Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Lindchen » Str 22.04.2015 10:41

Výtok s nosíka je, ale to prisudzujem alergii. Len také zaujímavé, že predtým sa zvykol škriabať inde a teraz výhradne len na papuľke :nwm: . Zmeny na pokožke (ani na papuľke ani inde) som nezaznamenala žiadne.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Whip it » Str 22.04.2015 11:15

Moze to byt alergia, aj ked sa doteraz prejavovala inac.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Lindchen » Str 22.04.2015 12:02

Hm, ok, zatiaľ iné príznak nie sú, takže asi ozaj tá alergia.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod zuzkabluzka » Str 22.04.2015 17:56

Malému sa najprv prejavovala alergia o.i. škrabaním sa v podpazuší, vylizovaním si slabín, neskôr aj hnisavými vyrážkami.
Po nasadení vhodného vet. krmiva sa to unormálnilo.
Po nejakom čase boli problémy s dodávkou krmiva a keďže som nechcela kupovať z iného obchodu za oveľa vyššie ceny (takmer plus 50 %), povedala som si, že vyskúšam iné krmivo. Poctivo som vyberala, vybrala a mala pocit, že sadlo. Ale pes sa zrazu začal vykusovať v oblasti chvosta a stále miesto rozširoval. Potom sa začal aj sánkovať. Takže problém - blchy nemal, análky som dala pozrieť u veta, parazitológia negatívna. Zase mi ostala alergia. Zhodou okolností prestali byť problémy s naskladňovaním nášho predošlého krmiva a po návrate k overenému príznaky zmizli.

Lindchen, ste na tom Traineri, že? My sme akurát túto značku menili.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Lindchen » Str 22.04.2015 18:17

Na Traineri sme :yes: . So stravou problém nebude, je to atopik, bude to niečo aj z prostredia, ale to veľmi nemám ako riešiť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod fifa » Sob 24.10.2015 7:44

Nas 10 tyzdnovy mops sa tiez zacal skriabat.. objavili sa jej najskor lupiny, potom sme si vsimli aj loziska suchej koze.. vyzera to podobne ako psoriaza u ludi, take loziska cca 1cm2 a ma ich po tele asi 10.. co je zvlastne ze jej z tych miest vypadavaju trsy srsti asi po 10 chlpov a naspodku aj asi s odumretou kozou.. u veterinara bola, videl ju.. dal jej stronghold, ale uz predtym 2 tyzdne mala aj frontline.. popravde vyzeral, ze netusi co to je.
Moze to mat suvis aj s cervami? Pred tyzdnom sme nasli skrkavku v :kak: , mala byt odcervena, ale asi nebola, tak sme ju hned v ten den odcervili..
fifa
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Margita » Sob 24.10.2015 8:22

demodex?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod citroniq84 » Ned 20.12.2015 17:40

cavte sam tomu neverim ale som v situaci kedy uz ani moje mentalne schopnosti nestačia ano je to neuveritele ale stalo sa :lol: :lol: :lol: ako niektori viete mam 2 shi tzu Bena a jesicu a jesica ma problem vkuse sa škriabe a hrizie si labky pred časom mala alergicku reakciu s granul ale tie som vysadil zmenil ra rana od reakcie je uplne viliecena koza vyzera ruzova pekna pomalicky rastu chlpy ale aj tak sa vkuse škriabe ošiva hrizie si labky takze asi nieaky druh infekcie chcem sa spytat ako sa to vyšetruje že o čo ide a ako sa to lieči ak tu niekto ma skusenosti s takym lebo nerad idem veterinarovy bez toho aby som vedel čo sa bude diat a ake su možnosti blchy nema ani prenosne to nieje lebo obaja su spolu a Ben je v pohode tipicky lenivy shi tzu :D šampon som už zmenil ale skriabe sa dalej no boli ma to priznať ale fakt už neviem čo... :lol: :lol: :lol:
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Vikiki22 » Ned 20.12.2015 20:37

Veterinár by mal spraviť zoškrab z kože na určenie príp. parazitov alebo zmien na pokožke. Ale predpokladám, že to je zase alergia. Tam pomôže jedine zmena krmiva a zistenie, na čo je pes alergický.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod citroniq84 » Ned 20.12.2015 20:45

tp už alergia nebude krmivo som vimenil ma ho hipoalergenne co by nevadilo ale aj ta rana co mala po alergii sa vyhojila ja rana talze nemyslim ze je alergicka zas
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod Vikiki22 » Ned 20.12.2015 21:02

Môže mať alergiu aj na nejakú zložku v hypoalergénnom krmive. Veterinár ti povie presnejšie.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod citroniq84 » Ned 20.12.2015 21:15

to aj veterinar povedal ze zlozka v strave ono to zacalo tak prv som krmil pedigree vsetko bolo v najlepsom poriadku ale potom si hovorim ze do slaka 4% masa je malo dam nieco lepsie zacal som davat teda Canun este stale bolo vsetko fajn az jedneho dna hovori veterinar ze presiel naJoseru ze to je podobne jak canin len lacnejsie taksi hovorim ok vie co hovori a tam zacala tragedia vtedy sa prvy krat silno prejavila alergia tak som sa vratil zas naspak na canini ale neprestalo to dokonca som cital ze prave na canin su psi casto alergiccky tak hovorim dobre presiel som aj s kaninu naspat na pedigraky a skriabe a sktiabe tak som patral po krmive pre alergikov a dopracoval som sa k Brit care bez obilnin s jahnacinou tak si hovorim ok skusim tak krmim asi 2 mesiace britom a stale to robi
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

škrabanie, hryzenie

Poslaťod jozo79 » Uto 22.12.2015 11:44

Dobrý deň, môj pes sa neustále škrabe a má také miesta na sebe kde povypadávala srsť a tvorí sa mu taká divná koža alebo povlak alebo nejaké výrastky ktoré sa dajú odstrániť ale neviem čo to je tak to radšej nerobím, aby sa to nezhoršilo, mal to aj na iných miestach, v podstate tam kde má také trošku vyplznuté miesto ale tie si zošúchal sám, najhoršie je to na chvoste kde kde ma kožu hrubo pokrytú týmto povlakom/nánosom, postihnuté má aj labky a brucho, v noci nemôže spať stále sa škriabe, momentálne funguje na injekciách aby ho to tak nesvrbelo, boli sme s tým u zverolekára ale tí nevedeli že čo to je (svrab to nie je). Nestretli ste sa s tým niekto, alebo nepoznáte niečo čo by mohlo zabrať? nejaké zábaly alebo aj prírodné liečivo? obrzáky: http://imgur.com/a/1QDMt
jozo79
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: škrabanie, hryzenie

Poslaťod vavrena » Uto 22.12.2015 12:08

Robil veterinár ster? Ak nie, tak treba ísť k takému, ktorý ster spraví a prezrie. Je veľa možností, napríklad demodex.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: škrabanie, hryzenie

Poslaťod jozo79 » Uto 22.12.2015 12:32

vavrena píše:Robil veterinár ster? Ak nie, tak treba ísť k takému, ktorý ster spraví a prezrie. Je veľa možností, napríklad demodex.


robil ster ale vraj nič neukázal, povedal že to môže byť aj hormonálneho pôvodu
jozo79
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby