Obranarke vikendy

Obranarke vikendy

Poslaťod halo » Sob 17.02.2018 12:31

Ahoj, uz viackrat som videl na FB udalosti typu "obranarsky vikend". Chcel by som sa spytat ako to na takych vikendoch prebieha a pre ake psy su urcene. Pes sa tam uci alebo to je skor o "praxi". Chceli by sme sa takeho niecoho zucastnit kedze kusanie slubujem nikinkovy uz dlho ale obrany sme skoro vobec netrenovali. Niko ma par zakusov na rukav, aj na ringo, aj pri nom strielali ale cele to bolo skor o hladani hranice ako o treningu. Tak by som sa tomu chcel zacat venovat poriadnejsie.
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Obranarke vikendy

Poslaťod wer » Sob 17.02.2018 17:23

Ked sa tomu chves venovat poriadne, najdi si klub a tam trenuj pravidelne. Obrany raz za pol roka su skor na skodu. A striedanie figurantov, stylov tiez.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obranarke vikendy

Poslaťod halo » Sob 17.02.2018 18:19

Beriem ze mala by v tom byt nejaka pravidelnost ale preco je zle striedanie figurantov resp. stylov?
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Obranarke vikendy

Poslaťod wer » Sob 17.02.2018 18:27

V zaciatkoch to je zle. Toboz, ked je psovod zaciatocnik a obrany si sam viest nevie. Treba mat daku postupnost, plan, mal by to niekto znaly viest.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obranarke vikendy

Poslaťod halo » Sob 17.02.2018 23:58

A nema byt trening obran prave o tom nutit psa rozmyslat kedy ma a kedy nema zasiahnut + kedy pustit a podporovat "rozvazne" myslenie? Prave preto mi tam pasuje to striedanie prostredia/figurantov/stylov. Robit to psovi proste stale tazsie. Moj niko ma uz dost rozumu tak prave preto by som chcel vyskusat psa v praxi.

Chodili sme na cvicak ked som ho mal asi 2 mesiace. Na cvicaku bol rezim poslusnost/prekazky/obrana a Niko si z toho spravil rutinu. Tak hned ako som ho naucil pustat tak sme to nechali tak, nech nestrati dravost. Odvtedy su to uz dva roky tak som zvedavy ci "dospel" pretoze ked bol maly tak to bola uplna neriadena strela ked uvidel figuranta.
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Obranarke vikendy

Poslaťod wer » Ned 18.02.2018 2:57

A akoze akej obrane sa chces venovat? Mondioring..?
Obranarske vikendy - ktore asi spominas - su povacsinou sportove obrany. Pes musi mat naucenu techniku, je tam dolezita kopa veci - zakusy, naskoky, bojovnost, razancia, ovladatelnost - nuz, a to sa nenauci za 2 treningy... :ha: A ty toboz. :heh: obrana nie je ze "chyti" rukav, ci oblek a juhu, robime obrany... :heh:lebo ma "dost rozumu" :lol: to totiz zdaleka nie je vsetko. A ak zvladne techniku, mozete striedat figurantov. Idealne, ze psovod uz tusi, kde je sever a vie instruovat figuranta, resp ma pritomneho trenera...
Predpokladam, ze ked si psa UCIL napr lahni, tak si ho nevzal.hned na prvu lekciu do nakupneho centra a neodlozil si ho pred predajnou a ocakaval, ze tam zostane lezat, kym si nakupis.... ked ani netusi, CO je lahni... ono to je totiz alfa omega vycviku - postupovat od najlahsieho k najtazsiemu.... ak uz bude nieco vediet - btw kazdy figurant ma iny styl prace - tak mozes zacat so striedanim.
A teda, obrana nie je sranda, ze pome na to.hura systemom. Zle vedenie sa ti kludne moze odrazit v civilnom zivote
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obranarke vikendy

Poslaťod halo » Ned 18.02.2018 18:01

Takze takyto vikend je skor o praxi ako o uceni psa.
Konkretne ma zaujala tato udalost.

Podrobnosti
Vyhľadávanie fiktívneho páchateľa v lese,v budove,zadržanie cez rôzne prekážky v denných,aj nočných podmienkach,likvidácia výtržnosti,prepad a pod.Psy môžu hrýzť na rukáv,alebo ringooblek.Viac info na: http://newstub.wbl.sk/POZVANKA-na-Obran ... ikend.html

Urcite nechcem robit klasicke obrany co maju vyuzitie akurat tak na skuskach. Skor ma naozaj zaujima ako sa moj pes chova v roznych situaciach. Mozem ho nechat vonku pred obchodom?Mozem ho nechat v aute s otvorenymi oknami?Postrazi mi veci? Moze ho niekto len tak "ukradnut" (odide s cudzim clovekom)? Atd. V pripade belgicana mi pride dost vhodne skusat taketo situacie v ringo obleku :ha: Tak mi ta udalost prisla uplne idealna. Preto som sa pytal na to ako to tam prebieha, ci je to vhodne aj pre taketo "spekulovanie".
Naposledy upravil elfinka dňa Ned 18.02.2018 18:06, celkovo upravené 1
Dôvod: Opraveny link
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Obranarke vikendy

Poslaťod wer » Ned 18.02.2018 18:21

Myslim, ze na tejto akcii bude vela spekulantov... :ha:
Btw vsetko ma svoju postupnost. Aj policajti psov trenuju.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica


Späť na Pokročilý výcvik