Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod lusy » Str 17.03.2010 11:42

ale vy sa tu stale bavite o tom, ze kliker je pochvala. pre mna NIE JE. viem, ze je to tak propagovane, ale prave iba tento klikaci styl sa mi nepaci. mne ide s klikerom uplne (teda skoro uplne :lol: ) o nieco ine. a to vyjadrenie presneho okamihu. ono naozaj sa kliker najlepsie pouziva na ucenie blbosti. ja som ho zacala kvoli tomu, ze som psovi nevedela vysvetlit popros (mal sediet s prednymi vo vzduchu) jednoducho to bola ani nie sekunda, co sa do tej polohy dal a padal alebo sa potreboval opriet o mna. povedat v tej rychlosti vyborny, hodny, dobry alebo neviem co, jednoducho nikdy nebolo v tom okamihu. ak by som psa chcela naucit, aby sa poskrabal na povel, tak si proste neviem predstavit ako to bez klikeru urobit. johny, jasne, ze vsetko to co potrebujes dokazes psa naucit aj bez klikeru. ale ja osobne ucim psov aj rozne blbiny a na toto je super. alebo aj na to spominanie cumenie na mna. psovi to podla mna rychlejsie docvakne. niekedy totiz tu pozornost udrzi fakt sekundu a ty urobis klik a tym vyjadris, ze presne to co robil v tej sekunde si chcel. ak by si zasa pouzil vyborny, moze sa stat (samozrejme nemusi), ze sa zatial ten pes otoci a uz vlastne chvalis, nieco zle.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Nyssa » Str 17.03.2010 11:55

ale vy sa tu stale bavite o tom, ze kliker je pochvala. pre mna NIE JE. viem, ze je to tak propagovane, ale prave iba tento klikaci styl sa mi nepaci. mne ide s klikerom uplne (teda skoro uplne ) o nieco ine. a to vyjadrenie presneho okamihu

neviem, kto tu písal, že je klik pochvala? som myslela, že všetci sa bavíme o tom, že klik je ukázanie správneho momentu a za tým pochvala samozrejme :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod meridia » Str 17.03.2010 13:05

Ijsbéérka píše:Asi zeptám blbě, ale klilla jsi třeba když už vzal aport do huby,aby byl na zpáteční cestě rychlejší a nebo až po dokončení cviku. Protože já ho někdy při zpáteční cestě ppovzbuzuji.



no tak to ne...napřed jsem jí klasicky naklikala jak se všude píše,to jde rychle ,je extrémně žravá :ha: .Pak jsem vzala v potaz info,že jako odměna po kliknutí se doporučuje něco extra moc dobrýho,prostě delikatesa :joint: ,co jindy nedáváš.Chvíli trvalo,než jí docvaklo,že to fakt nedostane dřív,než ten aport přinese,páč se odmítala vzdálit :heh: ,ale fakt chvíli.Takže ted klikám až po předsednutí a aspon chvíli klidným držení.
Já dřív vůbec nemohla aport dělat za odměnu žrádlem,je tak nenažraná,že to flusala nejlépe už cestou jen aby už dostala to žrádlo :hmm: ,takže jsem toho rychle nechala.Ale tady tím stylem to jde,nevim sama proč..klikat po zpáteční cestě jsem nezkusila,mám obavu,aby to taky nevyflusla,jelikož by po kliku měla bezprostředně následovat ta odměna,což dělám po tom předsednutí,tak nevim.. :nwm:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Ijsbéérka » Str 17.03.2010 15:38

Taky jsem ho naklikala :lol: to je dobrý výraz a taky jsem dala něco extra , i když se mně zdá že piškót je piškót :lol:

Zkusím to i s aportem. Ale já mám v hlavě guláš. Jestli , když jsem začala s klikrem dělat všechno na klikr. :smile: Možná za měsíc bude klikr ležet na dně krabice :no: :smile:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod lusy » Str 17.03.2010 18:39

Nyssa píše:
ale vy sa tu stale bavite o tom, ze kliker je pochvala. pre mna NIE JE. viem, ze je to tak propagovane, ale prave iba tento klikaci styl sa mi nepaci. mne ide s klikerom uplne (teda skoro uplne ) o nieco ine. a to vyjadrenie presneho okamihu

neviem, kto tu písal, že je klik pochvala? som myslela, že všetci sa bavíme o tom, že klik je ukázanie správneho momentu a za tým pochvala samozrejme :smile:


no to len johny s hankou nechcu pochopit. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod meridia » Str 17.03.2010 19:52

