křeči, protože její výraz, jak ho popisuješ, je ochranný útlum jako z učebnice. A ten vzniká tím, že ti nerozumí a je nejistá, v tomhle případě. Nekřič, pomoz jí. Opravovat polohy považuju za blbost, hlavně cukáhím nebo kopáním (z toho tě nepodezírám), pes se znerví a je to v háji. Považuju za lepší udělat pár kroků a udělat povel znovu dobře, případně s mechanickým vysvětlením rukama. I ta případná úprava rukama se dá udělat pochopitelně a zároveň příjemně.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod wer » Str 29.09.2010 13:47

hankaaa :ach:

offca, keby sa ti chcelo, mozme niekedy potrenovat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Offca » Str 29.09.2010 13:54

Je mi jasné, že ked už zhuknem, ten ľah príde z podriadenosti. Prípadne v stoji zotrvá, pretože si nie je istá.
No moje nervy neprichádzajú hneď - čosi trvá, kým prejde moja trpezlivosť...a vtedy to zvyknem obvykle dohnať nejako do jediného záverečného správneho pokusu a koniec, balím. Pre istotu.
Skôr by ma zaujímalo, kde si ona v hlave vytvorila ten mišung, keď v tom mala už raz jasno. Čo ju dohnalo k tomu prekombinuvávaniu.. Moje tlaky prišli až po tom, čo "problém" bežal. Čiže nie sú dôvodom. Opakovanie je síce matka múdrosti, ale ani bez opakovania (cvičíme bárskedy, nie pravidelne) jej nemôže z hlavy jednoducho vyfičať to, čoho podstatu už raz pochopila. :nwm:
Ale kedže ma nikto pri výcviku nepozoroval, odpoveď je vo hviezdach.. no čo už :smile:

Wer, dakujem, budem na to myslieť :yes:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Nyssa » Str 29.09.2010 13:59

nj, zasa niekto rieši niečo, o čom nemá ani páru :ach:
mala som možnosť vidieť Offcu a Tessu naživo a nemám pocit, že by ju stresovala, práve naopak, prídu mi ako vydarená dvojka. to je po prvé.
po druhé, offec, ja by som to robila, ako ti napísala wer (okrem bičíka), vypustila by som "stoj"
po tretie, BH dáte ľavou zadnou
po štvrté, Hanka, z akého dôvodu radíš "šporťákom" ako čo majú robiť, keď vieš o tom akurát prd a v iných témach nereaguješ? alebo téma "príliš závislý pes odo mňa" je nad tvoje sily? :ach: ja viem, ja viem, nemáš čas, lebo ty si straaašne vyťažená a my všetci ostatní ludry lenivé, čo len za pc sedia a vlastne ani psov nemajú, tie problémy si len vymýšľajú :aaa:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Offca » Str 29.09.2010 14:07

Hanka 1 píše:udělej jí z toho povelu zase radost.

Nemyslím si, že nemá radosť. Jej radosti nechýba.. ona ňou prekypuje :aaa: Rovnako nedočkavosťou, roztržitosťou..skôr si myslím, že tieto faktory by mohli byť nejakým tým prapôvodom nesprávneho vykonávania cviku. Prepung na aportík, výpadky v sústredenosti.
Ked tak uvažujem, možno by stálo za pokus cvičiť tento cvik bez aportu. Ale nechcem jej zasa odoprieť to nadšenie, keď to je konečne správne a dostane aport.. Či by následne nebolo to podškrtnutie správneho vykonania oslabené, také nejaké fádne. Ale to už filozofujem. Budem musieť niečo poskúšať.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Nyssa » Str 29.09.2010 14:10

Rovnako nedočkavosťou, roztržitosťou..skôr si myslím, že tieto faktory by mohli byť nejakým tým prapôvodom nesprávneho vykonávania cviku. Prepung na aportík, výpadky v sústredenosti.

:jop: práve teraz si si imho sama odpovedala
ale vieš, že si ju nemáš kupovať :ach:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Hanka 1 » Str 29.09.2010 14:15

Nyssa, ty máš evidentně nějaký problém, viď. Nic si z toho nedělej...

Pokud vím, nikde není nalinkováno, kdo má co kam psát, jen je v registračních podmínek požadavek na slušnost, ale to ti asi nějak uniklo. Škoda, že se tak hodnotíte, jestli je to tak, jak o vás píšeš, chtělo by to něco s tím udělat, ale to je jen na vás.


Offca, pořád je to to samé, nepobrala, co po ní chceš, neví, co má dělat, tak se jen zastaví a kouká a když zařveš, lehne. Prostě je v ten moment mimo a je potřeba jí uklidnit a napovědět. Na tom není nic světoborného,ne? Zeptej se třeba Tchoře, co ti na to řekne.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Offca » Str 29.09.2010 14:20

Pýtať a chodiť po rady sa mi zase nechce .. viacmenej som si chcela poklábosiť, a či sa mi tým nepritrafí nejaký svetlý vylepšováčik.. poprípade či niekto nevyrukuje s niečím zásadným. (pritom som si aj odpovedala sama, čo by neprišlo, keby som si to sem nenapísala.. proste mi popritom svitlo)
Ak je to v tejto rovine (cvičiť, skúšať, opakovať), zvládnem aj sama. :no:

A Nyssiak, akú máš o nás peknú mienku :hi: Dakujem
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod wer » Str 29.09.2010 14:24

neviem, hanka, podla mna si este nevidela spravne namotivovaneho pracovneho psa... ty vo vsetkom vidis strach, podriadenie... neviem, mozno to mas z vlastnej skusenosti. :nwm: ja aj keby som na mojho psa nahucala pri cviceni, tak civi na mna vyskereny, cely nateseny.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Nyssa » Str 29.09.2010 14:26

Nyssa, ty máš evidentně nějaký problém, viď. Nic si z toho nedělej...

ja? nemám problém, len mi príde scestné písať o niečom, o čom nič neviem a nikdy som to nerobila (tvoje vlastné vyhlásenia). to akoby ja som teraz išla prednášať o jadrovej fyzike
btw. už to by sa mohlo považovať práve za porušenie tých tvojich pravidiel.
ja som ťa NIKDE osobne neurazila :ach:
Škoda, že se tak hodnotíte, jestli je to tak, jak o vás píšeš, chtělo by to něco s tím udělat, ale to je jen na vás.

jedine, čo mi uniklo, je toto, absolútne neviem, k čomu bola táto poznámka
Vedela, čo sa od nej očakáva. Ovládala odloženie za pochodu aj v sede, aj v ľahu, dokonca aj v stoji.

Hanka a čítaj poriadne, Tessa ten povel ovládala, no nastal niekde asi nejaký "problém", takže toto ti asi nevyšlo:
Offca, pořád je to to samé, nepobrala, co po ní chceš, neví, co má dělat
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod meridia » Pia 01.10.2010 12:02

Offca píše:[.. ona ňou prekypuje :aaa: Rovnako nedočkavosťou, roztržitosťou..skôr si myslím, že tieto faktory by mohli byť nejakým tým prapôvodom nesprávneho vykonávania cviku. Prepung na aportík, výpadky v sústredenosti.
Ked tak uvažujem, možno by stálo za pokus cvičiť tento cvik bez aportu. .

Nehodlám to vůbec hodnotit,jelikož jsem vás ani očkem nezahlédla :no: ,ale s přemotivovaností to zas takový nesmysl není.Znám psy, na které se musí použít motivace o stupen nižší než je ta absolutní,protože prostě nejsou schopni pracovat..teda neni vyloučené,že by to třeba nějaký skutečný profesionál zvládl(to si neber osobně! ),ale v té konkrétní dvojici to prostě nefunguje..
hanka1
Pokud vím, nikde není nalinkováno, kdo má co kam psát

to je fakt..tady totiž nejsi na poradně RD :haha: :haha: :jazyk:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Offca » Pia 01.10.2010 12:12

Nehovor o nás ako o nesprávnej konkrétnej dvojici, lebo ti ukážeme, aká je v jednote sila! :rocky:
:hih:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik