Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Ako sa pripravit na skusky

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod Lindchen » Sob 14.10.2017 21:28

Preskok cez prekážku tam a späť bol kedysi aj v OBZ, sme ho neznášali :heh: . Agiliťákom to moc nešlo do hlavy, načo skákať tam a hneď naspäť.
Ja som učila tak, že som mala loptu u seba a raz som hodila, keď preskočil odomňa, inokedy až potom, čo na povel skočil aj späť. Nikdy nevedel, či na odmenu treba jeden skok alebo oba.
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod vavrena » Pon 16.10.2017 12:26

Ak by som mala taký istý problém, rozdelila by som to na dva cviky.
Jeden cvik by bol pohyb vpred so skokom cez prekážku, ak chcem, aby pes bežal dopredu za prekážku, naučím ho na target/tyčku 5 metrov za prekážkou.
Druhý cvik - privolávačka s preskokom cez prekážku. (Keď na obyčajné ku mne nebude pes skákať naspäť, tak ho to asi musím naučiť na iný povel.)

Nácvik: Prvý cvik: cvičila by som VŽDY s targetom/tyčkou, kde by pes po preskoku dobiehal. Na pretekoch by som ho len nenechala dobehnúť na miesto, kde by mal byť target, ale otočila by som ho povelom na privolanie s preskokom.
Druhý cvik: nacvičovať tak, že pes je odložený za prekážku, a ja ho privolám iným povelom, než "ku mne", tak, aby vedel, že toto znamená preskok cez prekážku a zaradenie sa k psovodovi.

Lindi, ale nebolo v OB povolené aj zastavenie za prekážkou? Že tri povely - hop - stoj - hop/k nohe?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 16.10.2017 12:42

vavrena píše:Lindi, ale nebolo v OB povolené aj zastavenie za prekážkou? Že tri povely - hop - stoj - hop/k nohe?

Vieš čo, nespomínam si už, ale keď to tak čítam, zdá sa mi, že aj áno. Ja som to ale nevyužila nikdy, nejak to pes nechápal :heh: .
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Pokročilý výcvik