,
Ijsbéérka píše:Taky jsem ho naklikala :lol: to je dobrý výraz a taky jsem dala něco extra , i když se mně zdá že piškót je piškót :lol:

Zkusím to i s aportem. Ale já mám v hlavě guláš. Jestli , když jsem začala s klikrem dělat všechno na klikr. :smile: Možná za měsíc bude klikr ležet na dně krabice :no: :smile:

tss.zkus to s nějakou dobře uleželou makrelou třeba :joint: ,jako změna pamlsku dělá divy,někdy docela dlouho trvá,než zjistíš,na co ti pes "jede" :ha: .Mě teda jede naprosto na vše :hi: ,ale schválně to zkus,uvidíš,fakt je to rozdíl.
Jinak mě tam klikr leží podstatně dýl než měsíc :haha: ,vždycky mne popadne záchvat a jdu na to :joint: ,ale velmi ojediněla a neplánovaně.už jsem řekla,že to s tím bezesporu nedělám tak jak se má,ale mě to prostě nějak pomohlo "donutit" psa něco udělat tak já já to chci,nějak mi to nešlo mu to sdělit jinak.Na chůzi ani nic jinýho jsem to zatim nepoužila a asi to zatim ani neplánuju,ale ten aport mě fakt potěšil.
BTW..nevim zda to znáte,toto je 100bodová poslušnost dělaná na klikr..jestli to tu už je,tak se omlouvám
http://www.youtube.com/watch?v=bpvOoEODDvQ
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod calwen » Str 17.03.2010 19:58

Meridia tak u nas je to ako u teba - Mardi ani ja sa na to moc nechytame - len obcasne to vytiahnem ci sa nam nieco nepodari :heh: Ale teraz to beriem vazne a ideme sa pokusit o aport. Nejake skuskove nadeje nemame, takze nie je co pokazit :pac:
Ale Roxy prekvapila a s nou teda zjavne budeme robit co najviac na kliker. Dneska ako ho zbadala, tak sa hadzala o zem, plazila, valala, skakala...no proste skusala za co to kliknutie bude :aaa:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod meridia » Str 17.03.2010 20:11

no proste skusala za co to kliknutie bude

no tak to právě má být. :smile: ten můj debil to ale asi nečetl :hmm: ,jelikož nezkouší nic a když jí přijde ,že se jako nic neděje,zhypnotizuje mne jako zaklínač hadů(což mne dost znervozní :ha: ) a když to nezabere,začne na mě řvát jak na lesy...no uznej,můžu s takovým materiálem pracovat???? :kak:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod calwen » Str 17.03.2010 20:13

Nehovoris o Mardim :haha: :haha: :haha: :haha: ?
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod meridia » Str 17.03.2010 20:15

:haha: :haha: :haha:
máme to těžký,vid? :plac:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Mackie » Štv 18.03.2010 1:09

zajtra presuniem prispevky do kliker temy, tak sa nezlaknite, ze kam zmizli
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Ijsbéérka » Štv 18.03.2010 8:52

Offtopic:
[
meridia píše:,
Ijsbéérka píše:Taky jsem ho naklikala :lol: to je dobrý výraz a taky jsem dala něco extra , i když se mně zdá že piškót je piškót :lol:

Zkusím to i s aportem. Ale já mám v hlavě guláš. Jestli , když jsem začala s klikrem dělat všechno na klikr. :smile: Možná za měsíc bude klikr ležet na dně krabice :no: :smile:

tss.zkus to s nějakou dobře uleželou makrelou třeba :joint: ,jako změna pamlsku dělá divy,někdy docela dlouho trvá,než zjistíš,na co ti pes "jede" :ha: .Mě teda jede naprosto na vše :hi: ,ale schválně to zkus,uvidíš,fakt je to rozdíl.
Jinak mě tam klikr leží podstatně dýl než měsíc :haha: ,vždycky mne popadne záchvat a jdu na to :joint: ,ale velmi ojediněla a neplánovaně.už jsem řekla,že to s tím bezesporu nedělám tak jak se má,ale mě to prostě nějak pomohlo "donutit" psa něco udělat tak já já to chci,nějak mi to nešlo mu to sdělit jinak.Na chůzi ani nic jinýho jsem to zatim nepoužila a asi to zatim ani neplánuju,ale ten aport mě fakt potěšil.
BTW..nevim zda to znáte,toto je 100bodová poslušnost dělaná na klikr..jestli to tu už je,tak se omlouvám
http://www.youtube.com/watch?v=bpvOoEODDvQ


Můj pes je taky docela žravý, ale zkusím tu makrelu a nebo ještě mu usmažím řízek :smile:

Miu co je na videu znám. Asi to nejlepší co vůbec může být. Teď bude mít semináře u nás v ČR. docela jsem váhala zda se taky nepřihlásit. Ale finančně je to náročný a nevím jestli s hovíkem bych tam nebyla tak trošku"mimo" přece jenom na ni asi pojedou repre atd..

Má teď v dubnu a jede na seminář k ní právě náš. fig. tak jsem zvědavá s čím přijede. :smile:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod raky » Štv 18.03.2010 9:34

Keď som si pozrel MIU - no fantastické a klobúk dole, videl som už u nás jedného reprezentanta podobne s malinu, ale tam bol ohromný výskový rozdiel a toto je fakt špica....
Ijsbéérka, aspoň vieme - kde máme zrýchliť :heh: Na ten seminár si mala ísť... :yes:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod Offca » Str 29.09.2010 13:27

A Tessničke odchádza z hlavinky obyčajné sadnutie :ach: Netuším, čo je to za móres..
Polohy na mieste v pohode. I keď sadanie bolo vždy trochu pomalšie. Nechce sa mi lámať si tým hlavu.
Prisadávanie k nohe ok, dokonca o čosi rýchlejšie.
Odloženie za pochodu v sede ANI ZA TEN SVET.

Vedela, čo sa od nej očakáva. Ovládala odloženie za pochodu aj v sede, aj v ľahu, dokonca aj v stoji. A teraz akonáhle zaznie za pochodu "sadni!" a neusmerním ju, ostane pridžubkane stáť. Ak sa za toho pochodu ešte otočím a znova zruknem "sadni!", tak sa bachne do ľahu. Čiže buď nič alebo ľah. :nwm:

Včera som chytila vodítko, aportík a pilovali sme "sadni". Najprv na mieste, v kombinácii s ostatnými polohami...či vlastne pozná ich správny význam. Pozná, aj keď ten sed sa jej zopárkrát s ľahom splietol, keď som nepoužívala posunky. Poopravila som ju, potom to už šlo super aj bez posunkov.
Potom prisadávanie počas chôdze pri nohe. To bolo úplne ok.
Potom Odloženie za pochodu s tým, že som sa ja zasekla, a do toho sedu ju naštelovala. Po pár pokusoch ju nebolo treba toľko štelovať.
Potom to isté bez výrazného zastavenia, len s cuknutím vodítkom. Šlo to.
Potom pokus o finálnu verziu bez vodítka a možno s mojím miernym pribrzdením počas vyslovovania povelu...A VRÁTILI SME SA ZNOVA NA ZAČIATOK NÁŠHO PROBLÉMU :rip: Zo sadnutia bol opäť len pridrblý stoj alebo ľah.

Neviem teraz, či má význam lovenie v jej pamäti, nech si rozpomenie, že toto vie a "takto to bolo"... alebo to mám hodiť za hlavu a začať od začiatku :zima:

EDIT: Ale ked uvažujem, od začiatku to nepôjde, pretože aj tak aj tak má v hlave už mišung z toho, že za pochodu sa robievajú aj iné polohy. Mám jej nakresliť ako vyzerá SADNI??? :nwm:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Sadni, ľahni, vstaň - zrýchlenie.

Poslaťod wer » Str 29.09.2010 13:51

prave tento problem vznika, ked sa pridava "stoj" za pochodu. ono to nevyzera, ale to sadni za pochodu je z toho asi najnarocnejsie. takze jedine zafixovat opakovanim, opakovanim, opakovanim... dobra pomocka je jazdecky bicik - predlzena ruka.
PS: ja som z tohto cviku na prasky... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik